Матура по физика

  • 2 016
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Какво мислите за матурата по физика , някой правил ли е по този предмет ?   Аз съм се насочила към нея и смятам сама да се подготвя . Тя кои класове включва , материал  и може ли да се ползват таблици с формули ?  Flutter

# 1
  • Мнения: 21 455
Изтегли и внимателно прочети НАРЕДБА № 1 от 11.04. 2003 г. за учебно-изпитните програми за дъ …  зрелостни изпити

На страницата на МОН можеш да изтеглиш темите, които са се падали през последните години.

# 2
  • Мнения: leet
Доколкото знам обхваща всичко от 9 до 12 клас. Успех на матурата Simple Smile

ПП: Аз винаги съм мразила физика Simple Smile)

# 3
  • ❌❌❌
  • Мнения: 779
Уфффф, не помня какво беше. Mr. Green Аз ходих на матура по математика. Със сигурност знам, че там даваха някакви 2-3 листа с формули, защото даскалът по математика ни беше казал, че щом на матурата са позволени, можем да си ги изкараме и да ги ползваме на контролните в час. Mr. Green
На матурата не помня дали имахме такива формули, ама по-вероятно да е имало. Mr. Green Имаше - проверих. Peace Mr. Green Сигурно и по физика каквото е разрешено за ползване - ще го дадат на матурата. Демек нищо не можеш да си носиш. Mr. Green Все пак е изпит, макар и гротескен. Twisted Evil
'Ма душа, физиката не е ли трудна? Mr. Green Иначе по биология знам, че се включваше само 9-ти и 10-ти клас, по химия, ако се не лъжа, също. Предполагам, че и с физиката е така.

# 4
  • Мнения: 30

'Ма душа, физиката не е ли трудна? Mr. Green
По биология не е трудна , но тъй като ще кандидатствам със оценките по биология и химия  я изключвам като вариант , английския ми куца доста както и географията , а по философия ме отказа заради есето и така  Laughing  ми остана физиката . Един познат ми каза че се е готвил за нея само 2 месеца и я е взел , което ме навежда че поне с 3ка може и да я взема  Mr. Green все пак не съм толкова зле по физика . Сега решавам матурите през годините , взела съм си един сборник и мисля че ще се справя    Sunglasses

# 5
  • ❌❌❌
  • Мнения: 779
(Дентална) медицина, фармация? Mr. Green И аз бях така. Mr. Green Много обичам химията и исках да ходя на матура по химия, щото я правих без грешка, ама знаеш (или пък не знаеш, де да те знам Mr. Green) как стоят нещата с момичешкия бал и се отказАх. Mr. Green И ей така като теб ми трябваше матурата колкото да съм я взела - демек и 3 стигаше. Mr. Green Исках да ходя на матура по език, който не учих в у-ще, ама ми казаха, че трябва да държа някакви си там приравнителни изпити, а аз нямах толкова време за губене. После като теб - на философски цикъл, ама знаех само някакви тъпотии от обща култура и се отказах. И отивам един ден на училище (аз не бях много редовна Mr. Green) и някви даскали и даскалици почват да ми крещят, че било последният ден и съм щяла да изпусна попълването на бланките Mr. Green дадоха ми там един лист и аз кво да пиша, кво да пиша, питах тия до мен - всички на математика, викам си ми то и аз мога Mr. Green (бях математическа паралелка в МГ, ама 12-ти клас имах 3, щото не влизах в часовете Mr. Green) На всичкото отгоре и мойта дружка (и на нея не и трябваше оценката) също писала матура по математика, а тя хал-хабер си няма Laughing и тоз, дето ни преподаваше, беше разтръбил на цялото у-ще, че ще го изложим - и него, и училището и бла-бла, та с нея се бяхме уговорили като ни излязат оценките, да идем и да му подарим една кутия бонбони Мерси пред всички даскали Joy ама тя изкара 4.50 и плановете рухнаха Mr. Green
Пууу, кво хубаво време беше... Добре, че свърши Mr. Green

Успех ти пожелавам! Ще се справиш! Hug

# 6
  • Мнения: 30
(Дентална) медицина, фармация? Mr. Green

 Благодаря  Hug , иначе с Фармация ще кандидатствам , аз съм с профил биология също в математическа гимназия  Mr. Green , няма хлабаво при нас тъй като ни смятат за най - умната паралелка и изискват двойно от нас дори и да сме  12 клас  Rolling Eyes  #2gunfire

# 7
  • Мнения: 642
Аз нещо не разбирам.  Защо като ще кандидатстваш с биология и химия, не се явиш на матура по някой от тези предмети? Така или иначе учиш по тях.

# 8
  • Мнения: 978
Аз нещо не разбирам.  Защо като ще кандидатстваш с биология и химия, не се явиш на матура по някой от тези предмети? Така или иначе учиш по тях.

Защото ще ми свалят бала ако е  по - ниска оценката на матурата от на тази на изпита , гледа се тази от матурата тогава.

# 9
  • Мнения: 642
Защото ще ми свалят бала ако е  по - ниска оценката на матурата от на тази на изпита , гледа се тази от матурата тогава.

Не знаех,че така се взима оценката от матурата. Пък и смятах,че матурата е върху задължителната подготовка , която важи за всички ученици. Доколкото разбирам ти си в матем. гимназия с профил биология. Имате по-голям брой часове. Учиш по предмета доста допълнително.  Изпитът предполагам, че е доста по-труден от матурата. Би трябвало да на матурата да нямаш проблем. Така си мисля аз, но съм родител , а не ученик, и сигурно с тези неща не съм много наясно.Успех!

# 10
  • ❌❌❌
  • Мнения: 779
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Естествено, че канд.-студентският изпит е на космическо ниво от матурата. Mr. Green Там учиш три учебника по биология наизуст, 500 задачи органична и неорганична химия и още един учебник с теория. Матурката (особено по биология) е елементарна. НО! това не означава, че грешки не се допускат, било то от невнимание или нещо друго. С две думи да си момиче и да кандидатстваш медицина или фармация е доста шибана работа (на денталната медицина балът падна доста). И още две думи Mr. Green - ако ходиш на матура по химия или био, по-малко от 6.00 е препоръчително да нямаш, щото при момичешкия бал са важни дори и стотните, както казваше учителката ми по химия. Peace (Балът се образува - оценките по химия и био от годините в гимназията (които при повечето са 6, разбира се) плюс оценките от изпитите по химия и биология. Ако ходиш на матура, вместо оценките от гимназията, балообразуващи стават оценките от матурата.)

В съседния клас имаше едно момиче - и тя като мен писа математика ей така, между другото. 3 и малко изкара, завърши си безпроблемно и сега учи медицина.

Пък един приятел ходи на матура по химия (лауреат беше), решил я набързо, обаче някъв мангаУ не спрял да го ръчка и той кво да прави - казал му отговорите, обаче през това време при пренасянето нещо е сгрешил и всичките му отговори тръгнали с едно надолу. Добре, че това станало накрая, щото иначе можеше и 2 да изкара. Mr. Green Изкара над 5.50 и балът му пак падна естествено, но е момче и е лансиран. Wink

Последна редакция: ср, 28 окт 2015, 13:57 от Фаина

Общи условия

Активация на акаунт