Недоволна от Майстор Плюс

  • 22 309
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 660
Започнахме основен ремонт. Търсихме си майстори и пуснахме обява в maistorplus.com (за пръв път използвахме този сайт). Те са нещо като продавалник, само че за услуги. Свързахме се с един майстор, ангажирахме го. Той натвори сума поразии, опита се да ни излъже с много голяма сума, освободихме го, платихме му всичко като балъци и останахме да си оправяме щетите. В същия сайт намерихме друг майстор - по-скъп, но пък в профила му имаше мнооого положителни отзиви. Четохме ги, решихме, че явно е кадърен човек и го ангажирахме. Той докара банята ни до състояние, че ми се плаче всеки път като вляза. Плаче ми се и защото този ремонт беше "делото" на следващите десет години. Повече от това не можем да си позволим финансово и за нас е трагично, че е един провал, който ще изплащаме толкова дълго.
Междувременно решихме да оставим отрицателно мнение за първия майстор в сайта - не само защото си свърши некадърно работата, а и заради надписването на цената (имахме цена на квадрат и линеен метър и той ни завиши квадратурата двойно и на места тройно). Пуснахме си мнението, не го публикуваха. Писахме повторно до сайта. И от там се започна голямото звънене и "разследване" от тяхна страна. Обадиха се да питат защо държим на отрицателното си мнение. Обяснихме случая. Те решиха, че ще звънят и на майстора, за да потвърди (да потвърди, че е некадърен и че лъже в цената???!!!! ). Звъняха още няколко пъти, за да обсъждат въпроса. Включително да ми обяснят, че е трябвало да се обърна към защита на потребителите или да не платя на майстора (!!), щом не съм доволна. Обясних им, че единствено държа да публикувам какво се е случило във формата, която са предвидили за мнения от клиенти. Казах им и, че тази цензура не е редна и ако я приложат, ще се опитам да осветля повече хора, че мненията за клиентите им се цензурират. В крайна сметка изтриха коментара ни.

Да, не мога да ги принудя да го публикуват. Да, тези майстори са техни клиенти и си плащат, за да фигурират в Майстор плюс. Но хората, които четат там и на база на публикуваните мнения, се доверяват на един или друг специалист, трябва да са наясно, че тези мнения не са реални, че се режисират и цензурират от сайта. Ние си изпатихме и си платихме солено за това.

Последна редакция: пн, 13 юни 2016, 15:54 от AnMary

# 1
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Не е трябвало да плащате нито на единия,нито на другия.От сайта не са коректни.Явно не публикуват отрицателните мнения и така се подвеждат клиентите

# 2
  • София
  • Мнения: 2 817
И аз мисля, че не е трябвало да плащате.
Бих сезирала КЗП, най-малкото за самия сайт. За майсторите - не знам дали биха могли да направят нещо, но нищо не пречи да подадете жалба и срещу тях.

# 3
  • София
  • Мнения: 11 763
Ама направо пускай жалба в КЗП. Аман и от некадърни майстори и от такива дето печелят на наш гръб.

# 4
  • Мнения: 2 660
Неудобно ми е да не си платя, дори и когато съм недоволна. Не знам, сигурно звучи глупаво.
А КЗП какво може да направи в случая? Нямам писмени документи, че тези майстори изобщо са работили при нас, а със сайта нямам договорни отношения. Те вършат едни безобразия, които ще продължат да си ги вършат безнаказано, докато има кой да им вярва.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 686
Имаш ли някакви документи, с които да потвърдиш, че си платила.

# 6
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Неудобно ми е да не си платя, дори и когато съм недоволна.
А на тях не им е неудобно да ви омажат банята?Не знам защо сте с такова мислене.Но докато има такива клиенти,ще има и такива майстори.Те на това разчитат.В КЗП нищо не можеш да направиш,защото нямаш документи.

