Цикъл при противозачатъчни

  • 3 896
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 7
Здравейте ,имам проблем с цикъла.От миналата година пия противозачатъчни като почнах с Ясмин (главната причина беше ,че имах доста големи болки),но след 3,4 месеца почна да се появява кафеникаво течение седмица преди приема на последното хапче .След което отидох на гинеколог ,който ми изписа геритачин и ми смени хапчетата на Жанги.Проблемът е ,че миналия месец получих такова кафеникаво течение ,а този направо си ми дойде в средата на опаковката в смсл остават ми още 10 хапчета ...какво да правя ??Нали освен логичното да отида на лекар ,но сега са почивни дни...

# 1
  • Мнения: 14 317
На мен ми се случи това след многогодишен прием на Ясмин. Лекарката ми каза, че понякога се получава така. Спрях ги, изчаках да ми свърши и започнах да ги пия отново. Пак прокървих и ги спрях тотално. Според мен щом ти е дошло не завършвай опаковката и когато имаш възможност отиди на лекар.

# 2
  • Мнения: 11 369
Хапчетата ти идват силни и затова се получва така.
Въпреки кървенето знам, че не бива да ги спираш, а да си допиеш опаковката  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 7
Хм,благодаря леко успокоително е да чуеш някакво обяснение Simple Smile))

# 4
  • Мнения: 11 369
Ти се уплаши, че нещо се случва ли  Hug Това често става с хормонални препарати. Спокойно  Hug
Реално това не се води цикъл, а кървене. Като си изпиеш опаковката пак ще ти дойде  Peace

# 5
  • Мнения: 7
Олеле страхотно Grinning Ще съм в цикъл по цял месец ,а реално това отразява ли се по някакъв начин върху ефективността им против забременяване ?

# 6
  • Мнения: 14 317
Олеле страхотно Grinning Ще съм в цикъл по цял месец ,а реално това отразява ли се по някакъв начин върху ефективността им против забременяване ?

Е как по цял месец, нали все някога ще идеш на лекар. Нормално е да ти прокърви, реакция към хормоните е, но не е нормално постоянно да ти кърви и ти да си ги пиеш.

# 7
  • Мнения: 7
Казах го иронично ,естествено че няма да го оставя така и да чакач от само себе си да се оправи Simple Smile))))

# 8
  • Мнения: 11 369
Олеле страхотно Grinning Ще съм в цикъл по цял месец ,а реално това отразява ли се по някакъв начин върху ефективността им против забременяване ?

В такива случаи действат безотказно против забременяване - нямаш никакво желание и мъжете не са очаровани  Crazy Най-сигурната котрацепция - без секс  Wink

# 9
  • Мнения: 14 317
Най-сигурната котрацепция - без секс  Wink

Ааа, не! Най - сигурната контрацепция е един аналгин! Вземаш, стискаш го с колене и в никой случай не го пускаш!  Laughing

# 10
  • Мнения: 11 369
Най-сигурната котрацепция - без секс  Wink

Ааа, не! Най - сигурната контрацепция е един аналгин! Вземаш, стискаш го с колене и в никой случай не го пускаш!  Laughing

Хахахах дааа Simple Smile Но мъжете са хитри, а човек като му се прави секс е много находчив да му се невиди, даже с аспирин между краката  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 14 317
Да си призная, като го написах потърсих в ума си варианти  Joy Ми намерих  Joy

# 12
  • Мнения: 11 369
Да си призная, като го написах потърсих в ума си варианти  Joy Ми намерих  Joy

 smile3521

# 13
  • Мнения: 14 317
Сега сериозно и аз да запитам, че да съм по темата.

Спрях противозачатъчните заради кървенето, обаче много ми се иска да ползвам този метод за контрацепция. Дали е реакция към марката или реакция към хормоналните препарати изобщо? Пила съм ги 10 години преди това. Планирам среща с докторката най-рано след седмица.

