Мами, кажете каква музика слушате вие и бебоците ви

  • 2 453
  • 47
  •   1
Отговори
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
КАто си бях в бг слушах  много класика и какви ли не други само не Фолк, ама откакто съм тука съм станала т.н. Върла чалгагжиика и то по вина на липсата на качествена Чешка музика и поради  Banghead
факта че в бг реално не съществува нова модерна музика която да е различна от фолка    cow,  друпваме си със супруга ми всичко каквото ни попадне , но като гледам само ЧАлгата има развитие ,особено сега като слушах новия албум на Ивана... Колкото  до радията тука сум почиталка на Valtava -чески розхлас 3 най- качественото радио за каласическа музика по- добро от класик FM -ma в BG  Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 27 мар 2006, 16:42 от ivalex

# 1
  • Мнения: 237
Ние с Алекс сме само на хитчета(дискотечна музика).Има една програма(ама в BG) - CITY.Че нея си гледаме двечките,мамата не слуша чалга-освен като е на кръчма с ракия и салатка пред нея WinkТогава и танците ги поназнайвам,ама в къщи не ми понася Peace

# 2
  • Мнения: 3 098
Ами ние имаме доста голяма музикална колекция,но това,което предпо4ита дъЩеря ми е техно,метъл и народна музика. Grinning Heart EyesЯко денси като голям 4овек. newsm68
Испанската музика не й харесва особенно.Наскоро бяхме в един сектор за музика на Карефура,4уваше се някаква протяжна испанско_циганска песен и тя си запуши ушите. Mr. Green

# 3
  • Мнения: 1 269
Малката харесва и танцува само на арабска музика  Sad Аз харесвам всякаква с изклю4ение на 4алга.Като ме нервира и пускам Азис и кротува  Mr. Green
Много харесва и български детски песни4ки които си пее на неин си език

# 4
  • Spain
  • Мнения: 3 750
миетал слушаме основно ..и двете Simple Smile
 ГЕри си има и една любима - вика и "кисия" - което всъщност в превод за големи е "сенсия" - а песента е на   едно моми4енце Мария Исабел - това което спе4ели миналата година Евровизията за деца Simple Smile и така .. идва моето 4адо , дърпа ме , со4и компа и вика " Мамииииии Кисия, Кисия" Simple Smile
 ина4е като слуша метал калти глава , като слуша хитовете за месеца  обикновено подска4а или прави шпагати?! това незнам откъде го е нау4ила 

# 5
  • Мнения: 3 367
Ния слуша детски цд-та с музика и приказки на бг и англииски,Стефан-смут джаз и лека класика по тв,аз-радио-NPR в колата и олдис и класика по инет в службата..чалгата за мен е лош вкус,да не говорим за език..
Лека седмица,
Анна

# 6
  • Мнения: 7 837
Вкъщи последните дни слушаме предимно радио Тангра.  Иначе в колата му пускам песничките на Dora The Explorer, български детски песнички или местната рок станция.

# 7
  • Мнения: 11 314
Децата си имат техни дискове с български и немски детски песнички.
Аз самата им проглушавам ушите с класическа музика, класика от рока и попа, а напоследък ирландски фолк. Българска музика им пускам само автентичен фолклор и класиката от моите младежки години,

# 8
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
малката обича много една испанска  песничка от детско предаване.
като я чуе и почва да се прозява, а ако не го дават в момента предаването изнудва кака си да й я пуска на компютъра Laughing и така може да я слуша до безкрай.
иначе харесва всякакъв жанр,  ако е в настроение- мелодия да има Mr. Green
много се кефи на бг народна музика.

аз знам много детски песнички и обичам да пея, затова децата ми, а баща им  обичат да им пея Laughing
 слушам всяка, която е стойностна и ме грабне, мъжа ми слуша металика, аеросмит и ъндърграунд Mr. Green
у нас- много вкусове

# 9
  • Мнения: 768
Пускам на бебките детски песнички, български, руски, английски и френски.
А аз за съжаление слушам музика основно в колата.