# 7
  • Мнения: 2 660
Нямам документи, разбира се, кой майстор издава фактура...
Това, което можех и искам да направя е, да публикувам моя случай сред останалите прекрасно съчинени отзиви за тези майстори, за да дам гласност на безобразието. Не би. Просто не е редно това, което прави този сайт.

# 8
  • Мнения: 781
Мисля, че трябва да назовете майсторите с техните имена - иначе не виждам смисъл само да си говорим....

# 9
  • Мнения: 4 696
Доколкото разбирам темата на авторката е насочено по- скоро към сайта - те отказват да публикуват отрицателни мнения и по този начин хората не могат да направят реален избор на майстор. Ако все пак можеше да остави мнението си за майстора, нямаше да има нужда сега и тук да им пише имената.

# 10
  • Мнения: 2 660
Да, точно за това става въпрос. Не е редно да публикуват в сайта си един куп положителни мнения и да подвеждат хората. Ако не искат да има отрицателни, да махнат всички и да им оставят само профилите. В противен случай извършат за измама.

# 11
  • Мнения: 1 033
Хич, ама хич не ми е ясно защо не публикувате имената на тези "МАЙСТОРИ" поне да се предпазят други от тях. Това толерантност ли е, що ли. А както прочетох не става въпрос за клевета. Никой от четящите няма полза само да си чете публикация, в която някой се оплаква без конкретни имена.

# 12
  • Мнения: X
Скрит текст:
Друго, което пробвахме като вариант да намерим майстор за банята, беше сайта http://maistorplus.com/. На пръв поглед всичко изглежда чудесно - получаваш оферти, избираш майстор, после оставяш коментар с оценка за извършената работа. Избрахме си Хефрен ООД, дойдоха и оплескаха всичко - при монтажа на вграденото тоалетно казанче изрязаха шпилките, на които се предполага да се закрепи тоалетната чиния, гипсокартона залепиха надве-натри, бие на кухо, и т.н.
Оставих коментар в maistorplus.com, където описах защо не съм доволна. Получих обаждане от администратор, при което се опитаха да ме убедят, че не това е фирмата, която е извършила работата и от Хефрен твърдят, че не са те. Изтриха ми коментара и толкова. Ако мислят че аз лъжа, нека фирмата отговори на моя коментар, че лъжа. Но просто да изтриват негативните мнения защото фирмата твърди, че са лъжа, е много некоректно. Описвам всичко това, защото може би и други ще ползват maistorplus.com. Аз подходих с големи надежди, но ето какво стана.

"МАЙСТОР"Миро-Мирослав Игнатов-0884064727,0888462435,нает от мен от този сайт http://maistorplus.com/mirkam
Скрит текст:
Това е един безотговорен човек,нарекъл себе си "майстор",
Наехме го за ремонт на баня,който беше със срок на изпълнение 7дни.Почти месец от наемането му,банята ни е в окаян вид-крив под,несиметрични сифони,криви стени с налепени плочки/добре,че не са всичките/,обърнати подови плочки/фигурални/,ниво на мокрото помещение сякаш е писта а на сухото водата не стига до сифона.Пропуснах да спомена,че пода в мократа част го реди два пъти,защото първият път не беше хванал права линия между двете части,където имахме идея да сложим стъклен параван,а сега вече там денивелацията е 2см и отново няма да стане без праг.Труден за комуникация,спори или просто мълчи.Трябва да гадаем в кой ден и час ще му се работи и ще дойде.Не разполага с нужните инструменти и поради тази причина имам множество съсипани плочки.За да се поправи направеното от него ще трябва да се изкърти всичко,което ще ми струва още средства,включително и за нови плочки и материали.Цялата ми къща е в прах и мизерии,поради мърлявият му метод на работа.
!!!НЕ НАЕМАЙТЕ ТОЗИ ЧОВЕК,ТОЙ МОЖЕ САМО ДА ВИ СКЪСА НЕРВИТЕ!!!
Снимки към направената частично баня за 24 дни
http://mimeto055.snimka.bg/details/s-sipana-banya-ot-quot-mayistor-quot.830666

# 13
  • Мнения: 1 943
Хич, ама хич не ми е ясно защо не публикувате имената на тези "МАЙСТОРИ" поне да се предпазят други от тях. Това толерантност ли е, що ли. А както прочетох не става въпрос за клевета. Никой от четящите няма полза само да си чете публикация, в която някой се оплаква без конкретни имена.

