На море в Турция - тема 40

  • 92 106
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 10 592
Би трябвало да е всеки със собствен  Thinking

# 706
  • Мнения: 68
Би трябвало да е всеки със собствен  Thinking
[/quote
  Хммм  newsm78. До Испания  и  Англия сме  били  с общ куфар  двамата  със  съпруга  ми. Не  видяхме да  има  нещо упоменато!  newsm78

# 707
  • Мнения: 164
Здравейте. Ще пътуваме от  Истанбул за  Анталия с Турските  авиолиний-ОНУР. Имаме правото на 15 кг..Питанката  ми е,всеки  трябва  да   си  е  със  собствен куфар или може двама човека  да пътуват с един общ от  30 кг. Благодаря.
misis bos, ще Ви посъветвам да проверите в сайта на авиокомпанията. Там всички условия за пътуване са най-точни. Поне аз правя така. Най-често лятя с Wizz Air и въпреки , че отлично знам условията им, преди полет пак детайлно проверявам за евентуални промени.По принцип условията за багаж и салонен багаж са за отделен пътник,а не за двойка, но проверете.

# 708
  • Мнения: 2 193
Да си повторя питането за пътуване на дете на година и 2-3 месеца до Кушадъсъ с автобус? Ако имате опит пряк (с ваше дете) или пък косвен (пътували сте в автобус с такова) - как се понася толкова дълъг път?

# 709
  • Мнения: 2 668
Да си повторя питането за пътуване на дете на година и 2-3 месеца до Кушадъсъ с автобус? Ако имате опит пряк (с ваше дете) или пък косвен (пътували сте в автобус с такова) - как се понася толкова дълъг път?
С дете на 2-3 месеца в автобус 16 -18 часа ??? Това си е бебе , не е най-удачният вариянт . Бебета по турските курорти съм виждала на чужденци но те пътуват 1,5-2часа . Не смяташ ли че ще побъркаш хората около себе си това дете като вземе да плаче . Честно аз не бих издържала 20 часа да слушам бебешки плач и мисля че ще натовариш себе си и хората около себе си . Море с бебе е най-удачният вариянт с лека кола ,защото детето си иска обгрижване. Сменяне на памперси и още много неща . Вземи си самолет по скъпичко е малко но бързо ще бъдеш на "земята" и ще можеш да окажеш пълноценно внимание на бебето . На рецепцията с малко дете веднага ще ти дадат ключовете за стаята. Така мисля ...

# 710
  • Мнения: 146
vanq_6119 , благодаря! Как мога да разбера кой хотели се предлагат от Тез тур?  Gural Premier Tekirova - коя ТА го предлага?

Аз резервирах през агенция, която предлага пакетите на Тез Тур. Може и директно през Тез Тур, погледни сайта им.

# 711
  • Мнения: 1 273
То всъщност детето е на година и 2-3 месеца и не е съвсем бебе.  Peace
Август месец пътувахме с дъщеря ми (тогава тя беше на година и 2 месеца) 8 часа, за да отидем на почивка - с кола. Много добре мина пътуването - малко поспа, малко поигра, пък докато закуси, малко попяхме, пак поспа... Нямахме никави проблеми. Предварително се бяхме нагласили да спираме по-често и да пристигнем по-късно, но не се наложи.  Peace Затова си позволихме и допълнителни екскурзии от порядъка на 4-5 часа в двете посоки и дори по-дълга - 4-5 часа в едната посока. На връщане също нямахме проблем. Тя от малка си пътува и с автобус - 2-3 часа и обикновено хората разбират, че е имало бебе, чак като ни видят да слизаме.  Peace
krasimilo, сама прецени детето ти как е с пътуванията, но лично аз не виждам проблем. Така или иначе автобусът ще спира на всеки 2 часа, което предполага възможност за смяна на памперс и/или хранене. През нощния преход (който е по-голямата част от пътуването) детето ще спи. Освен това няма да е в тясно столче, където не може да мръдне (като в колата) и ще може да гледа както през прозореца, така и напред, ако го вдигнете на седалката. Peace И, мисля, че няма да има проблеми с реването (както е писала Paperina), поне моята дъщеря не ревеше на тази възраст.  newsm78

# 712
  • Мнения: 146
За пътуването с автобус с малко дете си мисля, че е индивидуално. Лично аз не бих си го причинила. Затова последните 2г пътувахме с кола и с междинна нощувка в Чанаккале. Първата година, когато беше на година и 2м поспиваше докато пътувахме, но тази година не дремна дори 5мин, съответно аз трябваше да мисля с какво да го забавлявам, често да го преобличам, защото се изпотяваше в столчето...

# 713
  • Мнения: 7 605
Би трябвало да е всеки със собствен  Thinking

Да, обикновено е така, и един куфар не трябва да надхвърля маскималното тегло (т.е., не може един куфар да е 10, а другия да е 20кг.). Станаха доста строги, въведоха тези правила в защита на персонала, който товари куфарите, за да не вдигат толкова често много тежки багажи. Преди можеше да се разпредлят общите килограми, вече не (при повечето авиокомпании, за всеки случай виж как е при Онур Еър).

# 714
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 747
Здравейте. Ще пътуваме от  Истанбул за  Анталия с Турските  авиолиний-ОНУР. Имаме правото на 15 кг..Питанката  ми е,всеки  трябва  да   си  е  със  собствен куфар или може двама човека  да пътуват с един общ от  30 кг. Благодаря.

Съгласна съм с Татяна. До преди 1-2 години най-вече чартърните авиокомпании позволяваха 2-ма да се чекират с общ багаж - сбор в килограмите до лимита. Вече не позволяват. Не рискувайте, че свръх багаж на летище ще ви го таксуват като злато.

# 715
  • Мнения: 5 459
Олееее, синът ми първият път беше на 12 години и пак не ни беше ок пътуването, а какво остава с бебе в автобус  Crazy

# 716
  • Мнения: 2 193
Благодаря за мненията. Да, за дете на година и 2-3 месеца става въпрос, тогава вече  са човечета. Затова го мисля все още. Моето е кротко засега, но знам ли след половин година какъв дзвер ще стане Simple Smile Иначе не бих искала да побърквам нито другите пътници, нито него. Wink

# 717
  • Русе
  • Мнения: 1 847
krasimilo, ти си знаеш детенцето най-добре!  Hug А относно мнението на Paperina, по всяка вероятност не е прочела добре и говори за бебе на 2-3 месеца. И в самолета плачат малки деца, като ги вържат с коланите, но все пак времето на полета е кратко.

# 718
  • Мнения: 3 025
Кратък полет, ама все пак е около час и половина. Представете си точно зад вас ревящо бебе в продължение на 1 час, след което се случва и някое друго, в другия край.... Но, да, времето все пак не е чак толкова много. Сега детенцето е на 7-8 м., след това, живот и здраве - на година и 2 - 3 м., знае ли някой как то ще се чувства и реагира? Освен това става въпрос за 18 и... часа път. Спира се на 2-3 ч., но майката какво по-напред да направи - тя да тича до тоалетна /понякога има опашка/, памперси да сменя, нещо друго да направи - за 20-ина минути.

След което - 7 дни и отново същото...

# 719
  • Мнения: 63
"Нaмaлениятa " зaпочнaхa! Еднa голямa ТA увеличи вече цените нa хотели от веригaтa "Crystal".  Дaли им липсвaт резервaции?

Общи условия

Активация на акаунт