Още само 200 000 - дай своя глас

  • 5 396
  • 48
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 010
Още съвсем малко остава до достигането на 3 милиона подписа в европейската гражданска инициатива Stop TTIP/CETA.
Подпиши тук: https://stop-ttip.org/balgarski

Защо ТTIP (ТПТИ) не е добро:

1. Дори евродепутатите нямат достъп до документацията на търговското споразумение между ЕС и САЩ, която документация трябва да гласуват в един момент. Какво, ще им дадат 24 часа да прочетат и разберат  многотомен труд (документацията по СЕТА е 1634 страници)?
2. ТПТИ (TTIP) е засекретено за следващите 30 години. Следователно европейските граждани ще живеят, работят и правят бизнес по правила, които не са им известни;
3. ТПТИ идва в момент, когато в Европа е даден сериозен отпор на ГМО и шистовия газ, хранителните норми се затягат, правата на потребителите, работещите и гражданите въобще са значително по-добре законово защитени, отколкото в САЩ - изобщо по-трудна среда за правене на гигантски печалби в иначе изключително платежоспособен пазар. Защо да оставяме нещата така, като можем да направим средата по-благоприятна за печалбите ни?
4. Нито един преговарящ по ТПТИ не отрече нито едно от опасенията на гражданите и организациите, напротив, само повтарят рефрена: "Няма място за притеснения, всичко е в полза на обществото и бизнеса";
5. Когато властта крие нещо, нямам исторически пример да е било в полза на обществото;
6. Изтеклата информация, която винаги може да бъде оспорена, но не беше от нито едно официално лице, и която предизвика нарастващото гражданско недоволство, показва недвусмислено част от причините да крият проектодоговора - официализирането на възможността частна фирма да съди цяла държава в частно "съдилище". Това, според мен, не е добро за обществото.

Ние гражданите сами трябва да се справим с това, подпишете и дайте гласност:
https://stop-ttip.org/balgarski

Разпространете - медиите не го правят.
Ние сме медията и репортерите.

Последна редакция: чт, 17 сеп 2015, 16:54 от Пепеляши

# 1
  • София
  • Мнения: 28 770
Подписах.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 374
Подписах! Споделих и във фейсбук, дано повече хора обърнат внимание.

# 3
  • София
  • Мнения: 11 492
Дано хората не забравят да потвърждават на имейлите си!
В противен случай гласът им (подписът) не се отчита!  Twisted Evil

# 4
  • София
  • Мнения: 1 010
Твърде възможно е десетки и дори стотици хиляди хора да са подписали без потвърждаване Sad

# 5
  • Мнения: 537
Бих подписала, но ми иска адреса, а това е вече прекалено лично. С тези лични данни може да се злоупотреби. Тези, които искат да наложат това мракобесно нещо, може да ни издирят, да ни тормозят и да ни създадат проблеми! Ако подписката беше без изискване за адрес, щях да подпиша на мига!

Не желая американци да тормозят мен и близките ми! Да вървят по дяволите! #Cussing out #2gunfire

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 824
Бих подписала, но ми иска адреса, а това е вече прекалено лично. С тези лични данни може да се злоупотреби. Тези, които искат да наложат това мракобесно нещо, може да ни издирят, да ни тормозят и да ни създадат проблеми! Ако подписката беше без изискване за адрес, щях да подпиша на мига!

Не желая американци да тормозят мен и близките ми! Да вървят по дяволите! #Cussing out #2gunfire


Мисля,че не е задължителен.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 374
Бих подписала, но ми иска адреса, а това е вече прекалено лично. С тези лични данни може да се злоупотреби. Тези, които искат да наложат това мракобесно нещо, може да ни издирят, да ни тормозят и да ни създадат проблеми! Ако подписката беше без изискване за адрес, щях да подпиша на мига!

Не желая американци да тормозят мен и близките ми! Да вървят по дяволите! #Cussing out #2gunfire


Я не драматизирай. Напиши си улицата без номер и толкова. Надали ЦРУ и ФБР ще пратят агенти в Берковица, за да те издирват.