Ай четете, фокусът е върху практиката на сайта-посредник, не толкова върху псевдо майсторите.

# 14
  • Мнения: 1 033
Нения, не се мисля за чак толкова тъпа. Пределно ясно ми е за какво иде реч в публикуваното оплакване. Имам право да изразя мнение,а това е повтарям пак - мен ме вълнува и името на баш "МАЙСТОРИТЕ"

# 15
  • Мнения: 520
И аз се опитах да потърся от там майстор за обръщане на прозорци.
Просто това действие не го бях правил и не посмях да се заемам.

Избрах един шемет от там, наистина го направи за уреченото време, но успя да направи стената около прозорците на вълни.
Платих си като "арабски гражданин" и го дооправих след това да стане както трябва.

От тогава забравих за този сайт.
Не са прави да публикуват избирателно мнения.
Затова най добрия начин е препоръчан лично майстор.
Тук бях питал за майстори за измазване, една потребителка ми препоръча един Валери, е наистина си разбира от работата.

# 16
  • Мнения: 2 660
Не, не е толерантност, а безмислица. Да речем, че аз публикувам имената на двама, а колегата горе с вълнообразната стена на още един. И какво - трима ще са ясни. А останалите, които се тиражират в сайта? Всичко това не би се случило, ако ТАМ, КЪДЕТО СЕ ИЗБИРАТ И НАЕМАТ, не лъжеха относно тяхната кадърност. Тогава пазарът би ги изритал естествено. Сега това няма как да се случи, тъй като ги рекламират чрез на практика фалшиви препоръки.
Готин бизнес са си измислили от Майстор Плюс и го защитават като полицаи. Защо да се лишат от 300те лева от абонат, заради някакви си недоволни клиенти. Ако беше оформено като реклама, щеше да е ясно. При рекламата всеки си има едно наум, че в крайна сметка идеята е нещо да се хвали, а не да се добие реална представа за него. Но те са оформили рекламата си като "реално" потребителско мнение. Това, ако не е измама, тогава не знам какво е.

Последна редакция: пн, 05 окт 2015, 14:00 от Mademoiselle Chocolate

# 17
  • Мнения: 4
"Във фирмата „Изострой 15” ЕООД е събрана рядка комбинация от изключителна некоректност и некомпетентност в сферата на строителството. Шефът им, Огнян, е трябвало не майстор да стане, а актьор, защото единственото, в което го бива, е да се оправдава и лъже. Подписахме договор за мозайка, хидроизолация и слагане на гранитогрес върху плоча. Платих 50% от сумата. Срокът за изпълнение беше 5 дена - един ден за мозайка, един ден за изолация, и два дена за гранитогреса. Първият ден премина в неуспешни опити „майсторите” да сложат кофраж за полагане на мозайка. На втория ден след многобройни обаждания от моя страна и отговор на всяко едно от тях: „след малко идваме”, накрая дойдоха в 1 часа на обяд. Отново подхванаха кофража, като го направиха от фибран. Късния следобед започнаха и мозайката. Правеха я на тъмно, като си светеха с фенерчета. Резултата беше плачевен. На третия ден шефът Огнян с НОВ майстор ОТНОВО дойде към обяд. Решиха да махат мозайката и да слагат нова. Планираха целия ден да мине САМО в махане на мозайка, но след моя намеса, сложиха и един пласт хидроизолация. Нещата се проточиха в същия дух още ПЕТ дена, като за това време единствено направиха 3 метра мозайка(а трябваше мозайката да е 12 метра) БЕЗ ДА Я ИЗМИЯТ, оставиха я покрита с цимент. Картинката ви е ясна. След много мотаене, оправдания и никакъв труд от тяхна страна, и след безброй телефонни обаждания, нерви и разговори от моя страна, за период от 8 дена имах една хидроизолация и три метра неизмита мозайка. Накрая те просто решиха да изчезнат заедно с парите, които им бях платила и не отговаряха, нито на телефонни обаждания, нито на смс-и. И да добавя, че мъжът ми, без да има опит в тази сфера, развали нескопосния им кофраж, изгради свой и направи цялата мозайка. Всичко това за два дена. Пиша всичко това не за да се оплача, а за да ви предпазя. Изводите си ги направете вие. "

