ЛЮБИТЕЛИ НА КУЧЕТА - 61 тема

  • 42 004
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Вероника, големи красавици си имаш. Heart Eyes

Как е Машка? Дано бързо оздравее.
 Hug


Руфъс се оказа, че нямал проблем с жлезите. Обаче от 1-2 месеца, откакто ги изстискаха все е неспокоен, върти се и си хапе опашка, ближе си дупето, нервен е.
И тази кръв онзи ден, бях сигурна, че е от жлезите, но не. Било просто раничка или нещо като човешките хемороиди.. newsm78
Сега вече е по - добре, но нз и аз много му е чувствително мястото там, явно нещо не му ги изстискват докрай жлезите, аз така си го обяснявам.

# 46
  • Мнения: 2 691
Вероника, големи красавици си имаш. Heart Eyes

Как е Машка? Дано бързо оздравее.
 Hug


Руфъс се оказа, че нямал проблем с жлезите. Обаче от 1-2 месеца, откакто ги изстискаха все е неспокоен, върти се и си хапе опашка, ближе си дупето, нервен е.
И тази кръв онзи ден, бях сигурна, че е от жлезите, но не. Било просто раничка или нещо като човешките хемороиди.. newsm78
Сега вече е по - добре, но нз и аз много му е чувствително мястото там, явно нещо не му ги изстискват докрай жлезите, аз така си го обяснявам.


Ох, милото  Hug
Много го мразя това изстискване на жлезите. Джу ме гледа много нещастно след това.

# 47
  • Мнения: 2 288
erdbeermund Благодаря   bouquet

Аууу, нещо с ваксините съм пропуснала   Rolling Eyes  и объркала. Ще я водя до клиниката. Преиздават ли паспорти на кучета, че кокера го наръфа зловещо докато беше бебе?

И моята нещо си търка задника, но не е често, не ми се иска пак да ги стискаме!

# 48
  • Мнения: 406
Ако вет-а ви познава и си знае кучетата (нашият си записва всичко, което им прави), не е проблем да се преиздаде паспорта.
За жлезите - малката ми лабрадорка е на 6, никога не се е налагало да й се стискат жлезите, а големият бульон е на 14 и за пръв път се наложи да му се стискат, като почнаха да му падат зъбите и нямаше вече как да го храним със "запичаща" храна. По принцип жлезите се затлачват, ако кучето системно има меко ако и не се налага само да го смазва на излизане. Пробвай с телешки/свински едри кости и малко ориз сутрин 2-3 пъти в седмицата. По мой опит още първия месец се оправя. Ако нямаш време - питай ветеринаря за някаква готова запичаща храна Peace

# 49
  • Мнения: 622
Ауу, Веронче, стахотна малка муцунка, обожавам снимки на деца и кучета! Heart Eyes

Жгмъце, то като моренце бе.. язък значи!

Машка още не е добре, отказва да яде гранули, кисело мляко и се сетих, че обича риба, та снощи яде печена скумрия, днес ще и приготвя варена. Но може би е нормално да не и е добре, все пак няма 24 часа откакто давам антибиотика. Ами познах я по честото пишане, стана унила, не яде, вдигна температура малко и занесох веднага урина за изследване и се оказах права. Ще се оправи момичето ми Simple Smile. На всичко отгоре и се е разранило едното зърно страшно много, оная хала Чара понякога играе много грубо и сигурно тя я е подредила  ooooh!..

Сиси, преди време и Маша имаше една такава подутинка, малка раничка на ануса и я виждах, че не и е комфорно като ака. Мазах я с крем "Здраве" и и мина страшно бързо.

# 50
  • Мнения: 224
Дами, имам проблем с Джак Ръсел на 4 месеца. Понякога става агресивен. Ръмжи и се по опитва да хапе. А на моменти в играта хапе твърде силно. Какво бихте ми препоръчали?

# 51
  • Мнения: 2 288
На 4 месеца си още малък!
Има значение дали ръмжи на игра и хапе, защото не знае още как да контролира захапката. Моята много ръмжеше и хапеше, но на игра, а още повече като я дразня, та дори и сега. Ама аз обичам да я "тормозя"  Mr. Green , така че да ръмжи и да хапе (с мярка де, че някой път като се отплесне и ме боли) на игра! Имаше един период, в който нещо се побъркваше лаеше-налиташе, но като я тръшнеш по гръб и му стиснеш главата в шепа към пода и изчакаш да се поуспокои, всичко си идва на мястото. Не трябва да се показва страх към тях, трябва да покажеш, че ти поръчваш музиката Wink

Последна редакция: сб, 12 сеп 2015, 10:40 от Pure_nature

# 52
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
vanessa111 , нормално е да хапе -още е бебе.Но не е нормално да му позволявате -веднага трябва да се карате и да правите забележка, не го оставяйте.Дайте много играчки  , и щом тръгне да ви хапе се опитайте да го корегирате.Всички малки палета хапят-искат да си чешат зъбките , но не бива да им се разрешава да го правят върху вас.
Ако е нужно вземете малко весник и го шляпнете по дупето -да разбере че не е редно

# 53
  • София
  • Мнения: 11 116
Бързо оздравяване на Маша, бях пропуснала че е болничка.  Hug

Водоема става само за плуване на кучовци, стръмни брегове и страшни резки дълбочини, дано не го загубим заради магистралата... Плуването е много полезно а и Бианка много се кефи, като неближим водата и откача.  Wink