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не съм сигурна, че разбирам за какво става дума. Не сте дали и официална информация, а само интерпретации/преразказ със свои думи.
Нямам навика да следвам сляпо разни конспиративни течения.

# 9
  • Мнения: 54 638
И аз не разбрах за какво става дума.
По-конкретно може ли да се обясни?

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз щракнах и какво трябва да видя:

"Призоваваме институциите на Европейския съюз и неговите държави-членки да прекратят преговорите със САЩ за Трансатлантическото партньорство за търговия и инвестиции (TTIP) и да не ратифицират Всеобхватното икономическо и търговско споразумение (CETA) с Канада."

Какво е това споразумение? защо трябва да съм против него?

"Искаме да спрем TTIP и CETA, защото съдържат критични предложения като уреждане на спорове „инвеститор-държава“ (ISDS) и разпоредби за регулаторно сътрудничество, които подкопават демокрацията и правовата държава. Да не допуснем занижаване на трудовите, социални, екологични стандарти, стандартите за защита на данните и за защита на потребителите, както и на дерегулирането на обществените услуги (напр. водоснабдяване) и паметниците на културата в непрозрачни преговори. Европейската гражданска инициатива (ЕГИ) поддържа алтернативна търговска и инвестиционна политика на ЕС."

Откъде точно са направени тези заключения?

Последна редакция: чт, 17 сеп 2015, 22:53 от Лилянa

# 11
  • Мнения: 54 638
Именно.
Нито е ясно какво е това споразумение, нито какви са тези разпоредби, стандарти и прочие подробности.

# 12
  • Мнения: 14 478
И аз щракнах и какво трябва да видя:

"Призоваваме институциите на Европейския съюз и неговите държави-членки да прекратят преговорите със САЩ за Трансатлантическото партньорство за търговия и инвестиции (TTIP) и да не ратифицират Всеобхватното икономическо и търговско споразумение (CETA) с Канада."

Какво е това споразумение? защо трябва да съм против него?


Аз не съм против него. Даже напротив. Смятам, че то трябва да се случи по-скоро...
Но трябва и визи да няма за САЩ. Тва с визите е редно да отпадне. Как ще се търгува свободно, като не мога да ида там...

# 13
  • София
  • Мнения: 469
Подписах, против съм.  Търговско споразумение меджу ЕС и САЩ и такова с Канада, за което не е ясно ЕС каква полза има или само ще стане пазар на съмнителни продукти от САЩ, които иначе не биха намерили пазар тук, защото не отговарят на сегашните изисквания ( съдържат ГМО например ).  В допълнение документите са засекретени. Гореспоменатите заключения са направени от изтекли документи и неясни обяснения на преговарящите. Има информация по проблема на линка. Който иска да прочете и да прецени за себе си.
Това което не разбрах е какво ще стане ако се съберат тези 3 млн. подписа до 6ти октомври, освен т.нар натиск към институциите имат ли подписите някаква законова стойност?.

# 14
  • Мнения: 1 110
Това което не разбрах е какво ще стане ако се съберат тези 3 млн. подписа до 6ти октомври, освен т.нар натиск към институциите имат ли подписите някаква законова стойност?.

За това аз не подписах. Едни хора подписали нещо.
Вместо да се организират НПО с ефективна членска маса (повярвайте, има много), с ясно лице, които да застанат и огласят съмненията на организаторите, сте решили да събирате подписи в нета за нещо, което няма ясно бъдеще.
Това влиза в глафата - направих, каквото можах от къщи.
Няма да спре нито едното нито другото, срещу което сте тръгнали.
Неяснотите са притеснителни. И в двете посоки.

И съм убедена, че дори и тази подписка да се внесе (където и да е), търговските съглашения ще се подпишат. Защото такава е нормалната световна практика: имаш отношения с държава - подписваш с нея съглашение.
Ако законодателството на приемащата стоки държава не позволява на нейна територия да се предлагат продукти с ГМО без означение на етикета - това няма да се случва.
И законовото положение не би могло да бъде изменено от което и да е търговско съглашение.

Защо не насочите усилия в тази посока?

Аз бих подписала (подкрепила) инициатива, която да засяга именно това.

Общи условия

Активация на акаунт