В каква посока/поза трябва да спят бебетата?

  • 6 501
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 70
Като по-малка спеше на една страна, като ги редувах, за да не се деформира главичката. След като започна да се върти вече си спеше само по гръб, а на последък сама си се обръща на една страна. Но съм сигурна, че като по-малки трябва да се слагат на дясната страна, тъй като там е стомахчето - поне за 1/2 час след хранене

# 46
  • Мнения: 64
На една страна

# 47
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз също ги слагах да лежат на една страна. По-правилно е, тъй като ако бебето повърне, докато е на гръб може да се задави.
След като пораснаха малко, обаче те започнаха да се въртят и сами си определят как да спят. Сега вече не мога аз да определям - както им е удобно на децата - така - един път са по гръб, друг път по корем, понякога на една страна.
newsm10 И при моят син е така.


Peace

# 48
  • Мнения: 650
Само искам да отбележа на всички майки извън БГ е казано да спи по гръб и само в БГ все още е настрани. Ако искатнаистина се поинтересуваите за СИД и това е основната причин извънбългарските педиатри да препоръчват на гръб. Явно не са чували за СИД. Ако искате проверете всички форуми аз полюбопитствах-има от Франция, Израел, Финландия, САЩ,... и на никой от БГ не са казали по гръб-а уж ме в Европа. Това е факт.

# 49
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
точно смъртността в първите 3 месеца имах и аз предвид. за това и се слага да лежи с крачета опряни до леглото. не съм го повивала с пелени и въобще не ми идваше идеята да спи на една страна. камо ли да го обръщам. главата не му е крива от лежене по гръб....

# 50
  • Мнения: 1 382
По гръбче и на двете страни съм го слагала,от всичко по малко  Peace

Общи условия

Активация на акаунт