лепенки на ПВЦ дограма

  • 1 988
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 92
Здравейте, извинявам се предварително ако е имало такава тема но не намерих!  Искам да попитам ако има никои които да се е сблъсквал с махането на лепенки от ПВЦ дограма от преди 10 години да сподели как се е справил. Благодаря предварително! Simple Smile

# 1
  • Варна
  • Мнения: 51
Tрудно начинание след толкова време, но опитай с олио или някаква мазнина. Мажеш и лека-полека със шпатула, а след това с груба гъба или парцал търкаш и доотсраняваш каквото е останало. Гледай да има непрекъснато мазнина по дограмата.

# 2
  • Мнения: 4 428
Аз бих опитала с AMB лекичко в единия ъгъл с мека много напоена гъба. Лепилото ще разтвори със сигурност ,но не знам как ще се отрази на дограмата  newsm78.
Не препоръчвам шпакли или твърди гъби ,защото със сигурност надраното не се оправя.
Късмет! Hug
И да напишеш после какво ,що!

Последна редакция: пт, 11 сеп 2015, 14:49 от mamamari

# 3
  • Мнения: 92
Благодаря за бързите отговори!   Simple Smile С олио сме пробвали и нищо не се получава за жалост  Sad и с вд 40 не става

# 4
  • Мнения: 5 160
С ножче за макетно ножче, но много много внимателно и бавно  Mr. Green
И препарат тип обезмаслител.

# 5
  • Мнения: 92
Някой не знае ли дали няма някой специален препарат за тази работа  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 491
Аз лично съм махала стари лепенки (които нямат махане с нищо) с разредител за блажна боя.
Знам,че в автосервизите ползват някакъв специален препарат,но не знам как се казва.

# 7
  • Мнения: 92
Благодаря, ще го пробвам  Simple Smile а колко стари са били лепенките!?  Разредителя  с гъбичка ли го слагаш. Той разяжда лепилото или лепенката, защото ако е лепилото то е под лепенката и няма как

# 8
  • Мнения: 4 428
http://www.orgachim.bg/bg/produkti/za-industriyata/obezmasliteli … ditel-amv-97.html
на гъба да има богато Разтваря лепилото.

# 9
  • Мнения: 92
Няма ли да разяде дограмата и как ще стигне до лепилото?

# 10
  • Мнения: 4 428
Не знам как ще се отрази на дограмата .Пробвай в някой ъгъл АКО няма повреди в/у дограмата смело .Лепилото ще се разтвори. Наквасваш малко от края и отлепваш после още и така.
Разредителя не е особено силен и няма да е супер лесно.За това вярвам няма да пострада самата дограма ,но все пак подходи предпазливо.
С остри предмети със сигурност ще я нараниш ,а после на нараненото се захабява и много личи.
Ползвай ръкавици и очила. Peace

# 11
  • Мнения: 92
Blagodaria za savetite Simple Smile

# 12
  • Мнения: 92
Ако има някой препатил който да знае някой трик да казва Simple Smile ще сам много благосарна

Общи условия

Активация на акаунт