Как да се отърва от ревността?

  • 14 106
  • 191
  •   1
Отговори
  • Мнения: 287
Не видях подобна тема. Споменавала съм може би в другите, че ревнувам много. Ревнувам го, дори от приятелите му. Не знам дали проблема е в това, че е по малък от мен. Не мога да се позная, не бях такава. Той е контактен, живеем заедно вече година и половина. Аз съм по затворена и много трудно завързвам приятелства и контакти. Бях писала/а ми се струва, че всичко започна от тогава/, когато януари месец беше поискал номера на сервитьорка/била съученичка на сина ми/. И от тогава преработвам, преработвам мислите си, защо, дали наистина е била за негов приятел/и не мога да забравя. Мъчително е, самобичувам се. Когато съм нощна, а той си е вкъщи се измъчвам дали не е с приятели и какво прави.Иначе работи, от неговата работа, след това на частно./когато има/Но през две улици от нашата се събират приятелите му, а имам чувството, че само да ми види гърба и хуква там. Бях му казала"кога ще ме заведе на тази улица", а той няма проблем, само че ще ти е скучно, защото се събираме мъже""Аз не съм и много от свободните, работя на две места. Наскоро една наша санитарка ми каза, че ходело едно момиче там. Аз бях побесняла, нали имало само мъже. Ами тя идвала пушела една -две цигари, била съученичка с не знам си кой си и си отивала. Имам чувството, че му шарят очите и мен ме държи като резервен вариант.Ако си намери нещо по младо. Искам да ми казва всичко, а той ми го спестява. Вярно, че сме уморени и двамата от работа, но освен да си отидем до неговия град не помня от кога не сме излизали заедно. Не обичаме и двамата да киснем по кафета, но някъде, извън града. А, да ходихме на море това лято. Но да ми предложи някоя вечер да излезем не помня от кога.Имам чувството, че ме крие, да не разбера нещо от някого. Понякога дори, когато съм на работа ми е трудно да се концентрирам, когато знам, че той е някъде навън. И дали отново не иска тел.номера, дали не флиртува, това ме побърква.  А съм желана жена, харесвана.
Иначе думички като "обичам те, любов моя"всеки ден, ще отидем при сина ти, каквото трябва ще му помогнем, прави ремонти вкъщи,интересува се.Но още от този прословут януари месец ми остана като петно и му нямам никакво доверие. Гледам и да не го обсебвам, а го тая в себе си и се тормозя.
Но пък от друга страна имам му доверие/относно изневяра:, но го ревнувам от флиртове, защото знаете-от там се започва. Събира се с приятели и в главата ми е-ами ако има момичета там? Мисля си, че все ме лъже, че все крие нещо, че не ми казва всичко. Давам всичко от себе си за нашата връзка и нито за миг не съм му дала повод за ревност.

# 1
  • Мнения: 829
Звучи ми като описание на връзка между 20 - 25 годишни, а казваш, че имаш син? (на каква възраст?)

# 2
  • Мнения: 7
Не знам какво да ти кажа? Аз също съм много ревнива, направо до лудост. Макар че никога не съм имала повод. Ние сме вече почти 22 години заедно - 2 години бяхме гаджета и от 20 сме женени. При мен е обратното - постоянно ме кара да излизаме, чак ми става досадно. Когато не сме на работа сме постоянно заедно тримата с детето някъде навън. Знам че нямам повод, но се вкарвам в някакви филми.  Както той казва - измисляш си сюжет, режисираш си го и си го изиграваш. И накрая ти е кофти.  Не знам каква е рецептата за лекуване на ревността, но трябва да си наложиш да не мислиш за това.  Защото един от убийците на добрата връзка е ревността.