# 14
  • Мнения: 11 369
Алечка, да пиеш 10 години противозачатъчни е като да поискаш сама да имаш рак на гърдата Sad

За съжаление всеки гинеколог, който съм посетила ми е предлагал противозачатъчни. Разбрах каква ужасна грешка е било това след като стигнах до онкологията Sad Ти си прецени какво правиш, но наистина риска не си стува ...

Успех ти желая  Hug

# 15
  • Мнения: 14 317
Алечка, да пиеш 10 години противозачатъчни е като да поискаш сама да имаш рак на гърдата Sad

За съжаление всеки гинеколог, който съм посетила ми е предлагал противозачатъчни. Разбрах каква ужасна грешка е било това след като стигнах до онкологията Sad Ти си прецени какво правиш, но наистина риска не си стува ...

Успех ти желая  Hug

Мерси, Дорис, за съжаление не ги пиех само за контрацепция. Изобщо ситуацията при мен се закучи и ще ходя със сигурност до лекарката ми. Иначе с рисковете съм запозната  Hug

# 16
  • Мнения: 2
Здравейте,
Цикалът ми дойде на 30 както и трябваше,тогава почнах да пия Ясмин и той спря.На какво се дължи това.

# 17
  • Мнения: 11 369
Здравейте,
Цикалът ми дойде на 30 както и трябваше,тогава почнах да пия Ясмин и той спря.На какво се дължи това.

Ами той няма как да бъде обилен като си имала кръвотечение преди него.

# 18
  • Мнения: 11 369
Здравейте,
Цикалът ми дойде на 30 както и трябваше,тогава почнах да пия Ясмин и той спря.На какво се дължи това.

Ами той няма как да бъде обилен като си имала кръвотечение преди него.

Не съм сигурна какво имаш предвид.
В ДЕНЯ В КОЙТО МИ ДОЙДЕ пих едно хапче Ясмин и той спря напълно.

Извинявай, обърках те с момичето, което пусна темата.  Peace
Има ли вероятност да си бременна?

# 19
  • Мнения: 2
Здравейте,
Цикалът ми дойде на 30 както и трябваше,тогава почнах да пия Ясмин и той спря.На какво се дължи това.

Ами той няма как да бъде обилен като си имала кръвотечение преди него.

Не съм сигурна какво имаш предвид.
В ДЕНЯ В КОЙТО МИ ДОЙДЕ пих едно хапче Ясмин и той спря напълно.

Извинявай, обърках те с момичето, което пусна темата.  Peace
Има ли вероятност да си бременна?

Последния полов акт беше преди цикълът ми ,преди около месец.Той свърши отвън.
Значи не.

# 20
  • Мнения: 11 369
Принципно знам и за други при които хормоналните контрацептиви са спирали цикъла, но е важно да те види гинеколог, за да е сигурна липсата на беремност заедно с хормоналната терапия.

# 21
  • Мнения: 18
Здравейте ,

Искам да попитам на някой случвало ли му се е след като започне прием на противозачатъчни още от първия месец да му намалее цикъла ?

Този месец първия ден от цикъла започнах да пия Жанин по предписание на лекарката ми , тъй като имам някакъв хормонален дисбаланс. Само че по принцип цикъла ми е 4--5 дена като не е много обилен , нормален си е , а сега цикълът ми беше 3 дни и значително по - малко количество . Възможно ли е хапчетата да са причината за това ??

# 22
  • Мнения: 1
Здравейте. Пия Жанги от няколко месеца и забелязах, че миналата ми менструация ми подрани с 5 дни , а сегашната с 7, така ми става за първи път. Обаче имам да пия още околко 10 дни хапчетата дори когато съм в цикъл вмомента. Мисля, че съм ги започнала грешно и така си ги пия. . Тия дни мисля да ходя при гинекологът ми. Пиех преди Диане, сега тези, заради пъпките по гърба и кистичката на левия яйчник. Трябваше да ми дойде на 08.09, а дойде вчера. Не съм пропускала, пия ги в един час, но се съмнявам, че просто не съм ги почансл в деня на цикъла и всичко се е объркало.

Общи условия

Активация на акаунт