# 54
  • София
  • Мнения: 9 850
Да пусна една снимка, че не съм качвала отдавна...
Скрит текст:
Бързо оправяне на Машка, на Руфъс да му минава раничката, изобщо всички с проблемчета - бързо-бързо да се разрешат Hug
жгмъц, дано направят поне някакъв пешеходен подлез, ясно е, че магистралата няма да я отменят, ама...
И да ви разкажа една случка от тази сутрин. Имаме си място за разходка около метрото, но от страната, където е един хълм, там е пущинак и е място за разхождане на кучета, определено от общината. Съответно не се поддържа, огромни треволяци, трънаци, храсти, дървета... И има няколко сгради, които са заградени с високи огради, т.е. спират достъпа на кучетата до улицата, изобщо - прекрасно място за разходка. Отидохме там днес, и решихме да пуснем маймуните да поиграят. Както си душеха, от нищото изскочи един младеж от тъмните ни събратя (едно на милион е да мине някой от там). Успях да реагирам и да гепя Лили за опашката, миг преди да хукне, но Балу фиксира субекта и запали мотора (вдига от 0 до 300 за 0,01секунда). Не успяхме да го хванем, а на крясъците ни не реагира изобщо. Човекът видя бягащия към него с 300км/ч Балу и хукна обратно нагоре по хълма, ние крещим, че не хапе, ама иди вярвай там на някой си, като те гони бесния Балу. Горкия човечец, от страх падна в едни треволяци до едно дърво и накрая взе, че се качи на дървото. А Балу се почуди малко, почуди, и накрая взе, че се върна. Съжалих го човека, но какво да направя - от там никой не минава, а ние сме си и в мястото за разходка на кучета... Но ми стана и смешно, просто беше като сцена от филм. Да го режисираш, няма да стане така естествено и смешно.

# 55
  • Мнения: X
Руфъс вече е по - добре, благодаря за подкрепата.
Обаче е голяма будала, изобщо не дава да го мажа с кремче, само го издебвам, непослушник.

Относно мургавите събратя, онзи ден излизаме с Руфъс на градинката до нас и един дойде и реши точно до нас да се облекчи по малка нужда. Sick
Набързо хванах Руфъс и се прибрахме, чак се уплаших.

Вчера пък се уплаших от един гаден сетер, който за стотен път е пуснат свободно и се спуска към нас и лае. Направо аман вече! И дори не видях къде е стопанинът му, че да му се накарам.

Ще гледам вече по светло да излизаме вечер, че то отвсякъде дебнат заплахи. Laughing

# 56
  • Мнения: X
Здравейте, да се порадваме още малко на слънчо преди зимата да ни го отнеме. В този ред на мисли, да ви питам вашите сладурковци зимата мушкат ли се под одеялата, че моят нощно време е целия завит и се чудя дали е екстра зиморничав или всички са така. Освен това при сутришните разходки точно излезнал от топлото нещо му мръзне дупарата и мисля да му взема от онези абсурдни дрешки за кучета, макар да съм много против тях, но четох че за късокосместите не е лоша идеа. Та..споделете мнение Simple Smile

# 57
  • Мнения: 224
DivaOrhideq, кучето ти е дакел, затова е най-нормално да се завива през глава и да си прави "тунел" от одеала. За зимата ще ти се наложи да го обличаш по време на разходките, защото е нисък и няма как да избегне досег със сняг/кал/ мокри треви, а това не е желателно, защото лесно настиват. Настинка = ди**ия, повръщане и отпандалост - така се проявява при дакелите. Ще ти са необходими поне две дрешки, защото ще се прибирате с измърсена дрешка в областта на корема и прането ще ти е в пералня вързано.  Laughing За вечерната разходка ще ти е нужна втората дрешка, докато първата изсъхне и така до късна пролет. Peace

# 58
  • Мнения: X
Marta1, надявах се ти да се включиш и очаквах подобен отговор. Заемам се проучване на пазара за кучешки дрешки Grinning Ще тръся нещо топло и...тъмно  Laughing
 Сега в една клиника в нашия квартал обявявяат месец на дакела, тъй като се фенове на породата и цял месец предлагам безплатни кръвни тестове и консултации. И без това исках да сменям Вет-а, а тези са ми също близо...та много съм доволна, дано и от обслужването да е така. Ако си от София или имаш път насам до 15 Октомври може да се включиш.

# 59
  • Мнения: 960
Благодаря за темата.
Записвам се със снимка и портрет, нарисуван от дъщеря ми.
Скрит текст:

Браво на детето! Прекрасна рисунка. Определено има талант. Малката ми дъщеря има дарба за танци, но и аз не попадам на подходящи часове. Има даже безплатни спортни танци. От 17ч. са и няма кой да я води. Та за децата толкоз. Wink

Сега за най-малкото бебе.
Френското ни булдоче се раз..ска много.
Мъжо купил консерва от черен дроб и нахранили кученцето обилно.
Но на кутията пишело, че е за възрастни кучета. #Cussing out
Сега е на оризова диета.
Уча я да ходи по нужда на двора.
Не знам дали не правя грешка, че я изкарвам през ноща?
Аз съм голяма пикла и ставам поне 2 пъти и тя се буди.
Снощи отивам до вратата и я викам да излиза, а тя ме гледа умно  и ......се изпишка в коридора.
Предполагам ,че й е студено и за това не излиза.

Общи условия

Активация на акаунт