Купих си Бормашина, но не знам как да я ползвам!!!

  • 5 482
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравеите аз съм на 22 години и си купих бормашина ама не знам как да сложа в нея боргията. На бормашината пише будгет ако е от значение моля помогнете ми

# 1
  • Мнения: X
Здравеите аз съм на 22 години и си купих бормашина ама не знам как да сложа в нея боргията. На бормашината пише будгет ако е от значение моля помогнете ми
Не знам каква точно е бормашината, но няма ли ключ, с който се разширява и стеснява
отвора за бургиите?
Разгледай всички аксесоари към този артикул.

пп. пише се бУргия

# 2
  • Мнения: 5
Не знам кое е ключа. Има едно такова дето има зъбчета по него и друго нямам.

# 3
  • Мнения: 25 648
И упътване ли няма?

# 4
  • Мнения: 5
Нямам упътване купих я от ОЛХ и имаше само бормашината и това металното нещо с зъбите на него

# 5
  • Мнения: 25 648
Снимай ги, поне по снимката да се ориентират хората.  Laughing
Или напиши точния модел, в нета може и да има упътване някъде.

# 6
  • Мнения: 10 067
Нямам упътване купих я от ОЛХ и имаше само бормашината и това металното нещо с зъбите на него
Това е ключът за гнездото,в което се поставя бургията. Виж къде е отворът, в който се поставя този ключ.

# 7
  • Мнения: 448
Това металното е ключа. Има зъбно колело и ос. Оста в единия край има цилиндрична форма която влиза в патрона който има отвори за целта. С него се завърта зъбното колело на патрона и така се стяга или разхлабва.

ПП Малко ми прилича на тема шега, ама все пак да пиша.

# 8
# 9
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Защо си си купила нещо, което не знаеш как да ползваш?

# 10
  • Мнения: 448
Това не е бормашина а перфоратор. Различно е дори няма нищо общо. Но има адаптер за бормашина. Той се щраква вътре в главата на перфоратора и на него(патронник) се постават свредлата. Ако имаш свредла за перфоратор се слагат направо но ги снимай отделно и ще ти кажа.

# 11
  • Мнения: 6 417
Завърташ най-предната част и отворът се разширява или събира. Има стрелка в коя посока да е. Ама то не е само бургията. Отстрани има копче, което регулира как да пробива. Много внимавай, защото съм виждала длан, пробита с бургия.

# 12
  • Мнения: 448
Завърташ най-предната част и отворът се разширява или събира. Има стрелка в коя посока да е. Ама то не е само бургията. Отстрани има копче, което регулира как да пробива. Много внимавай, защото съм виждала длан, пробита с бургия.

Не е така, перфораторът е на друг принцип. Зависи с какво сечение са свредлата, но тук не се вижда.

# 13
  • Мнения: 46 526
Kukli4kata_69, снимай частите отделно и ясно, + отпред машината. Ако не намериш отговор тук, звънни на продавача. Ако нямаш връзка с него - това е марката на Практикер, обади се и кажи, че си загубила упътването, могат да изровят някое.

Защо си си купила нещо, което не знаеш как да ползваш?
По тази логика защо раждаме деца като преди това не сме се научили да гледаме  Laughing
Всичко става с учене и опит. Купуваш, намираш инфо и започваш да се учиш.

# 14
  • Мнения: 448
Има само два варианта. Ако свредлата ти завършват със същото сечение като на патронника, то той не ти трябва. Ако имаш свредла за перфоратор, а те се продават навсякъде в железариите, то патронника ти е ненужен. Просто се поставят, натискат се докато щракне, а за да се извадят се дърпа главата на зад. Като миксер е щрак-щрак.

Общи условия

Активация на акаунт