диабет "3" тип

  • 1 309
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Възможно ли е ?

Последна редакция: сб, 12 сеп 2015, 23:44 от nnnk

# 1
  • Мнения: 19 326
Да не би за инсулинова резистентност да става въпрос?

# 2
  • Мнения: 3
Не , аз не съм резистентна към собствения си инсулин .

# 3
# 4
  • Мнения: 2 818
То с тип 2 не са се научили да се борят, пък тип 3 тръгнали да откриват.......

# 5
# 6
  • Мнения: 6 346
Диабет тип 3 се нарича неофициално болестта на Алцхаймер, защото при нея клетките на мозъка стават резистентни към глюкозата и умират. Решението евентуално може да бъде се мине на хранене, което осигурява алтернативен източник на енергия. За другите клетки в тялото това са мастните киселини или кетоните. Мозъкът не може да ползва мастни киселини, затова остават кетоните. Това пък означава, че храненето трябва да бъде много нисковъглехидратно и високомазнинно, като се набляга особено на кокосово масло. Изключват се напълно тестено, сладко, плодове, бобови, картофи, ориз, прясно и кисело мляко. Ядат се зеленчуци, месо, яйца, добре отлежало сирене, големи количества масло (или свинска мас/екстра върджин зехтин), може сметана, но трябва да е максимално маслена и качествена, може ограничено ядки. Не трябва да се прекалява с белтъчините, нито с въглехидратите от зеленчуци. Кокосовото масло е ключово - трябва да се консумира в големи количества. Това хранене е една възможност, която просто е логична в случая. Има случаи на възстановяване на мозъчната тъкан и подобряване на състоянието, но все още се знае малко по въпроса и не са правени мащабни проучвания. Обаче според мен си заслужава да се опита.

Между другото, не е лошо да се направи и изследване за нивото на витамин Б12 - ако е под 500 - 600 pg/ml, трябва да се повиши.

Последна редакция: нд, 13 сеп 2015, 08:41 от Cioccolata

# 7
  • Мнения: 2 496
www.diabetes.co.uk-английски форум за диабет,може да е от полза.

Общи условия

Активация на акаунт