Често възпаляване на гърлото?

  • 3 100
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, откакто се помня всяка година с отминаването на лятото започват проблемите с гърлото. От начало започва с неприятно усещане при преглъщане, както и хрема и след една нощувка започва и болката. Винаги предприемам от рано мерки (мазане на гърлото със сода бикарбонат, хапчета за смучане, витамини и бабини лекове), но никога няма ефект, болестта прогресира и естествено идват и антибиотиците. Този проблем настъпва винаги със спадането на атмосферните температури и средно на година, в месеците от септември до април, го имам от 2 до 4 пъти, като винаги приключва с антибиотик. Притеснено ми е, че винаги се стига до антибиотика, а честата му употреба хич не е добре. От вчера съм отново така и поне за момента лекарствата нямат ефект. Искрено се надявам да не се стигне пак до антибиотик, но се съмнявам това да се случи. Ако някой може да ми даде съвет относно как да се предпазвам или какво друго мога да предприема, ще му бъда много благодарен, защото наистина започнах да се отчайвам. На 21 години съм и този цикъл се повтаря от ранните ми тинейджърски години.

# 1
  • Мнения: 718
веднага започвай да пиеш цинк, даже ако си намериш под формата на дъвчене още по-добре. цинкът е мощно средство, което се бори с инфекциите. често има хора с недостиг на цинг, особено при вас мъжете. можеш и да пиеш таблетки цинк, ако не си намериш дъвчащи. това ми го е казвала известна имуноложка.и наиситна действа!

# 2
  • Мнения: 341
От всичко изброено аз си правя и компрес на гърлото. Капвам върху памук малко камфоров спирт, отгоре някакъв памучен плат и го вързвам около гърлото си. Щипе доста, ожулва ми кожата, но до ден - два, всичко ми отминава.

# 3
  • Мнения: 2
веднага започвай да пиеш цинк, даже ако си намериш под формата на дъвчене още по-добре. цинкът е мощно средство, което се бори с инфекциите. често има хора с недостиг на цинг, особено при вас мъжете. можеш и да пиеш таблетки цинк, ако не си намериш дъвчащи. това ми го е казвала известна имуноложка.и наиситна действа!
Витамините, които приемам, съдържат 15мг на таблетка. Би трябвало да е достатъчно  Thinking

Последна редакция: пт, 25 сеп 2015, 14:48 от inderor1

# 4
  • София
  • Мнения: 1 040
Аз съм доволна от Фариностим табл за смучене, те ми помогнаха след 2 антибиотика.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 272
Aз съм с много чувствително гърло и като ми започнат болките, понякога траят и месец. Най-лошото е, че при вземане на гърлен секрет няма наличие на бактерии, т.е. няма нужда от антибиотик, но и не се знае откъде идва болката. В крайна сметка най-добре ми влияе Хексорал спрей. Пръска се няколко пъти дневно и се препоръчва даже след операции на гърлото. Опитай, дано помогне!

# 6
  • Мнения: 309
Познато ми е до болка - мине ли зимата и съм готова. Лятото пия ледени неща и ми няма нищо.
Пазя се от настинка, особено в първите студени дни се навличам яко. Опитвам се да не се изнежвам, но явно студът ми е враг №1.
Сега пия берешови капки, но със сигурност няма да се измъкна и тази зима, въпросът е колко пъти ще се разболея. Но при първи признаци на дращене в гърлото пръскам:
http://befit.bg/eshop/%D0%9F%D0%A0%D0%9E%D0%9F%D0%9E%D0%9B%D0%98 … 0%A1%D0%A2.120657
За мене е ефикасно. Помага ми ако не съм закъсняла, но вече се научих да си познавам симптомите и ако се усетя навреме, се спасявам - 2 пъти сега откакто стана студено.
Не се оставям да спя  в студена стая, и като "втасам", както казваше баба, прилагам нейните методи -  слагам в ушите памук с някакъв спирт от афтършейв + сух памук отгоре за през нощта - загрява цялата носоглътка.
Дано намериш своят начин за предпазване, защото знам колко е неприятно.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт