Програмата "Личен асистент" - 3

  • 154 630
  • 652
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 353
Може да работите и по граждански договор на друго място.

# 331
  • София
  • Мнения: 74
Мацки, ще може ли някоя да ми даде компетентен отговор на въпроса дали може да сменя асистента, назначен по програмата "Нови възможности за /последна/ грижа" към районните общини по местоживеене?

# 332
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Може да го смените.

# 333
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
По тази програма , няма изискване  за доходи.
По важното е че детето ти има нужда от присъствие за тези 4 часа, които му ги осигуряваш.
Дори да не ходи на училище, що да не работиш и да си наемеш  гледачка  за останалите 4 часа. , за да си социално неизключена от живота и да се реализираш.
Точно това е целта на тази програма. . 

# 334
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
rorik, далеч си от истината за програмите за ЛА.... Имаш ли представа колко нуждаещи се остават вън и колко се вместват просто защото имат право,не че не се оправят без тези пари или без асистент?

# 335
  • София
  • Мнения: 74
Явно ще трябва да дообясня някои неща, иначе благодаря за отговорите Simple Smile

Инвалида съм аз, на 45 съм. Няколко години бях в програмата Асистент за независим живот. Нещата не бяха идеал петров, но се траеше... Последните две години ме пращаха в 4та глуха в класирането за АНЖ, вероятно защото нямаше как да им представя трудов договор за пълна календарна година. Сега март месец съвсем случайно видях на сайта на моята община, че стартира програмата "Последна грижа", времето за реакция беше ограничено и посочих за асистент една особа, с която съм имал известни проблеми и подзирах, че ще имам пак, но трябваше да назнача някой, за да ме включат в програмата. Идеята ми беше, че ако се издъни пак, ще сменям. Е, издъни се - сви ми 20 лева. Вчера питах в общината за смяна, те: не можело. Мога само да се откажа от този изрод, но отпадам от програмата. Шах и... май мат???

Последна редакция: ср, 18 май 2016, 17:21 от Bobby Ivanov

# 336
  • Мнения: 49
rorik, далеч си от истината за програмите за ЛА.... Имаш ли представа колко нуждаещи се остават вън и колко се вместват просто защото имат право,не че не се оправят без тези пари или без асистент?
Така е мамаРаче,много са кандидатите.В нашата община подалите са 60 деца и към 200 възрастни и хора с увреждания.Ще ги отсеят до 111 и ще назначат 50 ЛА.А какви са критериите по който ще ги изберат никой не казва  newsm78   

# 337
  • София
  • Мнения: 5 962
Благодаря на всички за включването. Притесненията ми бяха да не би самата програма да има ограничения и забрани и да не ми направят проблем, ако по време на програмата започна и друга работа на 4 часа. За 8 часа не мисля, не искам да си оставям детето на чужд човек понеже има трудности с говора и не може да обясни ако нещо не му е наред. Искам да съм си до него колкото може повече време.

# 338
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
rorik, далеч си от истината за програмите за ЛА.... Имаш ли представа колко нуждаещи се остават вън и колко се вместват просто защото имат право,не че не се оправят без тези пари или без асистент?

Ох , наясно съм.Ами аз до сега се справях ,и плащах и пътувах , но бях здрава.  но идва момент когато не мога да се справя. Не може който е влязъл в програмата  да си я кара все на програма. Ми да отстъпи за някой месец.
Майка ми е  една от тези на която е отказано.
Аз самата се разболях. Няма кой да я гледа и аз не смогвам.
И да има хора които са се уредили  а не са толкова нуждаещи се.
За това искам тая методика, да видя какво става. Искам и самата програма да е по гъвкава, за да стигне и до нуждаещите се.
Поне аз щях да закрепя здравето си.Така  аз станах със хронично заболяване . А ми трябваше малко.  да си почина и да се възстановя. .

Мога само да се откажа от този изрод, но отпадам от програмата. Шах и... май мат???

Така и на мен казаха. Въпросната,която беше останала и я записах , .се била отказала.
Така са инструктирани явно навсякъде , а не трябва да е така. Има много хора,които са без работа.
Демек ние капризничим. А въпросната ,прибирала продуктите от хладилника на инвалида.
С една дума нямаш право на избор. Това е само да си назначат свои хора .
Няма оправия. Мисля да се жалвам. Далеч съм от мисълта че хората нямат право.
Ама може да се редуваме поне. Ако са на по  малко месеци ,ще има грижа за повече хора.     

# 339
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
rоriк, методиките ги има на стр. на А"СП".
Писах много,но изтрих. Само ще ти кажа,че не си права.Безмислено е да споря......

# 340
  • Мнения: 52
Здравейте знае ли някоя от вас имам ли право да запиша детето си на детска градина ако сме приети по новата програма?.Аз съм му личен асистент,одобрени сме за 4ч.искам почасово да ходи ако изобщо го вземат.Благодаря за отговорите!

# 341
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Разбира се, че може да ходи на детска градина.

# 342
  • Мнения: 2 071
Как ви назначават, бе хора, тук при нас са 47 места общо- асистенти, и дом. помощници -за  стохиляден град...Има ли ги някъде анкетите, които се попълват от доц. работници при помещенията вкъщи? Искат ли да видят детето, и от "Закрила на детето" ли са те? Защото при нас не са, а в методиката пише, че трябва да са оттам

# 343
  • Мнения: 52
А къде мога да намеря повече информация за местата където могат да се записват деца с увреждания?Имате ли представа?

# 344
  • Мнения: 817
Мама Валя, да се записват за какво? За детска градина, училище, университет?
Феята, до колкото знам, не е само по анкетата, ами е и по нуждата от обгрижване на детето и процента телк. Естествено, че гледат детето, не е само по документи.

Последна редакция: пт, 20 май 2016, 20:59 от LifeIsBeautiful

Общи условия

Активация на акаунт