# 3
  • Мнения: 287
Звучи ми като описание на връзка между 20 - 25 годишни, а казваш, че имаш син? (на каква възраст?)


На 19 г.е сина ми. Аз съм на 41

# 4
  • Мнения: 287
Не знам какво да ти кажа? Аз също съм много ревнива, направо до лудост. Макар че никога не съм имала повод. Ние сме вече почти 22 години заедно - 2 години бяхме гаджета и от 20 сме женени. При мен е обратното - постоянно ме кара да излизаме, чак ми става досадно. Когато не сме на работа сме постоянно заедно тримата с детето някъде навън. Знам че нямам повод, но се вкарвам в някакви филми.  Както той казва - измисляш си сюжет, режисираш си го и си го изиграваш. И накрая ти е кофти.  Не знам каква е рецептата за лекуване на ревността, но трябва да си наложиш да не мислиш за това.  Защото един от убийците на добрата връзка е ревността.

Нещо подобно ми казва и той. "това било в главата ми" Може и да е в главата ми, но ако не бях се разровила / за което страшно съжалявам, по добре да не знаех/да поиска номер на момиче, може би нещата щяха да бъдат по различни. От тогава започна всичко.Вкарвам си филми, че ето той сега отива на работа и някоя ще му звънни или той ще звънни. Никога не си е криел телефона, винаги го оставя или забравя някъде. Да, ревността е убиец и много сме говорили за това. И когато отново повдигна темата отговора е" писна ми да ти обяснявам, ако не искам да съм с теб няма да съм"Тревожи ме и факта, че приятелите му са несемейни или нито един от тях няма сериозна връзка. Какво им пречи да го запознаят и т.н., защото на мъжете им са слаби ангелите и се поддават лесно.

# 5
  • Мнения: 7
Да , и на мен така ми казва когато сме говорили по темата. Казва че не може да е лицемер - да бъде с някоя и после да се прибира при мен все едно нищо не е станало. Ако иска да е с друга - ще е с нея и нищо няма да го спре - нито дом , семейство или деца.  А и като го знам колко е разсеян веднага бих надушила ако кръшне.  Но гледам да душа предпазливо и да не се издавам. Не зачеквам темата, защото смятам че сме се разбрали за това, но все пак съм нащрек.

# 6
  • Мнения: 287
Да , и на мен така ми казва когато сме говорили по темата. Казва че не може да е лицемер - да бъде с някоя и после да се прибира при мен все едно нищо не е станало. Ако иска да е с друга - ще е с нея и нищо няма да го спре - нито дом , семейство или деца.  А и като го знам колко е разсеян веднага бих надушила ако кръшне.  Но гледам да душа предпазливо и да не се издавам. Не зачеквам темата, защото смятам че сме се разбрали за това, но все пак съм нащрек.

Някъде бяха писали, че на флиртаджиите им личи.Не мисля, че моят е от тях, но както казах приятелите му/повечето/са без сериозни връзки и това ме притеснява най-много. Аз също бих надушила, но той казва, че ако ме хванел да му изневерявам щял да убие и двама ни. По добре умряла, отколкото с друг да бъда. Това му е ревността към мен. Когато се скараме /отново заради ревност и приятелите му/някой да ми звънне по тел. и едно надничане кой е. Защото съм му казвала, че ако го хвана да флиртува ще му го върна със. същото.И той понеже знае, че аз постоянно си мисля, че той флиртува и изпитва страх да "не му го върна".И аз постоянно подхващам темата за онази сервитьорка, че и искал номера, искал и, но откъде ще знае всичко за нея, както и тя за него? Значи са се интересували. И аз как да бъда сигурна, че няма да се повтори и да ме прави на тъпа.

Последна редакция: ср, 09 сеп 2015, 11:53 от magg-i

# 7
  • Мнения: 1 267
Където има дим, има огън. Ревността много рядко е без повод, според мен. Пък тоя приятел защо сам не си иска номера, това е страшно странно?

