Странно бебешко ако

  • 6 770
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 567
Не е нужно да слушате никого, сами признавате, че тялото му не успява да усвои твърдата храна и я изкарва в необработен вид или има особен, нехарактерен вид.
Натам вече, както писах, решението е ваше Peace

# 16
  • Мнения: 30 802
А какъв вид трябва да има, ако е преработена?

# 17
  • София
  • Мнения: 8 671
Всеки сам преценява, но трябва да прояви и собствена инициатива за повече информация, особено за нещо толковаважно като храненето.
Повечето лекари учат за детското хранене толкова, колкото съм учила и аз като педагог-по 1 предмет, в 1 семестър...
Нашите още живеят в миналото с руското влияние.
Ако едно бебе не може да се справи с преработването на кърмата(което ме съмнява, звучи ми като заветната нехранителна кърма...), то няма да се справи и със сок, който съдържа вода, киселина и захар.
Стомахът се подготвя сам в хода на растежа на детето. Природата го е измислила, не е предвидила даването на сок.
 
Името на темата гласи, че акото е странно. Значи след този сок не е нормално.

# 18
  • Мнения: 1 817
Не споря с никой, но моето бебе е на навършени десет месеца и си изкарва някакви непреработени неща, въпреки, че яде доста мляко и доста от другата храна/мина лятото и разбрах, че детето ми не е изобщо злоядо... Laughing/, като млякото му е АМ, никога не е бил на кърма. Причината при нас е, че не дъвка, въпреки, че може. Изобщо не иска да дъвче. Мачкам, но той си гълта цяло и си изкарва част от това цяло абсолютно непреработено. За сокове обаче не зная, не давам, а и той ми е показвал до сега, че не иска. Имам домашни продукти и тези дни ще го подканя пак със сок, пък да видим... Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 30 802
Ако едно бебе не може да се справи с преработването на кърмата(което ме съмнява, звучи ми като заветната нехранителна кърма...), то няма да се справи и със сок, който съдържа вода, киселина и захар.
Стомахът се подготвя сам в хода на растежа на детето. Природата го е измислила, не е предвидила даването на сок.
 

Храносмилането не е само в стомаха. Има и чревна флора. Сокът може да я активира.

Несмляната кърма се вижда с просто око. Както и газове, колики. Да, млякото ми беше различно за момче и момиче- вярно е, че за момиче тялото произвежда повече мляко, но по-воднисто и с повече захари. Като добавиш и малко лакомия и прехранване...оказва се, че и при кърмата може да има проблеми, не е гарантирано перфектна. Трябва малко акъл и организация, не всичко се решава с "естествено".

Общи условия

Активация на акаунт