За лотариите и печалбите

  • 206 713
  • 1 431
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 740
Аз по принцип го знам като формулирано in the long run, т.е. в дългосрочен план, но хората обикновено държат на конкретни числа, затова ползвах 10-те години пример от линка, който пуснах. Иначе моите наблюдения са върху по-кратки срокове, но бих се изказвала категорично само за статистиката на играчи, които имат по-дълга история. Иначе ако някой играе от 2 месеца и е играл общо десетина пъти, едва ли влиза в представителната извадка, щото късметът му може да е и така, и иначе. В дългосрочен план обаче процентите стабилно са толкова.  bouquet

# 361
  • Бургас
  • Мнения: 16 414
От там да не би пък да спечелиш!?  Sick
Казина,ротативки.......Блаженни са вярващите!
То и билетите вървят натам,но те са малкото зло!

Последна редакция: пт, 13 май 2016, 23:26 от karzz

# 362
  • Мнения: 78
Пускам темата, защото моя близка с пенсия под 300 лв под въздействие на рекламите по телевизията обмисляше да си купи билет за 5лв. Тя вярва, че тези хора наистина са спечелили пари и това не е просто манипулативна реклама. В пощенската станция, където имаше опашка от 3 възрастни жени, 2 от тях на видима възраст над 60 год, се оказа, че всичките три чакат за тези билетчета и първата взе 3! Чудех се защо най-бедните и възрастни хора изхвърлят малкото пари, които имат в джоба на някой хитрец?

Защото е казано и писано! Май Исус го беше казал: „Бедните ще стават по-бедни и богатите по-богати“ или нещо от този род. Като си беден на акъл и като си офцъ какво може да се направи, и тези пари, които имаш са много.

# 363
  • Мнения: 78
А  тези лотарии как ги мразя.. ама няма как да предпазим уфсете да не правят глупости. Ако не е лотарията ще е нещо друго. Но иначе пълна измама са!
Много ме кефи това шоу и какво се казва за лотарията: https://www.youtube.com/watch?v=9PK-netuhHA

# 364
  • Мнения: 958
От там да не би пък да спечелиш!?  Sick
Казина,ротативки.......Блаженни са вярващите!
То и билетите вървят натам,но те са малкото зло!

Ами искам да стана богат!
Туй е начина и мисля, че с повече постоянство в лотарията (40-50 билета на седмица) ще успея да сбъдна мечтата си. Ей ги на хората по телевизията ги показват, печелят си без проблеми! И са все бедни, смачкани хора, също като мен, ядящи телешки колбас от пуешко месо и пиещи от евтиното безалкохолно с повече аспартамец! Все бедните печелят! Това не е ли знак?
Играйте бе, хора, има надежда да се измъкнете от блатото и надеждата не минава през образование и много труд, а през тези страхотни билетчета, които ще ви дадат лесен и достъпен пропуск до охолния, луксозен живот на онези другите!
Успех, участници!

# 365
  • Мнения: 32 142
Ох, разсмя ме  Joy

Благодаря ти  Hug И аз ще се опитам да съм постоянна. Успех и на теб.  Peace

# 366
  • Мнения: 832
Днес отидох да изпратя писмо в пощата и жената на гишето ми предложи билетче от лотарията, без да съм искала. Казах и че не желая да си хвълря парите на вятъра, а тя ми отговори:"Длъжна съм да предложа." Което не знам как да изтълкувам, служителите в пощите са длъжни да предлагат ли?

# 367
  • Мнения: 740
Явно да, както служителите на мобилните оператори са длъжни да ви предложат договор, и както примерно на бензиностанциите са длъжни да предложат някакви вафли, които са на промоция и седят до касата, или примерно в ДМ така са длъжни да си предлагат настоящата промоция на продукти, които също са позиционирани там. Peace

# 368
  • Мнения: X
Какво явно да, пощите не са ли държавни? Що за безобразие е това?

# 369
  • София
  • Мнения: 16 122
Какво явно да, пощите не са ли държавни? Що за безобразие е това?
Пощите са АД- акционерно дружество с държавно участие.
Но покрай основната дейност имат и други продажби.  Целта е да се взема комисионно от тях. Разгледайте салона - предлагат разни парфюмчета, книги, плащанията на сметки. От всеки клон се иска изпълнение на таргетите и на камерите се записва и гледа кой служител предлага активно, кой не. Съответно има и санкции. Същото е по бензиностанциите - ръкомахат докато предлагат разни вафлички или билети за лотария. Във Фантастико ситуацията е аналогична.
Няма смисъл да се пенявите - който иска да си купува, другия отказва.
За мене е върховна глупост пушенето и купуването на цигари. Ако трябва да давам по 5 лв/днено щях вече да съм починала. Но пък на опашката пред мене си купуват хората.
За всеки влак си има пътници.

# 370
  • Мнения: 740
Aisha, абсолютно. Нали сте забелязали щандовете на Евтерпа в пощите? Ми... необясними са ми, но ей ги и те там. Ако не искате билетчета, просто ще откажете, както отказвате спиралите за мигли в дрогериите и протеиновите вафли по бензиностанциите.  bouquet Как пък на мен досега никой не ми е набутал насила билетче в ръцете?

# 371
  • София
  • Мнения: 5 991
Освен това периодично минават представители на лотариите и инструктират служителите на пощите как да продават. Понеже често ходя до пощата, веднъж чух разговор между служителите, че ги карат да предлагат от по-скъпите билети и особено, ако някой иска да си купи 2-3 билета от 2-3 лв, по-добре било да си купи един от 5 или 10 лв. Жените бяха много възмутени. Ами на тях им е неудобно, нали и техните заплати са едни мижави.

# 372
  • Мнения: X
Не се пенявя, задавам въпрос. Не може да се ставняват Български държавни пощи с Фантастико. Нали се сещаш лотариите на кой са собственост. Защо там не се предлагат билети на държавната лотария, а се пълнят джобовете на съмнителни бизнесмени? Мен лично това ме възмущава, сякаш са малко другите места от които се хили тъпо Бахаров.

# 373
  • София
  • Мнения: 16 122
Защото акционерното събрание е взело решение и е възложило на изпълнителния директор да сключи договор с Нац. лотария, козметична фирма, евтино книгоиздателство и  подобни. Искат се приходи за да се покриват разходите по дейността. Все пак БП отдавна не се дотира от държавата.
Старата държавна лотария от соца отдавна приключи дейността, няма ги вече продавачите на билетчета.
Това, че предлагат билети не задължава да се купят непременно.
То и в тотото не е задължително да се влиза. Но като  стане джакпота 2 -3 милиона и стават опашки пред пунктовете.
Народа си иска надеждата за лесни пари. Ако не му ги даде един бизнесмен, ще е друг.

# 374
  • Мнения: 54 692
Аз мисля, че от самата лотария задължават продавачите да предлагат.
На мен ми предлагат в един магазин за 1лв., много любезен младеж, чак се извинява, че ми предлага.

Общи условия

Активация на акаунт