Златна есен идва вече, все по-палаво е МАЙското човече! - Тема 2

  • 39 659
  • 763
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 841
А да попитам давате ли вит. Д и докога?

# 706
  • София
  • Мнения: 158
Давам по 2 капки вигантол, до годинката ще е така, освен ако педиатърката не прецени друго.
А кога стават сутрин бебоците, като заспиват толкова рано Simple Smile? Аз гледам към 20:30-21:00 най-късно да е заспала, а сутрин става към 8.

# 707
  • Мнения: 259
Ние заспиваме към 9 и сутрин между 7 и 9. От около 20 дни не се събужда през ноща.

# 708
  • Мнения: 3 546
става сутрин около 7ч.

# 709
  • Мнения: 404
А да попитам давате ли вит. Д и докога?

Аз започнах от октомви , предполагам до лятото ще се дава. Давам Витамин Д на Джеймсън по една капка на ден.

# 710
  • Мнения: 404
Давам по 2 капки вигантол, до годинката ще е така, освен ако педиатърката не прецени друго.
А кога стават сутрин бебоците, като заспиват толкова рано Simple Smile? Аз гледам към 20:30-21:00 най-късно да е заспала, а сутрин става към 8.
Моята като заспи в 18:00- 18:30 , се събужда да яде понякога по различно време , днес се събуди чак в 5:30 , хапна и пак заспа . Обикновено спи до 7 .

# 711
  • Мнения: 476
Ние заспиваме към 21.30 и в 4 ч.се буди да яде.Става окончателно към 7.45ч.
Аз давам вит.Д на Джеймсън по 1 капка от втория месец до годината.
И да ви се оплача днес направих на бебо овесени ядки със сирене и масло,защото си помислих че попарата не му допада,но пак не ги иска.Явно проблема е в сиренето,защото като му направя овесени ядки с плодово пюре си ги изяжда с кеф.Сега какво ще давам за закуска,акъла не ми стига.Ще си караме май на АМ до годината.

# 712
  • Мнения: 3 841
Ice Lady,защо не пробваш качамак( царевично брашно) с масло и сирене?  Ни много го обичаме.

# 713
  • Мнения: 476
Ами и това ще пробвам.Но мисля,че проблема е в сиренето.Нещо не му допада като вкус.

# 714
  • Мнения: 3 841
Какво сирене даваш? Гледай да има по- млечен вкус,по ненатрапчив вкус...

# 715
  • София
  • Мнения: 158
Ice lady,
Същата работа със закуската и при нас -нито попара, нито кус кус с масло и сирене. Царевичен грис и аз пробвах и наистина малко повече хапва. Но ако няма плодове в закуската, не се яде почти. Обаче за моята филийка с масло се чака с отворена уста - утре мисля да я пробвам с филийка с обезсолено сирене -току виж се навие да хапне малко повече  Joy
Взех и от тези плодовите дуети с извара или с йогурт, ще пробвам тях с някоя бисквитка за закуска.
Времето навън е супер приятно, но за съжаление няма къде да се мине с количката - дано скоро се поразтопят коловозите и преспите.

# 716
  • Мнения: 476
Сиренето е на Ел Би.Уж по БДС.Тук във форума четох,че майките го предпочитат за първо сирене.
Вера,а ти какво даваш за закуска?
Тези плодови дуети с извара не са ли след 10-ия месец?
Ще взема и аз царевично брашно да го пробвам.Нали обикновенно взимате,не някакво детско?

# 717
  • София
  • Мнения: 313
И аз ги давах овесените ядки с малко плод преди да въведа сиренето. Сега малката обожава сирене и даже като не ще да яде нещо й давам няколко трошици сиренце на върха на езика и като почне да се облизва се прилъгва да глътне и останалото.

Тази трахана и качамак за закуска сутрин ли ги давате? И давате ли вече кисело мляко? Преди няколко дена като се бях изнервила, че пак не си ще зеленчуковото пюре й дадох няколко лъжички от млякото, което тъкмо ядях и сякаш й хареса, та се чудя... оттогава не съм й давала пак.

Плодови дуети има и от 7ми месец, аз на Хип съм вземала.

# 718
  • Мнения: 3 841
Еми аз не съм заместила още закуска,защото се будим около 08:30 и се храним през 4 часа,но имаме и нощно АМ.Та в този ред на мисли като дам Ам към 9:00 после обедно пюре,следобяд каша с плод,елда,качамак,кускус,трахана,нишесте с плодове и бисквити, тиква с бисквити, доматена каша и така редувам- и от тези, каквото мога давам със  сирене и масло в дните,когато даевам месно пюре.Когато давам зеленчукови пюрета илу супа слагам в тях сирене и стрит жълтк. Ако заместя и сутрин ,ми се вижда много време без мляко- само вечер и през нощта...Не мога да преценя:)
 Иначе кис.мляко и аз дадох с бисквита,но яде 2-3 лъжици и отказа...

# 719
  • София
  • Мнения: 158
Ice lady, давам плодово пюре с бисквити, кисело мляко с плодово пюре или плодово-зърнено пюре. Царевичния грис е най-обикновен като за нас Wink Дует взех днес на Хип за след 7 месеца, на Бебивита пишеше, че са от 10. RoseRosy и аз кисело мляко дадох по същия начин, като не искаше нищо друго да яде й давах първо от моята закуска кисело мляко с овесени ядки. Дадох на Верея 3.6% оранжевото по БДС уж. Напоследък само такова купувам за нас, ако някой има добри отзиви от друго да сподели Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт