И сега накъде??

  • 3 892
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте.За първи път се решавам да пиша в този така интересен,значителен и невероятен свят,който вие сте си изградили.Чувствам се горда..хаха  Laughing ,че събрах смелост да споделя и да приема критиките,който смятам,че заслужавам.Аз съм на 27 години,имам си едно малко съкровище на 6г. момиченце.Така няма да увъртам и да разтягам локуми.Бях на 19г. когато се запознах с моят приятел/брак нямаме и думата мъж не я използвам,често/ аз се влюбих ...и той в мен,забременях имахме 1 раздяла преди това,заради бившата му приятелка,после се събрахме и така 2години. Докато не се разделихме пак,поради ред причини.Той е на почти 40г. според мен и него и това има общо с цялата тази история.Той замина за чужбина,заради кредит и останах сама с бебока,бях сама,но се справях,от там започнаха всички проблеми..натякване за пари/аз не работех,понеже не ми се позволяваше,в смисъл нямам висше,а според него който няма значи се продава и няма смисъл да се работи/също така не успях да следвам...всичко стана по течението,някак си...и аз съм доста виновна за това.Разделихме се и аз поех по пътя си,заминах при баща ми и останахме при него,беше трудно,но тогава се случи нещо,аз се влюбих толкова силно,че всичко сега ми е като буря минала през мен Rolling Eyes,човекът беше нещо,което не бях срещала преди НИКОГА.../запознахме се,заради обява,която аз пуснах в един сайт/и без много да се чакаме след 2 месеца бях при него в столицата с дъщеря ми.Само като се сетя какви са родителите му,семейството му ми става мило.Невероятни хора,добри,мили,приеха ме като дъщеря,винаги сме си помагали кой с каквото може,но финансовото ни положение беше не добро.Всички работехме с изключение на него,той беше момче изпълнено с страх и същевременно вярващо,че може всичко,но не правещо нищо,това не го разбирах,имали сме много караници,натяквания,всичко,за да проумее за какво иде реч.Знаех,че причината е в родителите/майката е имала успешен бизнес и не ги е лишавала от нищо,но когато всичко замира,всички чакат пак мама да ги храни/.Знаех,че трябва да има промяна иначе няма как да съм с човек като него,независимо от това как ме кара да изпитвам.С него опознах за първи път разбрах какво е това да си с някой и когато го прегърнеш да си точно там където ти е мястото,нещо което не бях усещала,опознах какво е да се скараш с някой и после,когато всичко мине да е точно както казват ..да се чустваш като в филм,секса за мен не беше страст и чуство ,а просто секс,който човека до мен желае и аз давам,за да няма ощетени.Имаше доста сцени,но те бяха нормални,от мен,от родителите му,от близките му,който ме познаваха и виждаха как изнемогвам,за да имаме това от което имаме нужда.Аз по принцип съм реалист човек и знаех,че един ден ще ми писне и ще замина,казвах му го много много време,баща ми говори с него,майка му...все казваше толкова много си отивате,толкова сте хубави заедно,защо не проумееш,че имаш вече жена и дете SadТежко,тези думи стигаха само до нас,не и до него,занимавал се е с някакви неща,но временни и несигурни,а не е просто момче,смея да кажа ,че е много по умен,но не го използваше,този ум.Дъщеря ми не го харесва,но смея да твърдя,че именно той се държа най-адекватно с нея.Тя има доста силен характер и без да се оправдавам си ме правеше луда,но се стараех като самотен родител да и дам всичко от което има нужда,дори и да лишавам себе си.Писна ми от цялата история и реших да се събера с бащата на детето ми.Той е човек здраво стъпил на земята и незнам мислех,че   всичко ще се нареди...щастливо семейство,но заминахме за чужбина тук сме от няколко месеца,но въобще не ми харесва,толкова сама се чувствам,толкова не на място..не знам не съм щастлива и това е.Дъщеря ми е на моменти и на нея и е трудно,понякога е добре,друг ден ми се оплаква как не е харесва,но знам че това е по добрият вариянт.Старая се да се впиша в цялата картинка,но не успявам...с всеки ден ставам все по...зле знам ли,страдам,но не го показвам.Никой не ми е виновен,не знам въобще какво да правя,държавата не ми харесва,реализацията е няма да коментирам,тези който са сами в чужбина сигурно разбират за какво иде реч..,нямам нито общи цели с човека до мен нито нищо,когато попитам какво става с кой говори или нормални неща в ежедневието отговора е - в момента уча,в момента говоря или не ми се отговаря...а когато го прекъсна от нещо си стават едни караници за глупости,че зле ми става.Не е лош човек,добър баща е спор няма,всеки си има отрицателни черти,но не се разбираме и не се сработваме в нито едно отношение,не знам дали даже го проумява или си затваря очите,но аз не съм лицемерен човек,не мога да сдържам тези емоции ...дете съм на разведени родители и не искам да наранявам никой около мен,но струва ли си да пропилея всичко това,защото съм нещастна или трябва да върна този живец.За дъщеря ни пак аз едва ли не само се грижа,обобщавам тя мен ме вика за всичко с него рядко споделя и ако той е достатъчно настоятелен,бързо избухва спрямо нея,даже и за елементарни неща,това също ме товари изключително много,аз пак съм си сама..понеже работя и в събота през целият ден,ми се звънни по телефона да ми се говори това дете не слушало,аз да съм си се занимавала с нея,когато се прибера нацупени физиономии,кой какво направил,какво какво казал и аз ставам като един професионален буфер ама това писва,Когато мен ме викне ама какво ти каза,ама защо не говори с мен,вика я едни лекции почват или пък и се сърди и нали мамите се сещате какво става прибирам се пребита като куче/тук съм чистачка,което е нормално за първо време/ и се почва отначало.Другото,което е той по никакъв начин не уважава родителите ми,за него след като родителя нямал възможност/финансова/той не е родител,ама никой не е виновен за това съдби всякакви да всеки я кове,но към едни е по благосклонна,кой на кого помагал..ще помагам,те са ми родители.Общо взето те са много неща,но основното е ,че първите месеци се държах,но сега просто толкова ми тежи,че не мога нищо да споделя,няма с кой,ако споделя нещо за работата се почват едни как лесна работа нямало...да за тези който работят знаят,че няма аз го знам ...всички го знаем,но той не знае какво е да работиш,а акъли взел да ми дава и това не го разбирам,по принцип не съм от хората,който обичат да се карат,преди бях малка,неосъзната,не живяла достатъчно,слушах повече,но сега когато имам вече изграден характер и се обаждам гласно,пак стават някакви проблеми...странно съм мислела,какви неща ми идвали на акъла..то хем боли хем сърби,преди бях много малка акъла не ми бил на мястото,сега пък много съм знаела.Идва ми да хвана малката и да избягам,така ми е кипвало..бих дала всичко,за да е добре тя,но когато при чуждите хора бях по-оценена,като човек,като личност,винаги проблемите се споделяха гласно,всички бяхме задружни,та те детето повече го обичат от баба му и дядо му...някак ги сравнявам и съм ужасена от всичко това,каква я мислех и каква стана... Shocked

# 1
  • Мнения: 1 253
Добре си се забъркала.

Струва ми се, че не знаеш какво искаш, а когато имаш нещо, не го цениш особено. Има и детско нетърпение всичко да става сега и веднага, и някаква импулсивност.

За мъжете, не знам, ти трябва да избереш. Поживяла си достатъчно и с двамата, за да можеш да вземеш решение. А и те не са единствените. Само имай предвид, че на децата им трябва някаква стабилност и предвидимост, теърде многото промени и несигурност им влиаят зле. В този ред на мисли, нормално е дъщеря ти да се държи за теб. С баща си, доколкто разбирам, е отскоро.

За чужбина - след като мине първоначалната емоция от промяната, е напълно нормално да се депресираш. Почти всички са минали през такъв период. Еуфорията от новото е минала, сега са само задълженията и трудностите, обичайно ежедневие, но без приятелите, познатите, семейството, езика, храната, климата и какво ли не. Период на носталгия е напълно нормален. Ще свърши, когато си създадеш някакви контакти, интереси, хобита, когато градът ти стане по-малко чужд.

Никой тук не може да ти каже кое е правилното решение. Но мисли и проявявай повече търпение преди да правиш резки промени.

# 2
  • Мнения: 1 539
Казваш, че бащата на детето ти е добър баща, а същевременно й се кара за всяко нещо.. В какво се изразява добрината му?

Според мен трябва да проведеш сериозен разговор с него, да му обясниш как се чувстваш и сериозно да обсъдите дали ще бъдете семейство - т.е. дали ще се подкрепяте, обичате и отглеждате детето си. След това ще решиш какво да правиш. За мен интересите на детето биха били на първо място  Peace

# 3
  • Мнения: 33
Отговорен родител така да го нарека може би подхожда по - добре на казаното от мен.Никога не е правил панаири заради парите,който е пращал на детето,винаги сме се разбира ли,примерно лятото е при него 1 месец,чуваме се всеки ден или когато тя е при мен всяка вечер се чуват и говорят,мисли за бъдещето и...,исках да кажа това,че има много разделени родители,който имат спречквания,аз проблеми не съм имала/с изключение на това,че той винаги си е мислел,че го ревнувам и ми го натяква...в което няма нищо общо като цяло и се е правил на интересен ако има жена на около с него,но до там/.Честно казано за това,че е добър баща не мога да се обоснова повече, в смисъл елементарните неща ги прави,ако ме няма ще и сложи да яде,ще играят на нещо...тези дребни неща.Той навън с нас не излиза,винаги има някакви неща да прави и не го занимавам.А за това,че не оценявам нещата,който имам и аз съм си го мислела,но при условие,че ми се каза аз идвам на еди си коя дата...ти ако не дойдеш...детето идва с мен,кой не би заминал,даже и да си е дал сметка,че нещата може би са по-добре и се променят към положително.Нямаше как да постъпя по-друг начин.Детето за мен винаги е било на първо място и може би и заради това избързах,исках да е по-добре,да има по-добър живот,да не е като мен с разделени родители,в по-добро училище,знам ли исках повече за нея,някак всичко ми изглеждаше лесно,но както аз така и всеки се променя,според зависи как го завърти живота и нещата се усложняват.
А за това,че ме налегна депресия ....О да много ме налегна ,не ми се мисли,лошото е че не избива от никъде,не плача,не съм отчаяна,заради детето,ако ме види ще ме пита,защо?какво става?не ми се отговаря на тези неща,не искам да я натоварвам с това,което се случва...
Говорила съм с него за тези неща,който не ми харесват,но мен ме изкараха виновна за всичко и не мисля да говоря,повече писна ми все да се обеснявам,все едно съм в училище,а аз точно така се чуствам.Вчера в нас дойде една жена,която му обесняваше за някакви документи и на мен ми се каза:Моля те усмихвай се недей да се чумериш...на теб това ти е дарбата,ми извинявам се да смях се ама при условие,че тука 2 месеца не съм яла нормална храна и съм станала като глист...дали да се смея или да рева,имам проблеми с стомаха и то ужасни...на кое да се смея,то да не е по поръчка,но смях се понеже си го поръчаха Rolling Eyes Crossing Arms
Извинявам се ако имам грешки,но нямах време да ги проверя,че дълга ме зове...Трябва да играем с малката  JoyХубаво е когато има нещо,което те кара да се усмихваш,а какво по-добро от децата. Hug Hug

# 4
  • Мнения: 2 650
Струва ми се, че си наясно, че няма да изкараш дълго с този господин, както и ми се струва, че и той и детето ти са наясно със същото,...нормално е в такава ситуация всички да са нервни. Не си случила с  бащата на детето ти /като любим партньор/, но не си  случила и  в следващия опит за връзка - всъщност влюбила си се в прекрасното му семейство...Не знам какъв съвет да дам, може би да се погрижиш да бъдеш по-самостоятелна и дори по-важното - самостойна! Така ще осигуриш спокойствие на теб и детето ти - тази промяна е важна, а оттам и партньорите, които ще срещаш, ще са съобразени с нея.

# 5
  • Мнения: 597
Как така не си яла нормална храна? Работиш. Имаш доход. А той не работи ли?

# 6
  • Мнения: 2 222
Най-доброто, което една жена с дете/деца може да направи, е да си подреди живота според това да й е удобно на нея. И да може да се грижи сама за децата. Оттам нататък всеки мъж, който се завърти край нея, влиза в нейния подреден живот и се съобразява той с всичко. Това прескачане между различни мъже няма как да е особено добър вариант... така жената е в ролята на съобразяваща се.

# 7
  • Мнения: 33
Как така не си яла нормална храна? Работиш. Имаш доход. А той не работи ли?

Да аз работя,той учи от както е тук и има още 3 или 4г.,дават им пари тук,за да учиш.Аз си имам гастрит,не се е обаждал от какво бях малка,сега не знам какво се случва,но съм на сирене и сухари..ако хапна друго,става лошо  Sad Но каквото такова.
А за това прескачане на мъже и за това,че трябва да съм самостоятелна знам го..просто толкова ранно ми се случи това невероятно чувство да стана майка и всичко отиде малко на заден план за мен,което също е едно от нещата за който не се гордея с себе си.После за работа и за каквото и да е съм се съобразявала с това дали ще имам време за детето ми и винаги съм се старала да съм около нея,за кариера няма какво да коментирам,работила съм всичко може би което мога,мислех наскоро за частен бизнес,но и така не успях понеже заминах от милата ни родина.Просто нямах време да реагирам адекватно на случващото се около мен.

# 8
  • Мнения: 2 222
Не си престаряла и не е късно за нищо. Детето ще тръгне в 1 клас, не е толкова малко вече. Помисли за бъдещето.

# 9
  • Мнения: 597
За гастрита иди на лекар и започни лечение. Използвай ситуацията в своия полза. Изкарай някой краткосрочен курс за 1-2 години и си намери по-прилична работа. Ти сега за него си нищо а след като се "изучи" ще си още по-голямо нищо, ако я караш така. Постави си цели и ги следвай. Не се лепвай на мъж, за да ти разреши проблемите.

# 10
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Много важно е да отидеш на лекар. Защо не се запишеш и ти да учиш щом ти се плаща докато го правиш? Ще имаш образование и ще си намериш по-добра работа като завършиш.  Как се чувства детето когато сте оставали двете сами, между събиранията с двамата мъже?

# 11
  • Мнения: 3 769
Диляна, в коя държава сте, ако не е тайна?

Иначе моят съвет е да се хванеш да учиш и ти щом има възможност. Как така той ще учи 4 години, а ти ще ходиш да чистиш през това време?

По принцип дори и човек да дойде с образование от България, трябва да се доучва и не става бързо и лесно, защото трябва и да се работи. Но без никакво образование ще чистиш къщи цял живот.

Насочи усилията си към това да си осигуриш независисимост, защото според мен в чужбина по-важно от независимостта няма. Ако си в България, можеш да се обърнеш към родители, роднини, приятели в труден момент. Тук си сам. Ако нещо стане, можеш да се обърнеш само към себе си.

Затова се концентрирай в учене, с квалифициран труд се изкарват повече пари. Изкарай книжка, ако нямаш, важно е да можеш да караш. Също се грижи за здравето си. Аз съм в Канада, тук здравеопазването се поема напълно от държавата дори и за новодошли. Определени лекарства също са безплатни или се плаща минимално. Отиди на лекар, стабилизирай гастрита, след това помисли какво искаш да правиш и действай.

 

# 12
  • Мнения: 33
В Дания се намираме и тук учат колкото да им дават пари на мен личното ми мнение.Всеки учи и си взема парички,но тук нещата са ги затегнали именно,заради тези хора и става и по трудно,всеки гледа на баницата мекото и на работата лекото.Езика им е сложен много още не уча понеже тези документи ми излизат вече няколко месеца #Crazy Книжка имам ,английски ми е доста добър с писането съм малко по така,но си има речници и Интернет не е толкова сложно да си помогне човек,който има желание.Тук вече и дъщеря ми напира,че не иска и не желае да е тук и ми става още по мъчно главно за нея,не се прибира весела от училище,угрижена е ....когато аз съм на работя тя обикаля с мъжо по геимбруци и това е ...не знам как да всея малко хармония в тази ситуация и това е.Тя е станала и много по агресивна към него после и към мен,обвинява ме,обижда ме ..а това не й се е случвало да го прави,може да е проявявала инат,но сега промяната е коренна и не към хубаво,това доста ме притеснява и натоварва и всичко става много не ми ужасно трудно... newsm78 newsm78

# 13
  • Мнения: X
От какво да е весела дъщеря ти?
Замъкната в чужда страна, не говори езика, няма приятели, майка й и баща й се карат, няма спокойна, уравновесна, щастлива и топла среда, в която да се чувства обичана, закриляна и щастлива...Съвсем нормална реакция на дете, постоянно подмятано насам-натам, в услуга и за удобство на възрастните.
Пишеш, че винаги тя е била на първо място.Кога?
С поведението си до този момент не показваш нищо такова.Следваш собствените си желания и очаквания, детето ти просто те следва.
Съвет не мога да дам.Но положението, в което сте в момента, не е добро нито за детето ти, нито за теб.

# 14
  • Мнения: 571
На всяка цена излез от ситуацията ти да чистиш, а той да учи. Запиши се на някакъв курс, най - малкото ще имаш нова среда, а и приятели може да намериш. Началото никога не е лесно, но доколкото разбирам го правиш за добро.

Общи условия

Активация на акаунт