# 18
  • Мнения: 4
Нямам документи, разбира се, кой майстор издава фактура...
Издава фактура, ако е фирма.

# 19
  • Мнения: 1
Съжалявам много, че така се е получило и при вас.
Относно майстор плюс ние също фигурираме  там и също не сме доволни - те злоупотребяват и с фирмите, но по различен начин.
Интересното обаче е, че хората все още не са узрели и не са се напатили: защо ви трябва посредник като майстор плюс-нима фирмите нямат сайтове и са неоткриваеми.
Защо първо търсите майстори, а после се вайкате, че не издавали фактури - та нали заради фактурите предпочитате да не работите с фирми, нали с майсторите е евтино, спокойно, и ще ви покажат от къде да вземете "евтини" материали.
А фирмите които се занимават с всичко без да ви ангажират, и предлагат договори с описани параметри и дейности, че и гаранции и точно определени цени - те са опасни и скъпи. Нали така?!! А знаехте ли, че майсторите работят по-скъпо в крайна сметка, не издават платежни и др документи, а за гаранции няма да говорим. Да, вече знаете, но трябваше да го научите по трудния начин, за съжаление.
Ще завърша с това, с което и започнах - искрено съжалявам за вас, но хората все още не са узрели и не са се напатили достатъчно.

# 20
  • Мнения: 767
Аз бих контактувала със сайта чрез имейл,а копията бих препратила към КЗП.Веднъж съм се обръщала към тях,не очаквах ,честно казано,резултати,още повече че не живея в Бг,но поръчах за майка ми диван,не го доставиха навреме,отказах поръчката,а фирмата се забави да ми възстанови сумата.Просто препратих кореспонденцията ни към КЗП,реагираха бързо и постановиха обезщетение от 50лв.И това ми коства единствено един имейл до тях.
Ако повече хора ги сезираха,при нередности некоректните търговци,в случая и сайтове щяха да са в пъти по-малко....
В моя случай фирмата решила,че една пенсионерка къде ще се оплаква и защо да не и доставят дивана когато на тях им е удобно,въпреки сроковете....

# 21
  • Мнения: 9
Започнахме основен ремонт. Търсихме си майстори и пуснахме обява в maistorplus.com (за пръв път използвахме този сайт). Те са нещо като продавалник, само че за услуги. Свързахме се с един майстор, ангажирахме го. Той натвори сума поразии, опита се да ни излъже с много голяма сума, освободихме го, платихме му всичко като балъци и останахме да си оправяме щетите. В същия сайт намерихме друг майстор - по-скъп, но пък в профила му имаше мнооого положителни отзиви. . Обясних им, че единствено държа да публикувам какво се е случило във формата, която са предвидили за мнения от клиенти. Казах им и, че тази цензура не е редна и ако я приложат, ще се опитам да осветля повече хора, че мненията за клиентите им се цензурират. В крайна сметка изтриха коментара ни.

Да, не мога да ги принудя да го публикуват. Да, тези майстори са техни клиенти и си плащат, за да фигурират в Майстор плюс. Но хората, които четат там и на база на публикуваните мнения, се доверяват на един или друг специалист, трябва да са наясно, че тези мнения не са реални, че се режисират и цензурират от сайта. Ние си изпатихме и си платихме солено за това.


Във форума БГМАМА се допуска избирателно оплюване на едни дружества и физически лица( бел. конкуренти на услугите на собственика на портала Нет.БГ) докато за други (бел. бъдещи рекламодатели и партньори) не се допуска никакви негативни коментари ( бел. пример темата Избягвайте Букинг.ком), дори и когато са доказани и обосновани с документи и фактури. Настоящата тема е пример в това отношение. Потребител, който твърди, че се е възползвал от посредническите услуги на една онлайн компания без да сочи юридически доказателства и факти за възникнало правоотношение , както с дружеството, така и с въпросния майстор( бел. договор, разпореждане за платена сума) напада онлайн платформата, с цел да причини срив на търговска репутация, от която впоследствие да се възползва дружеството Нет.БГ и криминалният му собственик Любен Белов, за това, че  предоставила възможност потребителите да оценяват въпросните услуги.
Въпросният потребител не посочва нито името на майстора, основен ,,виновник" за проваления ремонт, нито стойността на вземането ( бел. каква сума е заплатена на въпросня майстор). Твърди се, единствено че сумата била много голяма и че трябвало да я връща много дълго време. Не се споменава и абсолютно нищо за търговското правоотношение между търговеца-собственик на платформата за потребителски ревюта и въпросния майстор, т.е това дали взаимоотношенията между тях са търговски/възмездни или просто платформата осъществява безвъзмездно ( бел. заплащане) представителство на майстори.

Няма да забравя никога нанесените ми обиди в този форум ( бел.темата  Избягвайте Букинг) от администратора и свързани със собственика Белов лица и един ден ние ще си разплатим сметките с дружеството Нет.БГ. и със собственика му, без значение колко време ще отнеме това. За подобни престъпления няма давностен срок и НЕт.БГ скоро ще бъде изведено на гилотината

# 22
  • Мнения: 9
Съжалявам много, че така се е получило и при вас.
Относно майстор плюс ние също фигурираме  там и също не сме доволни - те злоупотребяват и с фирмите, но по различен начин.
Интересното обаче е, че хората все още не са узрели и не са се напатили: защо ви трябва посредник като майстор плюс-нима фирмите нямат сайтове и са неоткриваеми.
Защо първо търсите майстори, а после се вайкате, че не издавали фактури - та нали заради фактурите предпочитате да не работите с фирми, нали с майсторите е евтино, спокойно, и ще ви покажат от къде да вземете "евтини" материали.

Лично не ми е известно данъчните закони да освобождават физическите лица ( бел. т.нар. майстори) от отговорността да издават фактури или други документи за извършени плащания. Дори когато услугата се извършва от физическо лице, което не е дружество и ЕТ, то отново издава документ за получената сума, а дължимите данъци се заплащат чрез общата данъчна декларация, която по закон попълва всяко навършило пълнолетие физическо лице, т.е фискът няма да бъде ощетен ако въпросния получател на доход декларира вземанията , като физическо лице или дружество; налогът е един и същ.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 250
Другия вариант за документ е договор за поръчка между двете страни. Единия е поръчител, другия изпълнител, уговаря се срок, цена и т.н. Това е граждански договор за извършване на работа чрез личен труд.
Този сайт явно печелят от майстори, които се рекламират в него (не е безплатно като в много други). И за да не си загубят клиентите (т.е. плащащите майстори), не публикуват лошите мнения.

Аз също не бих платила ако не съм доволна.

# 24
  • Сф
  • Мнения: 10 661
И аз не харесвам сайта. Имах преди време кратък допир с тях.Исках да пусна 
 на познат обява и искаха някакви яки такси, за да си рекламира труда моля ви се.Пускаха някакви  оферти в зависимост от таксата явно като " освежаване на баня" , 5 плочки в баня и вече ако им платиш цяла такса получаваш привилегията " цяла баня" - ха ха.Просто много плоско скроено. Не мисля, че някой уважаващ работата си майстор би си платил за да отиде на работа чрез този измислен сайт.Иначе като оформление са го докарали.