# 10
  • Мнения: 2 959
В поголяма част от времето сме на БГ детски песнички, а също слушаме класика и Шаная Туеин

# 11
  • Мнения: 6 390
и ние с мъжа ми сме рокаджий   Hands Clap  Hands Clap  Hands Clap
беба за сега най се радва на детските песнички, странното ми е че например на руските даже се опитва да пее, и повече подкача и им се радва отколкото на българските  Laughing

# 12
  • Мнения: 1 216
Яко чалгии и музики и танци на народите!

Фенка е на руските детски песнички . Последният хит на нея и баща и е Бельie кораблики, но рап вариантът с Карина.
Понеже имаше много припаднали майки, и поне 5 теми се пуснаха за рекламата на Молфикс, си направих труда да сваля клипчето и бебка просто се влюби. Голяма радост, големи писъци като я чуе. Пускаме я поне по 10 пъти. Вече имитира бебетата дори  Grinning

# 13
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
аз не съм от припадащите мами заради молфикс, ами ми е крайно неприятна рекламата Grinning Rolling Eyes
това не пречи обаче на застаряващата ми бебочка да се кефи на бебешките глави Simple Smile
умира от кеф като ги дават Whistling

# 14
  • Мнения: 7 430
За сега сме на тема народна музика и детски песнички - до скоро слушаше само поп-фолк и бг поп Mr. Green
С МирОто и двамата слушаме фолк и сме яки чалгаджии Party

# 15
  • Мнения: 7 430
Опс...забравих да напиша, че съм Върл Фен на Мадона Heart Eyes

# 16
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
едно много яко швейцарско радио smile3521, пускат само хитовете...в колата zадължително сме пак с него.... Grinning имам и бг диискове, но рядко ги пускам...а един колега ми беше направил 3 диска с почти всички фолк хитове, голямо слушане падаше в началото, ама сега не Whistling...иначе сутрин "Тройка на раzсъмване" -online.... Grinning

# 17
  • Мнения: 1 465
На моя човек му пускам всякаква музика/без чалга - аз не съм и почитателка, а мъж ми каза че звучала като турска Shocked/.
Обаче той наи-обича Сара Брайтман, френската музика /Джо Дасен, Шарл Азнавур, Мишел Сарду и настояюите тукашни хитове по радиото Mr. Green/, бебешки CD-ta и песничките, които аз си съчинявам за него Crazy по някога даже и той пее с мен - добре че няма свидетели. hahaha

# 18
  • Мнения: 768
и ние с мъжа ми сме рокаджий   Hands Clap  Hands Clap  Hands Clap
беба за сега най се радва на детските песнички, странното ми е че например на руските даже се опитва да пее, и повече подкача и им се радва отколкото на българските  Laughing
Яко чалгии и музики и танци на народите!

Фенка е на руските детски песнички . Последният хит на нея и баща и е Бельie кораблики, но рап вариантът с Карина.
Понеже имаше много припаднали майки, и поне 5 теми се пуснаха за рекламата на Молфикс, си направих труда да сваля клипчето и бебка просто се влюби. Голяма радост, големи писъци като я чуе. Пускаме я поне по 10 пъти. Вече имитира бебетата дори  Grinning

И моите най-харесват руските песнички. Аз като се заслушах в текстовете открих че на руските са най-подходящи за деца. На някои популярни френски песнички текстовете даже са страшнички за голям човек камо ли за малко дете, а на много английски или български направо неподходящи за малки дечица.

# 19
  • Мнения: 6 167
Като имам бебе ще слушаме само лоундж мюзик. Имам вече уникална колекция, увеличава се с размерите на атлантика, таман като имаме бебе ще го облъчвам още докато съм бременна. също така детски песнички български и италиански,  и класика , и малко класически джаз.
чалги и тн  Naughty, агресивна музика ( рок)  също не. 
детенце трябва да е спокойно.
чалгата се възпиема много добре от всички малки деца, ащоот е елементарна, има такт и разни каки полуголи и усмихнати по Пайнера правят впечатление.
Не на моето дете обаче.
Като гледам в България що 2-3 годишни деца тропкат в ритъма на Пайнера направо ми се повръща. но, музиката за това е широка - за всеки има.   bouquet

Последна редакция: вт, 28 мар 2006, 14:57 от lenilaf

# 20
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 635
да речем "от всичко по малко". като почем от джаз, минем през филмова музика, детски песнички, класика, рок и лаундж.
когато сме само двете, пускам едно местно радио, Nostalgie, по което вървят стари хитове (от 60-те до 80-те години) или филмова музика (много обичам).
иначе от детските песнички е запомнила доста мелодии, които си тананика на собствен език  Laughing

# 21
  • Мнения: 1 465
Зелена клонка, и ние слушаме "Nostalgie" Heart Eyes

# 22
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 635
Зелена клонка, и ние слушаме "Nostalgie" Heart Eyes

ох, успокоих се, че не съм единствената "изостанала", дето слуша Носталгията (колежките вече ме обявиха за динозавър  Mr. Green).  Laughing
аз пък много си го харесвам, даже и пригласям (докато готвя), само дето в този случай Камбанка протестира на висок глас (да не кажа "на висок рев")  Wink

# 23
  • Мнения: 1 465
Хихи и аз го слушам, докато готвя или мия чинии, но това е, защото слушам радио или в кухнята или в колата. Wink

# 24
  • Мнения: 1 216
Като имам бебе ще слушаме само лоундж мюзик. Имам вече уникална колекция, увеличава се с размерите на атлантика, таман като имаме бебе ще го облъчвам още докато съм бременна. също така детски песнички български и италиански,  и класика , и малко класически джаз.
чалги и тн  Naughty, агресивна музика ( рок)  също не. 
детенце трябва да е спокойно.
чалгата се възпиема много добре от всички малки деца, ащоот е елементарна, има такт и разни каки полуголи и усмихнати по Пайнера правят впечатление.
Не на моето дете обаче.
Като гледам в България що 2-3 годишни деца тропкат в ритъма на Пайнера направо ми се повръща. но, музиката за това е широка - за всеки има.   bouquet
lenilaf, чалгии, както съм написала, не значи попфолк и разголени каки и това съвсем не е елементарна музика. Аз към нея причислявам и българската народна музика.
Чалгия значи свирня.
Последната ми мисъл е да бягам от корените си.

# 25
  • Мнения: 7 837
Не знам защо свързвате рока с неспокойност на бебето  newsm78 Изобщо не съм го забелязала такава тенденция нито при Самуил, нито при племенника ми.

Това са митове за мен. Както и твърдението, че Моцарт спомага за умственото развитие в начална възраст.

# 26
  • Мнения: 27 524
Не знам защо свързвате рока с неспокойност на бебето  newsm78 Изобщо не съм го забелязала такава тенденция нито при Самуил, нито при племенника ми.

Това са митове за мен. Както и твърдението, че Моцарт спомага за умственото развитие в начална възраст.

 newsm10

Кажи,Кейс,откъде се сетихте,избрахте и взехте това толкова хубаво,българско и рядко срещано име?Някой от родата ли така се казва?

# 27
  • Мнения: 7 837
Аааа, не е българско  Wink
Иначе е кръстен на онзи цар, който за жалост не мога се похваля, че ми е роднина  Wink

А във връзка с музиката, в момента по Тангра тече песен на Стоунс и като го гледам малкия как тресе дупе  Crazy

# 28
  • Мнения: 27 524
Аааа, не е българско  Wink

 Thinking как така не е?Не е ли?

# 29
  • Мнения: 6 167
Като имам бебе ще слушаме само лоундж мюзик. Имам вече уникална колекция, увеличава се с размерите на атлантика, таман като имаме бебе ще го облъчвам още докато съм бременна. също така детски песнички български и италиански,  и класика , и малко класически джаз.
чалги и тн  Naughty, агресивна музика ( рок)  също не. 
детенце трябва да е спокойно.
чалгата се възпиема много добре от всички малки деца, ащоот е елементарна, има такт и разни каки полуголи и усмихнати по Пайнера правят впечатление.
Не на моето дете обаче.
Като гледам в България що 2-3 годишни деца тропкат в ритъма на Пайнера направо ми се повръща. но, музиката за това е широка - за всеки има.   bouquet
lenilaf, чалгии, както съм написала, не значи попфолк и разголени каки и това съвсем не е елементарна музика. Аз към нея причислявам и българската народна музика.
Чалгия значи свирня.
Последната ми мисъл е да бягам от корените си.




ооо, тая материя какво е чалга, попфолк и тн си признавам, че не я владея! предавам се Peace

нямам нищо против поп фолка, чалгата, рока, класическата музика, джаза и каквото се сетиш стилове, течения в музиката и тн.
както казах - за всекиго има по нещо в тоя свят широк!

въпроса обаче беше каква музика пускаме на бебетата и аз казах моето мнение.
не целя предизвикване на спорове - дали рока е агресивен. на мен ми се струва агресивен, за който не е  - не е.  
за моцарт - не знам, всъщност моцарт е бил чалгаджия за своето време, но това е др. тема. не случайно масите почват да слушат моцарт, а задълбочени композитори на момента духат супата и потъват в забрава.

за мен който пее зло не мисли и на това е важно да се научат и дечицата.
другото са тъпи спорове кой е по по най.


Последна редакция: вт, 28 мар 2006, 21:28 от lenilaf

# 30
  • Мнения: 6 167
Аааа, не е българско  Wink

 Thinking как така не е?Не е ли?


не е, идва от Самуел, което е древно еврейско име

 Peace

# 31
  • Мнения: 7 837
Идеята ми беше, че не е нужно ние да определяме какво да слушат децата ми. От моя скромен опит, детето, като му пуснеш 1-2 пъти определен стил музика, то само си показва, дали го харесва или не  Wink


# 32
  • Мнения: 6 167
Идеята ми беше, че не е нужно ние да определяме какво да слушат децата ми. От моя скромен опит, детето, като му пуснеш 1-2 пъти определен стил музика, то само си показва, дали го харесва или не  Wink


Кейси, съжалявам, изобщо не съм съгласна.
Вкус и стил се възпитава.
 Peace

# 33
  • Мнения: 7 837
Да, донякъде  Wink Макар че нашето поколение, което си залита по т.нар. попфолк напр., не е закърмено с него.
Признавам си, аз никога не бих пуснала на детето си върла чалга от типа на Планета ТВ и подобни. Тук съм твърда и непреклонна  Laughing

Обаче той засега не харесва и дисковете с класическа музика. Не мога, заради едната култура да му ги натрапвам.

# 34
  • Мнения: 1 216
ооо, тая материя какво е чалга, попфолк и тн си признавам, че не я владея! предавам се Peace

нямам нищо против поп фолка, чалгата, рока, класическата музика, джаза и каквото се сетиш стилове, течения в музиката и тн. аз съм за свободния избор.
както казах - за всекиго има по нещо в тоя свят широк!

въпроса обаче беше каква музика пускаме на бебетата и аз казах моето мнение.
не целя предизвикване на спорове - дали рока е агресивен. на мен ми се струва агресивен, за който не е  - не е. 
за моцарт - не знам, всъщност моцарт е бил чалгаджия за своето време, но това е др. тема. не случайно масите почват да слушат моцарт, а задълбочени композитори на момента духат супата и потъват в забрава.

за мен който пее зло не мисли и на това е важно да се научат и дечицата.
другото са тъпи спорове кой е по по най.

lenilaf, харесва ми как си го казала!  Thinking

В твоя чест сега ще изтанцувам един страстен кючек. Ще използвам за фон едни миксове на Шакира и кака Бийонсе, не че нямам нещо по- подходящо, разбира се! Но да не разваляме съвсем темата  Mr. Green
Страхотно упражнение е това за кръшна фигура!

# 35
  • Spain
  • Мнения: 3 750
какво е това молфикс и от къде да си го сваля? пак  съм пропуснала ей зна4и Simple Smile

# 36
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
здравейте ,само това намерих в нета - рекламата на бебешки пелени Молфикс - две бебета пеят песен на Азис -ххахахаха .
Интересно защо чалгата винаги кара хората да заемат крайно мнение, и да се почват спорове, ако наистина тази музика не струваше,най - верятно нямаше да се дискутира или слуша. Не че съм за защитничка на чалгата ама тука (Чехия) имам колежки дето като им пуснах DVD с нешенските голи каки и луднаха   newsm35  newsm35  newsm35 само искат да им им превеждам песните или пък да им записвам CD с фолк музика и най-итереното ,че колко са по - живи песните толко повече ги харесват...... moresmile yesyes Колкото до темата  на мене тука като ми домъчнее само чалгата може да ме отърве от носталгията  ,иначе имам толкова класическа музика ,че ако наистина е толкова полезно да слушат бебоците, то ще има да слущаме  Flowers Bouquet хахахаха като му дойде времето   passifier callme

Последна редакция: ср, 29 мар 2006, 14:15 от ivalex

# 37
  • Мнения: 6 167
ми хората почват да се обясняват защото едните си мислят, че са обвинени в простотия, а другите си мислят, че са обвинени в снобария. 

а това лично мен изобщо не ме интересува. най -малко ме интересува хората кога си друсат кючеците или настройват цигулките.

за всяка музика си има време и място! поп фолка сега е на мода, има много фенове, има страшен ефект, ако си на маса,  ако си с приятели, ако си тъжен, ако си носталгичен, както казваш.

въпроса беше за бебетата.
лоундж музиката създава много приятна и спокойна атмосфера , това е което ми харесва и затова смятам, че е подходящо. също така сместването на различни стилове, култури, вкарването на етно мотиви смятам  полезно, създава вкус към разнообразието, разбиране към различното и тн ( това не за бебчета, естествено).

детските песнички пък карат детето да се включва , да вниква в елементарни, но съдържателни текстове, които са подходящи за възрастта му.
а не да припява на някоя кака , която пее за шампанско, сълзи, коли,  маси, мъже, и тн.
въпреки, че по мое време беше голям хит като малък фастък  да те карат да имитираш Лили Иванова.

молфикс са памперси до колкото знам турски, но не съм сигурна.

  bouquet

# 38
  • Мнения: 418
ми хората почват да се обясняват защото едните си мислят, че са обвинени в простотия, а другите си мислят, че са обвинени в снобария. 

а това лично мен изобщо не ме интересува. най -малко ме интересува хората кога си друсат кючеците или настройват цигулките.

за всяка музика си има време и място! поп фолка сега е на мода, има много фенове, има страшен ефект, ако си на маса,  ако си с приятели, ако си тъжен, ако си носталгичен, както казваш.

въпроса беше за бебетата.
лоундж музиката създава много приятна и спокойна атмосфера , това е което ми харесва и затова смятам, че е подходящо. също така сместването на различни стилове, култури, вкарването на етно мотиви смятам  полезно, създава вкус към разнообразието, разбиране към различното и тн ( това не за бебчета, естествено).

детските песнички пък карат детето да се включва , да вниква в елементарни, но съдържателни текстове, които са подходящи за възрастта му.
а не да припява на някоя кака , която пее за шампанско, сълзи, коли,  маси, мъже, и тн.
въпреки, че по мое време беше голям хит като малък фастък  да те карат да имитираш Лили Иванова.

молфикс са памперси до колкото знам турски, но не съм сигурна.

  bouquet




Привет мами Wink ОЛЕ Simple Smile


Значи само да поясня: Молфих СА турски пелени , върл конкурент на Памперс Прима в Турция. И рекламата е Турска: те я даваха в Турция ошет миналата година по това време, и песента на която децата пеят не е на АЗИС, а оригинала е на Абидин- едно момче деtо спечели как се казваше ... star Acedemy ли там каквото беше тyй предаване... Но чисто по БГ начин всяка мелодичан песен от Турски, Гратски, Сръбски, Арабски произход намира превода си и на БГ:) няма лошо ..само дето малко песните се разBалят.. но както и да е.. това е др. тема...


а за това какво обича моята бебка(вече почти на 3г)... ми тя харесва всичко: от чалга(Анелия, Преслава, Глория - е чак някоя хищна пантера няма да и пусна, но мелодични , хубави песни от попфолка и/ми/ни повдигат настроението ) до класика, през Prodigy, какичката : така казва на Шакира, леличката с газето е Мадона от песенат дето е като цлип към Флаш dance, през Don't CHA... до бг хора ot Pirisnkija kraj (Jovano Jovanke, Katerino mome, etc... до детски песнички na BG, English i Turski, do и Тоника CB i Signal...

I sahsto sam mnogo saglasna ,che koito pee zlo ne misli Simple Smile taj che pejte i se veselete koi na kakvato muzika iska Simple SmileSimple SmileSimple Smile    bouquet Hug Peace


ps: po posledna moda peem (tja , a az priglasjam) reportoar v tozi red: ELA ELA na Slavi Trifonov, MARIA na Tonika, i zavarshvame sas Mila moja mamo ....Simple Smile goljam kef  kato gledma kak se vjivjava v rolite na "geroite" ot pesnite.. ta takiva miti raboti ....

# 39
  • Мнения: 345
слушам си испансака музика-харесвам я,слушам и чалга не мога да отрека,че съм върла члагаджиика  yesyes,слушам и италиянска музика,малката си има нейни песни,който когато чуе става и почва да денса яко,а де ноговорим,че когато чуе "Влак за нещастници" и "Ах,тези пари" на Ивана няма спирка тръска дупето nuts

# 40
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
аз въобще нямам представа чия песен се пънат да изпеят бебешките глави от молфикс, но не им отива  Crossing Armsзатова не ми харесва, някак си пошла ми стои...

# 41
  • Мнения: 3 367
Вкус и стил се възпитава.
 Peace

  absoliutno suglasna! i ne samo za muzika a za knigi,povedenie, sport i pr..
(nqma mi kredora,sorry)

# 42
  • Мнения: 6 390
малко офф  Wink
http://www.djtacho.com/list/index.php?dir=mp3_download/
вижте какъв сайт с бг музика намерих  Wink
има за всеки по нещо  Grinning

# 43
  • Мнения: 1 370
Ние сме на тема Baby einstein

# 44
  • Мнения: 86
Аз харесвам разнообразна музика според момента и настроението-от МТV, етно, 70те,80те,90те...
Бебока още се колебае между бълг. ,руски, английски и т.н. детски песни4ки и засега се е оставила в мои ръце Laughing

# 45
  • Мнения: 6 390
Ние сме на тема Baby einstein
Чочо,
хареса ли го малкия  Party
Ееее супер, аз все се надявам на скорошна АДСЛ връзка, че да ги свалиме и ние, тя беба ще порасне дотогава както се бавиме ooooh! Laughing

# 46
  • Мнения: 2 952
Ние сме на тема Baby einstein

какво е това? Simple Smile

# 47

Общи условия

Активация на акаунт