# 8
  • Мнения: 14 834
С тази си ревност тровиш най вече себе си  , а от там и връзката ви.Ставаш нервна и непълноценна .Самоизяждаш се отвътре и рано или късно ще се отрази и на самата теб , а от там и на връзката.
Ако той е решил да си хване друга ще го направи и ти не можеш  да го спреш
На 41 години си имаш и голям син.Не губи себеуважението си преръщайки се в дебнеща и мрънкаща жена
Така повече ще изгубиш
Той с колко е по малък от теб

# 9
  • Мнения: 287
С тази си ревност тровиш най вече себе си  , а от там и връзката ви.Ставаш нервна и непълноценна .Самоизяждаш се отвътре и рано или късно ще се отрази и на самата теб , а от там и на връзката.
Ако той е решил да си хване друга ще го направи и ти не можеш  да го спреш
На 41 години си имаш и голям син.Не губи себеуважението си преръщайки се в дебнеща и мрънкаща жена
Така повече ще изгубиш
Той с колко е по малък от теб


С 9 години.

# 10
  • Мнения: 287
Където има дим, има огън. Ревността много рядко е без повод, според мен. Пък тоя приятел защо сам не си иска номера, това е страшно странно?


По негово изказване направил услуга, много разговори имахме на темата и се вайкаше "къде му трябвало да прави тази услуга". А никога не сме се дистанцирали един от друг, даже и тогава, както емоционално, така и физически. Не съм забелязала и тогава криене на телефони и прочие. Отговора му беше"смяташ ли, че мога да ти го причиня" Да, смятам.

# 11
  • Мнения: 7
Да, вярно е че с ревността вредиш най-вече на себе си. Аз съм 3 години по-голяма от теб, а съпруга ми е с 2 години по-голям от мен. Преди не съм била ревнива, но с течение на времето започнах много да ревнувам. Може би когато осъзнах че остарявам и годинките започват да личат. Но така или иначе по-млади няма да станем, винаги ще има по-хубави и по-млади жени от нас. Мъжете ни  ако искат да е са с нас ще са  с нас, насила не може да задържиш никой до себе си.  

# 12
  • Мнения: 14 834
Още повече ,че самата ревност те прави слаба
А в неговите очи  освен слаба изглеждаш и зависима.Едва ли не не можеш без него и му даваш излишното самочувствие да си мисли че е незаменим за теб и и от там да започне да прави наистина каквото си поиска

# 13
  • Мнения: X
Където има дим, има огън. Ревността много рядко е без повод, според мен.
Абе, не знам......Аз съм ревнива от първото си гадже още, та до ден днешен.....Само веднъж, с едно от гаджетата, имах реален повод.А точно тогава, не ревнувах хич, пък той ми изневери.Т.е., оказва се, че ревнувам когато няма поводи, а има ли повод, ревност няма.     Laughing
Рецепта нямам.Аз съм вече на 49, почти, и съм била ревнива през целия си живот.
Освен горния случай на изневяра, други гаджета не са ми кръшкали (поне никога не са ми давали поводи да се съмнявам), съпругът ми вече 27 години ми е верен (поводи не е давал, сериозен е, не си пада по флиртове, простотии и прочие мъжки игрички, нямала съм причина да се съмнявам), откакто съм станала на 13-14 без кандидати не съм останала, но факт-ревността ми е налице.
Когато се хвана, че често се замислям "дали/къде/ако", се разсейвам с някакви хобита (имам си ги предостатъчно) и си повтарям, че не е възможно аз да съм се омъжила за най-големия артист и конспиратор на света-ако е имало/има нещо, как пък за 27 години нито веднъж не се е издал.   Laughing    

И аз постоянно подхващам темата за онази сервитьорка, че и искал номера, искал и, но откъде ще знае всичко за нея, както и тя за него? Значи са се интересували.
Каква е тая история, че толкова ти боде очите вече 8-9 месеца?
И ти как разбра?Той ли ти каза, или?

# 14
  • София
  • Мнения: 17 322
Абе брутална си е историята, да научиш от някой, че мъжа ти събира номера на сервитьорки; пък само да ти види гърба и да хуква през две улици да пуши с други девойки ... Хич не бих се успокоявала аз с приказки как само ми вреди и дрън-дрън, ами ще си правя вече бек-ъп план какво ще правя след тая връзка.
Живяла съм го тоя живот, повече тцЪ.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт