За лотариите и печалбите

  • 206 491
  • 1 431
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 122
Днес спечелих 250 лева  Party Party Party И си ги взех от кварталното магазинче Grinning Grinning Grinning

Честито! bouquet
Днес гледах на улицата една жена, как стиска заветния билет.
Чудех се какво ли си мисли и наистина ли такива хора разчитат тези неща да им оправят живота?
Какви хора по-точно?
Аз лично от време на време купувам и търкам, не защото се надявам това да ми оправи живота, а чисто и просто да си начеша крастата в момента. Дали печеля или не, все съм удовлетворена, че съм я начесала. Пояснявам, че нямам проблеми с хазарта.

# 691
  • Мнения: 54 455
Не знам как да го обясня.
Просто хората, които купуват билети са с друго мислене.

# 692
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не знам как да го обясня.
Просто хората, които купуват билети са с друго мислене.
И аз съм забелязала такава връзка. Като хората, които теглят заеми за поредната излишна вещ.

# 693
  • Мнения: 36 501
Днес спечелих 250 лева  Party Party Party И си ги взех от кварталното магазинче Grinning Grinning Grinning

Взела си на дядо геврека.

Печалби над 100 лева до 3000 се изплащат само на каси на Изи пей.

И  печалбите от билетите са от -

10
20
50
100
1 000
5 000
10 000
50 000
100 000
200 000
300 000
400 000
500 000
1 000 000

250 няма никъде.
Как ги измисли тия печалби? Разбира се, че има в пирамидите 250 лв; не съм експерт, но има и много други, които не си споменал. Например 8 лв :
Скрит текст:

Билета беше от детелинките пък и питах този от кварталния и вика, че дава максимум 250. Реших вчера да си взема билетче тъй като имах рожден ден и реших, че имам късмет, но забравих вчера да го изтрия и го изтрих днес хоп.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Да не говорим, че си забравила печалбите от 2,4,8 и т.н. лева  Peace Peace
Не знам защо цитираш моя пост - точно това написах, че има и други печалби, които господинът с дългия коментар не е споделил. Даже съм сложила снимка на едни 8 лв.

# 694
  • Мнения: 4 042
Не знам как да го обясня.
Просто хората, които купуват билети са с друго мислене.
Абсолютно съм съгласна, просто при тях причинно-следствената връзка малко куца. Интересно, ама по принцип за животните казваме, че ако осъзнават причинно-следствените връзки, имат някакъв разум. За хората се предполага, че го имаме този "феномен". Възпитава се все пак от ранно детство: "не пипай, ще се опариш и ще има ох". Обаче е много по-трудно, да им втълпиш, че за постигане на успех се изискват някои усилия, на първо място личностно развитие! Много по-лесно е да разчиташ на чудо. Пък и като гледам, тия, дето са масовия таргет, повечето отдавна са изтървали всякакви влакове, в смисъл всякакви перспективи за развитие. Бегло следя тази простотия, в редките случаи, когато не превключа канала, забелязвам, че все са някакви хора без перспективи. За съжаление това е мнозинството.

# 695
  • Мнения: 25 634
И аз прочетох само първите и последните страници, но това, което видях, не ми хареса.

Значи противниците на лотарията са само тези, които се съмняват, че нещата са нагласени?

А нещо по въпроса, какъв ДЕМОТИВАТОР е това? Новата религия на масите...


"Нещо по въпроса" – в страниците, които не си изчела.

# 696
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз не срещнах много мнения за съмнения за нагласени неща, даже май няма такива. Всеки средно интелигентен човек може да си направи една проста калкулация за вероятност при тези билетчета.

# 697
  • Мнения: 54 455
Много хубаво си го обяснила, Тъмнозелена! bouquet
Лиляна също. Peace
Хора, които нямат финансова култура, такива без перспектива, без цели в живота, които вярват, че нищо не зависи от тях.

# 698
  • Мнения: X
И аз не мисля, че лотарията е нагласена. Защо да го правят като спокойно може да отделят 1-2 милиона, които да подхвърлят на масата, която търка като откачена билетчета.

# 699
  • Мнения: 5 060
Това е начин да се храни държавната хазна.

Нямам време да изчета всички постове, но много бих искала, който може да се информира, че т.н. "Национална лотария" няма нищо общо с държавата, държавната хазна и пр.
Името "Национална" е съвсем умишлено използван трик, но нещото е изцяло частен бизнес с частен интерес.
Едва ли има някой незапознат с това. Simple Smile
Миналата година в държавната хазна са влезли близо 100 милиона от данъци от хазартния сектор.

# 700
  • Мнения: 247
Това е начин да се храни държавната хазна.
Нямам време да изчета всички постове, но много бих искала, който може да се информира, че т.н. "Национална лотария" няма нищо общо с държавата, държавната хазна и пр.
Името "Национална" е съвсем умишлено използван трик, но нещото е изцяло частен бизнес с частен интерес.
Едва ли има някой незапознат с това. Simple Smile
Миналата година в държавната хазна са влезли близо 100 милиона от данъци от хазартния сектор.

Мохини, питай бабите по реповете с какво са запознати и дали биха все така склонни да търкат билетчета, ако знаят чии дълбоки джобове пълнят.
Може би тогава щяха да играят ТОТО  Laughing

# 701
  • Мнения: 5 060
Много наивно. Simple Smile
Наистина ли мислиш, че търкат, щото си мислят, че е държавна?

# 702
  • Мнения: 36 501
Съмнявам се бабите да ги интересува чии джобове пълнят. И тотото пълни същите (най-малкото на подобни хора), макар че е държавно.

# 703
  • София
  • Мнения: 38 525
Много добре знам, че даже името Национална лотария не отговаря на истната. Също така знам, че за да спечеля 100 бона, трябва да направя много повече от т. Нар. Успех.

# 704
  • Мнения: 9 483
Вчера синковеца беше рожденик; взех му един билет от тотото(за 5лв)-спечели 50лв Party

Общи условия

Активация на акаунт