# 25
  • Мнения: 11
Мога да споделя и моя опит с Майстор Плюс.

Не съм недоволен от самите изпълнители, а от това че САЙТА КОНТРОЛИРА ОТРИЦАТЕЛНИТЕ МНЕНИЯ на реалните клиенти.

Завършихме проекта, седнах и написах отзив за изпълнителя ( както аз го виждам ) и се учудих много че не беше потвърдено. След няколко дни се започна едно увещаване, че не било точно така, може ли да го напиша по-иначе...

Помолих ги да ми изтрият профила и приключих с тях.

Сайт, който контролира мненията, той моделира рейтинга на изпълнителите.
Следователно не може да му се вярва.

Моята препоръка - НЕ ПОЛЗВАЙТЕ МАЙСТОР ПЛЮС, има много други варианти.

# 26
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 29
Аз работя на плартформата им отдавна и нямам такива впечатления, но все пак съм от другата страна - на изпълнителите.
Отношението към нас е чудессно, но пък и аз съм нямал недоволни клиенти, освен двама с просрочване(вината където си беше наполовина технологична, наполовина и наша Laughing Shocked), което освен положителните отзиви, клиентите си го споменават в коментара и не е редактирано.

# 27
  • Мнения: 2
Нормално е да сте недоволни от българските "Майстори" нали всички са Бай ... Един човек себенаричащ се "Майстор" трябва да е излизал от собствената си държавица да Види какво се казва МАЙСТОР. Всеки 2 ри стана "МАЙСТОР" .Всеки 2 ри му се доверява и затова след всеки ремонт винаги оставате недоволни. Аз няма да забравя преди години в Испания какво ми каза един испанец: Цитирам..."Бързата работа – срам за майстора" Останах изумен ... той ми каза така , това е Българска поговорка , не знам дали знаеш! Но 99 % от българите които идват в нашата страна и започват да работят в строителството твърдят , че са майстори от висок ранк, а всъшност едва 30 % от тях наистина си заслужават прозвището майстор .. а от тези 30 % драги дами всички са били по чужбина... С една дума не си търсете майстори специализирали само в БГ Wink

# 28
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 73
Напоследък търся фирма за довършителен ремонт в нета и разбира се, попаднах на Майстор плюс, които се рекламират доста агресивно. Направи ми впечатление, че дават някакъв рейтинг 70% на "майстори", за които няма нито един отзив. Откъде тоз рейтинг, бе аланколу? Помислих се точно тези неща, които дамата е споделила. Намирането на компетентни и честни хора за строителни ремонти в БГ вече е един ужас - малкото такива работят в чужбина, сайтовете на повечето фирми вместо снимки на реални обекти публикуват крадени снимки, а зад отлично направени сайтове се крият некъдърници и измамници. Рейтингът явно може да се формира само от човек на човек,  сиреч - доволни клиенти.

# 29
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 294
Майстор плюс - побългарения вариант на иначе страхотна идея!

Ползвала съм сайтове посредници за услуги  - freelance - всякакви.
Можеш да си намериш уеб дизайнер, преводач, коректор, художник.
Вярно е ,,че става само за онлайн услуги, но е страхотно.
Първо си обяввяваш поръчката и чакаш да се свържат с теб потенциални изпълнители, или ти си ги избираш според рейтинга им и им пращаш  покана да ти разгледат проекта.
Можеш да видиш точно какво са правили - като тип работа и отзива от конкретни клиент.
После си избираш, правите договор, превеждаш парите но не на изпълнителя, а на посредника -  нещо като капаро и при приемане на работа, (може и на етапи ) те му освобождават парите. Таака той е спокоен че няма да работи без пари, а ти че ще му платят само ако одобриш работата.

