Испания

  • 66 223
  • 803
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 99

I.Hr, благодаря ти за включването. Ще опитам с клипчетата, дано се харесат. Книжки на испански не сме купували, ще вземем. Тук им говорят на каталано, само в сряда имат испански. Дано мине този период по - безболезнено.  Praynig

# 781
  • Мнения: 3 294
Искам да ви питам за договорите за работа - нормално ли е да не е вписана дата за започване?

Тъй като още не сме се преместили там, ми дават договора с номер на л.к. вместо НИЕ, като казаха че после ще го оправят.. как обаче - и идея си нямам.

И случвало ли ви се е да дават странни обяснения защо немогат да променят образованието от основно на магистър?

И знаете ли как се тълкува това:
tiempo completo
sin bonificacion 100

Това означава, че работодателя не ползва за наемането ти някаква бонификация (плащане на осигуровките), каквато се получава за договорите за формасион или такива над 45 г.
За да ти бъде признато образованието като такова (и вписано в договора ти евентуално) трябва да е конвалидирано в Испания. Прави се чрез процедура в Министерството на образованието и е свързано с полагане на приравнителни изпити по предмети, които сметнат за необходимо да положите.
Не е задължително да има изпити, може да има, но може и да няма. Всичко зависи какво е учила и на какво ще се приравнява.

# 782
  • ES
  • Мнения: 2 172
Които познавам с приравнени дипломи или опитали се да ги приравнят, винаги са държали изпити. Имах една приятелка, беше съгласна да ѝ се приравни дипломата с по-ниска степен, но да не се явява на изпита и не ѝ разрешиха.

# 783
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
Които познавам с приравнени дипломи или опитали се да ги приравнят, винаги са държали изпити. Имах една приятелка, беше съгласна да ѝ се приравни дипломата с по-ниска степен, но да не се явява на изпита и не ѝ разрешиха.
Моята диплома акушерка в Бг ми е приравнена към ниво мед.сестра в Испания без полагани изпити,но за да си приравня бг дипломата към такава испанска,т.е да бъда акушерка опитвам вече 3 години да взема държавния изпит .Та,мисълта ми е че много зависи кога си завършил и орариума часове дали отговаря на испанските такива.Сега завършилите акушерки не полагат в Испания държавен изпит  Peace

# 784
  • Мнения: 3 294
Които познавам с приравнени дипломи или опитали се да ги приравнят, винаги са държали изпити. Имах една приятелка, беше съгласна да ѝ се приравни дипломата с по-ниска степен, но да не се явява на изпита и не ѝ разрешиха.
Аз лично и жена ми не сме държали нищо. Магистри ел.инженери сме от Бг, приравниха ни ги на предната степен Ingeniero Industrial, за Superior искаха изпити вече.
Освен предметите, гледат колко часа-хорариум е имало за всеки.

# 785
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
Които познавам с приравнени дипломи или опитали се да ги приравнят, винаги са държали изпити. Имах една приятелка, беше съгласна да ѝ се приравни дипломата с по-ниска степен, но да не се явява на изпита и не ѝ разрешиха.
Аз лично и жена ми не сме държали нищо. Магистри ел.инженери сме от Бг, приравниха ни ги на предната степен Ingeniero Industrial, за Superior искаха изпити вече.
Освен предметите, гледат колко часа-хорариум е имало за всеки.

Това което и аз казах,или ти я приравняват на по ниско ниво или държиш изпити,но пак зависи колко часове фигурират в Бг дипломата. Peace

# 786
  • Испания
  • Мнения: 37 503
В дипломата не фигурира хорариумът. Поне преди години. Аз представих справка от университета с хораруима, защото исках приравнена магистърската си степен. Оказа се, че имам 10% повече часове и взети изпити, от тези в Испания, но нямах положен изпит по два от основните предмети. Та държах изпит по испански и тези два основни, които ми липсваха. А и приравняването беше към най-близката на моите филологии.

# 787
  • Мнения: 3 294
В дипломата не фигурира хорариумът. Поне преди години. Аз представих справка от университета с хораруима, защото исках приравнена магистърската си степен. Оказа се, че имам 10% повече часове и взети изпити, от тези в Испания, но нямах положен изпит по два от основните предмети. Та държах изпит по испански и тези два основни, които ми липсваха. А и приравняването беше към най-близката на моите филологии.
Има дипломи, в които винаги е фигурирал хорариума, говоря за преди 15+ години

# 788
  • ES
  • Мнения: 2 172
Аз съм завършила преди 18 години (майкооо) и нямах хорариума, исках го от катедрата отделно. И аз като Смайли имах повече предмети положени, но испанската икономия и още няколко финансови предмети, нямах. И понеже исках лисенсиатура АДЕ, се явявах. Моя приятелка ѝ казаха, че ще ѝ приравнят дипломата на Дипломатура, без да държи допълнително изпити и без да има специалност. Тя се съгласи, но после ѝ изпратиха писмо, че и за Дипломатурата трябва да държи изпити.  Излиза, че общо ти признават дипломата, но за специалност не.

# 789
  • ES
  • Мнения: 2 172
Които познавам с приравнени дипломи или опитали се да ги приравнят, винаги са държали изпити. Имах една приятелка, беше съгласна да ѝ се приравни дипломата с по-ниска степен, но да не се явява на изпита и не ѝ разрешиха.
Моята диплома акушерка в Бг ми е приравнена към ниво мед.сестра в Испания без полагани изпити,но за да си приравня бг дипломата към такава испанска,т.е да бъда акушерка опитвам вече 3 години да взема държавния изпит .Та,мисълта ми е че много зависи кога си завършил и орариума часове дали отговаря на испанските такива.Сега завършилите акушерки не полагат в Испания държавен изпит  Peace
Може за медицината да е по-лабаво че имат глад за кадри. А и нали в последните години унифицираха степените на образованието в ЕС, с цел по-лесното признаване на дипломи и свободното движение на работна сила. План Болоня май се казваше, който замени досегашните лисенсиатури с градо

# 790
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
А глад имат те за кадри,никъде работа няма,толкова е трудно ooooh! Къде познати сестри имам всеки вика че сега наплива им идвал голям,нали орязаха системата и не знам...

# 791
  • София
  • Мнения: 185
Привет на всички и светли Коледни и новогодишни празници!
Имам питане и ще съм благодарна, ако някой запознат отдели минутка за отговор Simple Smile
Въпросът ми е, може ли по средата на учебна година дете да смени едно училище с друго в един и същ град?
Благодаря предварително  bouquet

# 792
  • España
  • Мнения: 342
Весело посрещане на Новата Година!

dmm, предполагам че може, ако си сменила местожителството и старото училище е далече. Не мога да ти кажа с точност, досега съм сменяла по средата на годината заради преместване в друг град.

# 793
  • София
  • Мнения: 185
Благодаря за включването и отговора bruja!
Мои познати също провериха и търсеха в сайтове, закони и т.н. Оказва се, че ако детето не сменя града, то то не може да смени и училището си, докато не приключи учебната година. Пиша го за информация, ако някой се интересува

# 794
  • Мнения: 12
Мили майки и бащи, искам да Ви пожелая една щастлива, късметлийска и берекетлийска Нова година. Да бъдат здрави семействата Ви и винаги да сте така отзивчиви и находчиви. Благодарности на всички, които са се отзовавали в трудни за мен моменти.
С голяма радост ви съобщавам, че вече 2 седмици сме на испанска земя. Надявам се да имаме късмет и с труд и упоритост да постигнем мечтите си.
Весела Нова година!!!

Общи условия

Активация на акаунт