Работа

  • 1 470
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
Здравейте, искам да Ви споделя проблема ми, най-вече за да ми олекне. На 19 години съм. от София, работех 5 месеца в една хранителна фирма, но реших да напусна, защото парите бяха наистина малко, а работата ужасно много. А и да работя такава работа не ми се струва нормално за млад човек. Но от както напуснах все удрям на камък имам чувството, че цял живот ще стоя без работа. На местата, на които бивам одобрена условията са нечовешки, а парите никакви. Нямам семейство, нито нещо което да ме обвързва да работя някъде без да имам право на избор, но вече се отчайвам, защото си мисля, че това са възможностите, които ще имам-хранителни фирми. Вие имали ли сте такъв период, в който нищо не Ви върви? Надявам се всичко да се оправи и да си намеря свястна работа по-скоро. Знам, че не мога да взимам много пари на този етап от живота си, но и да си съсипвам здравето за 350-380лв. не мисля, че трябва. Това е от мен исках да си споделя неволите, тъй като стоя малко повече от два месеца без работа и наистина се отчаях вече.

# 1
  • Мнения: 940
Ами добре дошла в българската действителност,аз по професия съм счетоводител и банкер,такива неща съм завършил,и аз съм без работа!Просто работиш каквото има,а не това което искаш!!!Не,че искам да те обиждам или разочаровам,но вие мислите,че като броите 1.2.3.4.5..........и кой знае какво завършите,света не е розов,е няма такова нещо!!Ами и аз съм работил за толкова пари,като няма нищо друго,където и да отидеш за работа,частника се е.....ва с работника!!! Simple Smile Ами аз съм от 1 год.без работа,спокойно свиква се!!! Simple Smile

Последна редакция: пн, 07 сеп 2015, 16:23 от Leitenanta

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 282
Два месеца не са дълъг период за търсене и НЕнамиране на нова работа. Според мен ако наистина си зависима от постоянен доход е глупаво да напуснеш старата си работа преди да имаш нова. Не съм сигурна,че имаш реалистични представи и очаквания към пазара на труда.  Не пишеш никъде дали учиш. Аз докато учех разнасях таблата и не бях крайно удовлетворена,ама се примиряваш. Приемах го като път,който искам-неискам трябва да извървя.

На първо място според мен трябва да решиш какво можеш,искаш и би правила. След това какво в никой случай не би те удовлетворило.Второто ще ти помогне да избегнеш нови разочарования,подобно на преживяното от теб.

Успех!

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На 19 години аз бях студентка. После си намерих работа веднага.

# 4
  • Мнения: 6 209
Повечето млади момичета гледам,че работят сервитьорки.Доволни са от заплащането,като има и бакшиши.

# 5
  • Мнения: 176
Много хора минават по този път. Малко са тези, които без образование и опит намират добре платена и лека работа. Аз не бих чакала да намеря такава, докато в същото време стоя без пари. Извинявай, но това е реалността. Хващаш се на каквото има, а като изникне друго - сменяш!
Ох, не знам, но много са ми интересни сегашните момчета и момичета, които ценят високо труда си и имат нереалистична представа за света около себе си. Не искам да те обиждам, може при теб случая да е друг, но масово младите хора седят в къщи и чакат някой да дойде да им предложи 1000 лв заплата. Еми, трудно ще стане!
Не се отчайвай, а прави нещо, за да промениш нещата. Учи ако имаш възможност и работи каквото и да е, с перспективата, че нещата ще се оправят. Успех!

# 6
  • Мнения: 940
Всеки е с тази перспектива,че нещата ще се оправят.И аз вече 10 год. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт