Испания

  • 66 214
  • 803
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 27
Искрено се надявам да не останете разочаровани. Испания изглежда по един начин, когато човек е на почивка и по съвсем друг когато се установи да живее за постоянно.
Много е вярно! bouquet

Макар, че за всички страни се отнася същото малко или много.

Така е, наистина. Необходимо е да се поживее известно време за да се види цялата прелест на държавата.

И аз се надявам, че няма да останем разочаровани. Не си правя напразни илюзии. А и толкова много хора, които са се пренесли там, хвалят Испания.

Ето, например за Белгия - ако бях проучила вероятно нямаше да дойдем тук, но се хвърлих малко на сляпо. Но масовото мнение е, че е кофти всичко. Дори белгийците се оплакват. И наистина е така - държава на абсурдите. И много хора открито дори са на мнение, че Белгия е най-зле от всички западни държави. И верояно е така.

Та затова, си казвам, дори и да не е точно каквото очакваме от Испания, едва ли ще е по-зле от Белгия.  Peace

# 481
  • Мнения: 3 294
puhanka, ще се радвам да кажеш как е, след като се установите и мине половин-една година.

Много важно е, какво ще прави човек и с какво се занимава, дори това е най-важното.
Ако няма да се налага да търсиш с месеци и години работа, имаш някаква сигурност, всичко е лесно и прятно.
Обратното, може да бъде кошмар, видно е колко българи, че и испанци бягат от страната..

# 482
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
Определено е така, но дори и с добра работа всеки ден се сблъскваш с абсурдите на администрацията, с недомислиците в училище и с несериозността на испанците. Като чуех mañana и лошо ми ставаше

# 483
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 995
Определено е така, но дори и с добра работа всеки ден се сблъскваш с абсурдите на администрацията, с недомислиците в училище и с несериозността на испанците. Като чуех mañana и лошо ми ставаше
Ма това си е лаф на латиноамерицанците. Испанец испанец не съм чула да отлага с маняна.

# 484
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Определено е така, но дори и с добра работа всеки ден се сблъскваш с абсурдите на администрацията, с недомислиците в училище и с несериозността на испанците. Като чуех mañana и лошо ми ставаше
Ма това си е лаф на латиноамерицанците. Испанец испанец не съм чула да отлага с маняна.

Напротив! На испанците всичко им е mañana.

# 485
  • Мнения: 27
puhanka, ще се радвам да кажеш как е, след като се установите и мине половин-една година.

Много важно е, какво ще прави човек и с какво се занимава, дори това е най-важното.
Ако няма да се налага да търсиш с месеци и години работа, имаш някаква сигурност, всичко е лесно и прятно.
Обратното, може да бъде кошмар, видно е колко българи, че и испанци бягат от страната..

Alexslav, живот и здраве, ще споделя  Simple Smile
Но за сега се надявам, че няма да имаме големи проблеми. Мъжът ми работи от виртуален офис и би трябвало да не му е проблем местенето. А аз имам право да си прехвърля правата за безработица догодина, като приключа с настоящата си работа, ако не успея да си намеря нова работа в Испания. Едно от нещата, които трябва да видя в идните седмици обаче е квартирата. Мисля да се свържа с няколко агенции и да видим кога ще можем да отидем на огледи.

Mini Mouse, според мен, тия проблеми до голяма степен ги има навсякъде. Моите колежки, които имат деца, често се оплакват от училищната система при по-големите; при по-малките пък как за едно прокашляне на детето ги викат в средата на деня да си го вземат от училището. (става дума за малки деца 1.5-3г.)
Има и езикова дискриминация - напр. дете, което живее във френско говоряща община и бъде записано във фламандска община на училище се сблъсква с множество проблеми заради самия факт, че идва от валонска община, напр.  
Езиковите проблеми са широкоразпространени тук - не стигат 'нормалните' административни протаквания и неуредици, но на това отгоре съществува и факта, че всяка община си има водещ език, и често отказват да ползват другия официален. (в Белгия има 3 официални езика - френски, холандски и германски, и в някои се ползва английски за чужденците).

Май единственото нещо, от което съм много доволна е здравната система и свободата да избирам кога и при какъв лекар да ида. Това определено ще ми липсва.

А, междудругото, в Испания при адресната регистрация полицията идва ли на оглед да се увери, че наистина човека живее на адреса, както е тук?

# 486
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296

А, междудругото, в Испания при адресната регистрация полицията идва ли на оглед да се увери, че наистина човека живее на адреса, както е тук?


При нас не са идвали. Но пък децата ги проверяват всяка година при записване в училище- трябва да представим документ от полицията, че децата живеят на адреса; а този документ го издава полицаят, дошъл на проверка.

# 487
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 995
Определено е така, но дори и с добра работа всеки ден се сблъскваш с абсурдите на администрацията, с недомислиците в училище и с несериозността на испанците. Като чуех mañana и лошо ми ставаше
Ма това си е лаф на латиноамерицанците. Испанец испанец не съм чула да отлага с маняна.

Напротив! На испанците всичко им е mañana.
Ако е национализиран, може, но имах предвид истински. В контакт съм с много и различни по народности хора та знам за какво говоря.
До сега никога не са ме проверявали дали живея на посочения адрес. А сменях адреса няколко пъти.

# 488
  • Мнения: 3 294
За първи път чувам, че някой са го проверявали къде живее!

Живял съм на много места, единствено по островите понякога съм чувал, че идвали понякога при първа регистрация, понеже местните имат намаления за много неща.

# 489
  • Мнения: 3 294
Определено е така, но дори и с добра работа всеки ден се сблъскваш с абсурдите на администрацията, с недомислиците в училище и с несериозността на испанците. Като чуех mañana и лошо ми ставаше
Ма това си е лаф на латиноамерицанците. Испанец испанец не съм чула да отлага с маняна.

Напротив! На испанците всичко им е mañana.

Като цяло не са от най-сериозните, но зависи много от човека и областта. Едно е в Андалусия, друго в  баските или в Каталуня.

# 490
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 835
Точно това щях да пиша  - като ви чета, все едно в друга Испания живея. Досега mañana не ни се е случвало. Дано да си останат така организирани и занапред.

# 491
  • Мнения: 18
Здравейте! Аз имам извадено временно НИЕ от преди 2 години. Прочетох в темата, че казвате, че трябва да си работил поне 3 месеца, за да ти дадат  зелена карта. Това означава ли, че ако сега сключа договор за работа, не мога да си изкарам постоянно НИЕ? Аз съм в Мадрид.
И друг въпрос. Мъжът ми има испанско гражданство, може ли да получа постоянно НИЕ заради това, че съм омъжена за "испанец"?

# 492
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 995
Здравейте! Аз имам извадено временно НИЕ от преди 2 години. Прочетох в темата, че казвате, че трябва да си работил поне 3 месеца, за да ти дадат  зелена карта. Това означава ли, че ако сега сключа договор за работа, не мога да си изкарам постоянно НИЕ? Аз съм в Мадрид.
И друг въпрос. Мъжът ми има испанско гражданство, може ли да получа постоянно НИЕ заради това, че съм омъжена за "испанец"?
Виж това, може да ти е от полза.
http://europa.eu/youreurope/citizens/residence/documents-formali … ence/index_bg.htm

# 493
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Хора, днес имаме върнати по сметката някакви 16 евро от DDPP de la TGSS de ALICANTE ( DEVOLUCION DE INGRESOS EXPEDIENTE). Някой има ли идея какви са тези върнати пари? То голямата сума, де, но ми е много интересно. Виждам, че е нещо, свързано със сегуридад социал...

# 494
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Хора, днес имаме върнати по сметката някакви 16 евро от DDPP de la TGSS de ALICANTE ( DEVOLUCION DE INGRESOS EXPEDIENTE). Някой има ли идея какви са тези върнати пари? То голямата сума, де, но ми е много интересно. Виждам, че е нещо, свързано със сегуридад социал...
май нещо всързано със плащанията на сегуридад социал
Цитат
Ante la TGSS se realizan las siguientes gestiones:

la inscripción de las empresas en la Seguridad Social y asignaciones del código de cotización.
las afiliaciones, altas y bajas de los trabajadores en la Seguridad Social, así como los cambios de datos de los trabajadores.
la gestión, control y recaudación de las cotizaciones
todo lo que tenga que ver con la financiación de la Seguridad Social.
las solicitudes de aplazamiento o fraccionamiento de las cuotas de la S.S.
los convenios especiales con la S.S.
los pagos de la Seguridad Social. La TGSS paga las prestaciones y pensiones que el INSS reconoce.
La TGSS no solo gestiona estos procedimientos, sino que es quien emite los correspondientes certificados, en caso de necesitar un certificado de afiliación, altas, bajas, estar al corriente de pago, vidas laborales o duplicados de estos documentos.
...
..сигурно сте внесли някаква сума в пове4е и ви връщат 4аст от парите  или са преиз4ислили куотите на сегуридад социал за аутономос(например предполагам само ),ако някои от вас е аутономо....
 Mr. Green да в испания се слу4ват таква неща  Mr. Green да ти върнат пари и да не знаеш откъде  Mr. Green

Последна редакция: вт, 30 авг 2016, 17:22 от Hada Despeinada

Общи условия

Активация на акаунт