Дали да подстрижа гола глава момиченцето си?

  • 4 038
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 410
Подстригването нула номер няма да помогне ако си му е такава косата на детето.

# 31
  • Мнения: 8 769
Генът е определящ. И друг път съм го писала - при условие, че мен са ме стригали "0 номер", а сестра ми - не, тя има по-гъста коса (и по дебел косъм) от мен. Фактите са неоспорими.
Ако искаш обаче детенце да е ексцентрично - давай! Grinning

# 32
  • Мнения: 7 399
      
                 Пълни глупости са разбиранията,че ако подстрижеш детето гола глава ще има гъста коса.Само ще го стресираш.И двете ми дъщери са били с дълги коси като бебета и на двете гъстотата на косата сега е различна.Тази която имаше по-рядка бебешка коса сега е с много гъста "тежка" коса.Подстрижи го така,че да е красиво ,а не да се притеснява от другите с гола глава и всички да питат защо е така.

# 33
  • Мнения: 168
Момичетата вече са ти го написали-няма ефект от пострижка #0. Голямата щерка я остригахме така, когато беше на 7м. Резултатът, освен, че няколко месеца приличаше на войниче, никакъв. Сега е на 3г. и също и расте бавно косата, не е и особено гъста.
Бебето е на 3м. и ми се иска да го острижем, но по друга причина. То се роди с дълга коса (ако мога така да нарека бебешкия мъх) и започна много да му пада. Чаршафчето за един един ден полепва с косъмчета и трябва да и го сменям. Не ми е приятно да хвърчат косъмчета навсякъде, дори и по лицето на беба, та затова ми се иска да я острижат, но ми е жал.

# 34
  • Мнения: 3 089
файда няма да има. много ме е яд като ме пита тоз-онзи кога ще стрижем детето, "че да му се сгъсти косата". ми няма да я стрижем. това са глупости на квадрат.

# 35
  • Мнения: 607
Аз не бих я подстригала НИКОГА гола глава.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Според мен това си е травма за детето  Naughty. Макар, че е толкова малко. Аз бях по-голяма когато ме подстригаха късо и се чуствах супер неприятно  Sad.

# 37
  • Мнения: 8 505
Няма смисъл според мен.

# 38
  • Мнения: 10 758
И според мен няма никакъв смисъл.Може би ти се струва, че расте бавно, защото е къдрава.

# 39
  • Мнения: 4 965
...
Навремето живеех на място където имаше и много каракачани, при тях бръсненето на момичетата е традиция, но нито една после не е била с хубава коса.
...

 hahaha Това пък откъде го измислии кой те излъга?! Няма такава традиция!  Crazy Joy


По въпроса за косата. Това е въпрос на ген - или имаш, или нямаш. Бръсненето няма да помогне.
Още повече, че косата й расте бавно, после сума време ще е с къса коса и ще е различна от другите момиченца. Надали ще й е приятно, защото в тази възраст вече разбират и започват да се усещат, че са момичета и да искат да се кипрят. Моите са по-мънички, но постоянно ме преследват да им правя "чески"/прически и да ми слагам шнолки, фибички и ластичета.

# 40
  • Мнения: 270
като я обръснеш косата-няма да стане повече!-колкото е заложено-толкова, ако искаш и през седмица да я бръснеш! а представям си на тебе какво ще ти е да я гледаш с гола глава, сигурно докато не й поране ще се чувстваш гузна и виновна всеки ден!

# 41
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ако искаш да е с такава прическа я подстрижи, но ако го правиш само, заради гъстотата на косата и бързината на растежа- недей, защото не влияе по никакъв начин, това е една от поредните градски легенди  Simple Smile
Peace

# 42
  • Мнения: 160
Всичко е от гените,недей подстригва детето така Praynig

# 43
  • София
  • Мнения: 726
Аз лично не бих я постригала, както и не съм рязала и няма да го направя миглите на детето си (колкото и да ме "съветваха" разни баби).

Според мен всичко е ген и само ще травмираш излишно детето.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 823
Определно ще ми е супер неприятно да я гледам с гола главичка,вместо да се веят онези ми ти къдрички:)
Благодаря ви момичета за отговорите!Сега ще ходя на фризъор и ще попитам и там какво се мисли по въпроса,макар,че след толкова единодушно мнение,едва ли ще получа по-различен отговор Hug

Общи условия

Активация на акаунт