Поздравления за автора на темата! Дано повече хора да я видят!
 Дано да им светне  на пичовете, които се крият зад сайта, а и на потребителите - да не ги ползват.
Ако искат да се изявят тук, не като пост-а отгоре - направо смешен! Запенил се, че било анонимно Smile
Честно казано съм се замисляла да обявя поръчка там, но не събрах смелост. И Слава Богу!

Ако някой направи истинска платформа подобна на тези, които описах ще спечелим всички. Ама надали....

# 30
  • София
  • Мнения: 9 920
А аз влязох да потърся мнение към тази платформа в намирането на майстор дърводелец, а то... по-добре да бягам далеч.  ooooh!

# 31
  • Мнения: 6 962
Нямам документи, разбира се, кой майстор издава фактура...
Това, което можех и искам да направя е, да публикувам моя случай сред останалите прекрасно съчинени отзиви за тези майстори, за да дам гласност на безобразието. Не би. Просто не е редно това, което прави този сайт.
Всеки читав майстор издава фактура. Нашия, който си има фирма и бригада, подготви договор ПРЕДИ да се захванем с ремонта, в която си пишеше всичко, включително срокове и суми за плащане. Така постъпват коректните фирми, които искат да ги наемеш пак. Simple Smile Ако решиш, че имаш желание да ремонтирате/оправяте положението, пиши ми на лично, ще ти дам координати. Аз съм много доволна от нашия, намерих го в същия сайт. Но честно казано, аз също не съм виждала отрицателно мнение в този сайт.

# 32
  • София
  • Мнения: 966
Нямам документи, разбира се, кой майстор издава фактура...
Това, което можех и искам да направя е, да публикувам моя случай сред останалите прекрасно съчинени отзиви за тези майстори, за да дам гласност на безобразието. Не би. Просто не е редно това, което прави този сайт.
Всеки читав майстор издава фактура. Нашия, който си има фирма и бригада, подготви договор ПРЕДИ да се захванем с ремонта, в която си пишеше всичко, включително срокове и суми за плащане. Така постъпват коректните фирми, които искат да ги наемеш пак. Simple Smile Ако решиш, че имаш желание да ремонтирате/оправяте положението, пиши ми на лично, ще ти дам координати. Аз съм много доволна от нашия, намерих го в същия сайт. Но честно казано, аз също не съм виждала отрицателно мнение в този сайт.
Може ли да ми пишете на лично коя е фирмата от която сте доволна? Благодаря.

# 33
  • Мнения: 4 204
А аз току що се регистрирах в този сайт и поснах проект...
Ще имам едно на ум.

# 34
  • Мнения: 1
Здравейте, искам да споделя горчивия си опит с една фирма от Варна,  занимаваща със строителни дейности, която намерихме в сайта МАЙСТОР ПЛЮС.
Фирмата е ПЛАСИМО ЕООД, с управител Пламен Кръстев. Извиках ги за направата на вътрешна топлоизолация.
Първата среща с въпросния господин, премина добре, договорихме се да изолират две стаи с гипсокартон. Подписахме договор, в който уточнихме, начина на плащане и срока за изпълнение:
1. Начин на плащане: 450лв. за материали, 225лв. - 50% за труд при започване на работа и остатъка при завършване на изолацията.
2. Срок за изпълнение: 5дни
На обекта работиха самия управител и негов помощник, който според нас се учеше на занаята. Управителя идваше за 3 часа и оставяше помощника си за останалото време, в което време почти нищо не се случваше.
Първият ден започнаха работа доста обещаващо, но след това забавиха темпото, само едната стая я правиха, "донаправиха". Фугирането на гипсокартона отне 2 дни, по 6-7 часа, като след многократни молби след 2 дни изкараха и контактите от стената. На четвъртия ден възникна спор дали трябва гипсокартона да се шпаклова целия или да останат само фугите, те заявиха, че се правили само фугите и не пожелаха да довършат стените с цялостна шпакловка, защото това не им влизало в работата, отделно предсрочно искаха да им платим и за другата стая, която не бяха стартирали. Започна се с едно извиване на ръце и изнудване, че ако не им дадем парите веднага, ще оставят работата така и ще си тръгнат, ние естествено не се съгласихме поради факта, че в договора ясно си пише, че се заплаща 50% от труда при почване на работата и другите като свършат. Въпросните "майстори" изнудвачи си стегнаха багажа и си заминаха без дори да изхвърлят боклука от 10-12 чувала, както бяха обещали да го вземат като приключат, най-нагло заявиха, че такава уговорка не е имало и това се заплащало още 40 лева.След 4 дни от 5 дневния срок, разполагаме с една полуготова стая, фугирана, но не и шпаклована цялостно, тераса приличаща на сметище, а сме им дали от 900 лв. - 675 лв общо за материалите и труда.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Засилих се и аз към този сайт, но някак ми охладихте ентусиазма.
Все пак си мисля да пусна проект като прочета преди това дали съм длъжна да приема някоя от офертите.

# 36
  • Мнения: 197
И аз мислех, че в сайта всичко е реално. Пуснах отрицателно мнение за един майстор и те не го публикуваха. А след като го наехме от сайта ми се обадиха най-любезно и ме помолиха да оставя мнение. И защо да го оставям като няма да го публикуват? Мисля, че има измислени коментари и много такива които не ги публикуват.

# 37
  • Мнения: 1
Здравейте, искам да споделя горчивия си опит с една фирма от Варна,  занимаваща със строителни дейности, която намерихме в сайта МАЙСТОР ПЛЮС.
Фирмата е ПЛАСИМО ЕООД, с управител Пламен Кръстев. Извиках ги за направата на вътрешна топлоизолация.
Първата среща с въпросния господин, премина добре, договорихме се да изолират две стаи с гипсокартон. Подписахме договор, в който уточнихме, начина на плащане и срока за изпълнение:
1. Начин на плащане: 450лв. за материали, 225лв. - 50% за труд при започване на работа и остатъка при завършване на изолацията.
2. Срок за изпълнение: 5дни
На обекта работиха самия управител и негов помощник, който според нас се учеше на занаята. Управителя идваше за 3 часа и оставяше помощника си за останалото време, в което време почти нищо не се случваше.
Първият ден започнаха работа доста обещаващо, но след това забавиха темпото, само едната стая я правиха, "донаправиха". Фугирането на гипсокартона отне 2 дни, по 6-7 часа, като след многократни молби след 2 дни изкараха и контактите от стената. На четвъртия ден възникна спор дали трябва гипсокартона да се шпаклова целия или да останат само фугите, те заявиха, че се правили само фугите и не пожелаха да довършат стените с цялостна шпакловка, защото това не им влизало в работата, отделно предсрочно искаха да им платим и за другата стая, която не бяха стартирали. Започна се с едно извиване на ръце и изнудване, че ако не им дадем парите веднага, ще оставят работата така и ще си тръгнат, ние естествено не се съгласихме поради факта, че в договора ясно си пише, че се заплаща 50% от труда при почване на работата и другите като свършат. Въпросните "майстори" изнудвачи си стегнаха багажа и си заминаха без дори да изхвърлят боклука от 10-12 чувала, както бяха обещали да го вземат като приключат, най-нагло заявиха, че такава уговорка не е имало и това се заплащало още 40 лева.След 4 дни от 5 дневния срок, разполагаме с една полуготова стая, фугирана, но не и шпаклована цялостно, тераса приличаща на сметище, а сме им дали от 900 лв. - 675 лв общо за материалите и труда.



https://www.youtube.com/watch?v=9JbnRnpbmWc&feature=youtu.be

# 38
  • Мнения: 11 616
Задължително го съдете. Аз го споделих, за да стигне до повече хора.

Общи условия

Активация на акаунт