Португалия - тема 2

  • 96 936
  • 772
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 2 031
Пак аз с едно бързо питане  корабчетата за Алмада от къде тръгват? И  от къде тръгва прочутия трамвай?

Корабчета Cais do sodre terminal fluvial https://www.google.bg/search?tbm=lcl&ei=aR6xW6i4CoPSkgXBwauA … i743!2i408!4f13.1

Трамвай 28 от Martim Moniz  или Campo Ourique, начална или последна спирка
Ето тук много хубаво е описано https://lisbonlisboaportugal.com/lisbon-transport/lisbon-tram-28.html

Аз пътувам утре вечер, нямам търпение!


# 496
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Lady Vengeance  много Благодаря. Мисля, че ще пътуваме заедно Simple Smile Страхотно  изкарване пожелавам Simple Smile

# 497
  • Мнения: 2 298
Има ли директен влак от Кашкайш до Лисабон и обратно?
Гледах линковете по-горе, но намирам само такива с много прекачавания. А може и автобуси да са били.

# 498
  • Мнения: 1 855
Има ли директен влак от Кашкайш до Лисабон и обратно?
Гледах линковете по-горе, но намирам само такива с много прекачавания. А може и автобуси да са били.

 Да ,има. Почти през цялото време се движи по крайбрежието и е много приятно. В работни дни е горе долу през 15 минути, ав почивни-на около 25 минути.

# 499
  • Бостън
  • Мнения: 13 495
До Кашкаиш ходихме с мотопед точно по крайбрежния булевард - беше много приятно и интересно!
(да, влак има)
Cascais, Portugal

Направила съм точно една шепа снимки, но да покажа 1-2:
Belem Tower-7456_web

Lisbon_August_2018-7462_BW_web

Lisbon_August_2018-7684-web

Lisbon_August_2018-7402

# 500
  • Мнения: 2 298

Много хубаво място за гледка и снимка над Алфама.

# 501
  • Мнения: 164
Страхотни снимки! Благодаря, момичета!
И ние бяхме  края на миналия месец в Лисабон. И пак искам да се върна там, грабна ме този град. Отскочихме и до Синтра, Кабу да Рока, малка обиколка в Кашкаиш - все места, където  искам пак да посетя. Ако трябва да споделя за Синтра  и замъците - Пена ми се стори малко надценен. Някак прекалено натруфен. Много повече ми допадна готическата величественост на Кинта де Регалейра. Но, това е строго индивидуално.


# 502
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 265
И моето мнение за замъците е същото Simple Smile

# 503
  • Мнения: X
Пеня е нищо особено. Просто е гот да се снимаш отвън на фона на тази цветност, родена в болния мозък на чичото на нашият Симеон. Регалейра и на мен ми хареса най-много. Но отчитам, че във всеки дворец в Синтра има по нещо, което е различно от другия и не бих пропуснала. В Мавърската крепост е гледката от стените. В Пеня са цветовете. В Регалейра е парка. Самата вила на Регалейра също не ми е нищо особено. В Националния дворец ми беше интересно да видя едни от най-старите азулежу в Португалия.

# 504
  • Мнения: 164
Именно! Всеки замък носи нещо в себе си. За съжаление не успяхме да ги обиколим всичките, но ми се струва че и няма как да стане в един ден. Поне за нас. Ние обикаляме с децата, а и някак не ми идва да препускам. Искам на спокойствие да се потопя в атмосферата, колкото може повече.

# 505
  • Varna
  • Мнения: 103
Здравейте, на 30.10 пътуваме за Лисабон с Блу еър от Букурещ.Програмата е 4 нощувки в Лисабон и 3 нощувки в Порто. Бихте ли ми препоръчали ресторант с нац.кухня и музика в Лисабон.

# 506
  • Мнения: 2 298
Лисабон е прекрасен! Много ми хареса. Има дух, има чар, има от всичко.

Малко принос към темата от мен:
Лисабон:
- Туристически групи изсипваха на Tower of Belem, на манастира до него. На другите места нямаше страшен туристопоток и беше приятно.
- В Arco da Rua Augusta на площада на търговията има асансьор. Гледката е страхотна и има доста по-малко хора от Santa Justa.
- LxFactory - страхотно хипстер място. В стари фабрики  под моста 25 Abril. Множество ресторанчета и магазинчета за Art и джвъчки. Много по-хубави ресторанти от прехваления Time Out/ Mercado da Ribeira.
- Шоколадовото изкушение на Landeau е задължително да опитате.  
- Една от най-хубавите гледки е безплатна, над Alfama, от Miradouro de Santa Luzia
- Convento do Carmo, също е много красиво, макар и с тъжна история.
- Океанариума е хубав, но има и по-добри. А лифта до него предлага чудесни гледки.
Синтра:
- Средно време за влизане в Pena според табелата на входа:
Скрит текст:
- Туристическите групи ги изсипаха към 11.00 Преди това имаше малко индивидуални туристи.
- С добра организация и темпо Pena, Regaleira, Monserrat, Cabo da Roca и Cascais са постижими в 1 ден.
Карта на Quinta da Regaileria.
От гарата (при Pizza Hut) вземете автобус 434 до Pena, а връщане от там пак 434 до гарата, където ще смените на автобус 435 за Quinta da Regaileria, Monserrat. След Monserrat, вземете отново автобус 435 за 1 спирка до Colares, където може да направите връзка с 403 (спирката е в обратна посока от тази, на която слизате) за Cabo da Roca.  
Купете си двевна транспортна карта за 15 евро. Важи за автобусите в Синтра, до и от Кабо да Рока, в Cascais , както и из района.
Иначе само за Синтра за 434 е 6.80 евро, после още 5 евро за 435, после 8 за 403 и т.н.

Ако прецените може да ползвате в първи пост, за да е полезно за повече хора.
------------
Ще се върна пак в Лисабон и ще планирам Португалия.

# 507
  • София
  • Мнения: 1 947
Ние ходихме с кола до двореца Пена. Има още 2 входа, освен основния, на които няма никой, поне след обяд, когато отидохме. Освен това може да се купи комбиниран билет от Монсерат например, където няма никакви хора на касата.

# 508
  • Мнения: 80
Здравейте, някой може ли да ми каже дали в началото на юни времето е подходящо за плажуване, т.к сме си харесвали едни прекрасни плажове Peninsula de Troia, има ли някои от вас, които са ги посещавали, ако може да споделят как можем най-лесно да стигнем до там от Лисабон? Blush

# 509
  • Мнения: 3 293
Плажуване трудно, а къпане още по-трудно.

Общи условия

Активация на акаунт