Balea, Alverde, Catrice, Essence - 21 (Козметика от ДМ и Лили)

  • 90 251
  • 762
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 140
Срещали ли сте в дрогерийния клас фон дьо тен,който има естествени цветове-нито розовеещи,нито твърде жълтеникави?И да не пресушава лицето,тези с пудрен ефект не ги харесвам,искам"сочно" лице Praynig

Зависи от тона на кожата все пак. Единствения фдт, който съм пробвала и е с неутрален подтон е Калърстей на Ревлон в 150 Buff, той даже леко ми сивее  Laughing 
А проблема с пресушаването го решаваш като слагаш по- овлажняващ/ мазен/ "богат" крем и си готова  Peace
А аз за "сочно лице" много обичам  да слагам някаква блестяща пудра, като тази на Есенс от вампирската серия. Хем и грима ми фиксира. Иначе има уж там разни фон дьо тени, които би трябвало да постигат нещо такова, но при мен нищо няма този ефект, все някак матови ми седят. Хелти микс на Буржоа уж е такъв фдт, но..
Сега се сещам и за Фотореди на Ревлон, ноо не съм го пробвала, а и Ревлон не се продава в ДМ/Лили  Tired

# 31
  • Мнения: 318
Момичета, помагайте, Търся си добър бял лак, който да не се налага да наслоявам до припадък, за да получа хубаво покритие Simple Smile

# 32
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Продава се Ревлон в Лили, само че не във всички магазини.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Един малко тъп въпрос, но явно не само на мен ми засъхват спиралите, а има още доста в тях. Та има ли начин да ги разредя малко.

Можеш да го направиш, като капнеш малко тоалетно мляко в нея.  Wink
Ама така щипе на очите,с вода няма проблем

Аз винаги съм го правила, не ми щипе. След като млякото, с което си почистваш грима от очите има достатъчен контакт с тях и не ги дразни, не би трябвало да те щипе и разредената с него спирала.
До сега не съм ползвала мляко,което да не ме щипе,сега с мицеларните води се родих направо

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 727
Срещали ли сте в дрогерийния клас фон дьо тен,който има естествени цветове-нито розовеещи,нито твърде жълтеникави?И да не пресушава лицето,тези с пудрен ефект не ги харесвам,искам"сочно" лице Praynig

Зависи от тона на кожата все пак. Единствения фдт, който съм пробвала и е с неутрален подтон е Калърстей на Ревлон в 150 Buff, той даже леко ми сивее  Laughing  
А проблема с пресушаването го решаваш като слагаш по- овлажняващ/ мазен/ "богат" крем и си готова  Peace
А аз за "сочно лице" много обичам  да слагам някаква блестяща пудра, като тази на Есенс от вампирската серия. Хем и грима ми фиксира. Иначе има уж там разни фон дьо тени, които би трябвало да постигат нещо такова, но при мен нищо няма този ефект, все някак матови ми седят. Хелти микс на Буржоа уж е такъв фдт, но..
Сега се сещам и за Фотореди на Ревлон, ноо не съм го пробвала, а и Ревлон не се продава в ДМ/Лили  Tired

Далеч не бих препоръчаха Калърстей за завършек сочно лице, дори и да се ползва крем под него.
Точно Хелти Микс щях да кажа и аз, но не класическия, а серума. Той е много лек и придава здравословен, сочен финиш. Текстурата му е като на тониран крем. Също на Oriflame GG с минералите от вулкана Етна при мен стои по подобен начин, само че е по-покривен. Peace
http://bg.oriflame.com/products/product?code=31802

Относно цветовете - от Серума аз ползвам Ванила, а от Джордани Light Ivory. Нито ми розовеят, нито жълтеят. Но винаги можеш да пробваш и да прецениш дали има това, което търсиш.
За още по-сочен завършек като имаш едно наум за минимална покривност и в зависимост от кожата ти, възможност за лъсване, виж и ББ-то на Гарние в късата тубичка.

Последна редакция: нд, 18 окт 2015, 19:27 от iv4enceto_91

# 35
  • Мнения: 1 140
Споменах, че Калърстей има неутрален подтон, а не че завършека му е "сочно лице", но с блестяща пудра отгре, става точно такъв.

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 727
Споменах, че Калърстей има неутрален подтон, а не че завършека му е "сочно лице", но с блестяща пудра отгре, става точно такъв.

За цветовете ок. Блестящата пудра може да пооправи положението, но той си е покривен, а с такъв едва ли можеш да имаш сочен завършек или поне такъв, какъвто аз харесвам. Peace
Fit me на Мейбълин също е вариант, но при мен бързо започва да изчезва в зоната около носа, а и не знам как е със зарежданията.
Относно Фотореди на Ревлон - пробвала съм го много отдавна и нямам голям спомен, но той е с блестящи частици и озарява. Peace Не беше от покривните.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Аз имам един на Римел и ми харесва много,дори цветът донякъде е подобен на цвета на кожата ми,но се изпарява необяснимо как,просто изчезва и прекрасните ми лунички,които уж прикривам лъсват отново.Заради тези лунички тенът на лицето ми е ужасен,отдалеч все едно съм с петна.
Ето го Римелският:
https://www.google.bg/search?q=rimmel+wake+me+up+foundation& … rAUXqkzhetwISs%3D

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 727
И аз мислех да предложа някой от Римелските, понеже има доволни от тях, но не съм ги пробвала и се въздържах.

# 39
  • Мнения: X
Бижу , благодаря за темата  bouquet
В момента имам две спирали - Lancome Hypnose Drama и "дантелената" на Голдън роуз.
Естествено са на светлинни години една от друга  Mr. Green

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 2 798
Благодаря момичета за отговорите  bouquet, най-вероятно ще пробвам с водата, защото от млякото някой път ми дразни и сега преминах на мицеларна вода, а пък от нея незнам ако капна какво ще стане

# 41
  • Мнения: 163
Аз съм капвала розова вода и не съм имала проблем!

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Благодаря момичета за отговорите  bouquet, най-вероятно ще пробвам с водата, защото от млякото някой път ми дразни и сега преминах на мицеларна вода, а пък от нея незнам ако капна какво ще стане
Според мен от мицеларната може да се развали тушът и да стане на парцали,но това е само теория,не съм пробвала.Най-вече на Голдън Роуз съм разреждала спиралите,те са хубави,но до месец засъхват  и изобщо спрях да ги купувам.На Мейбълин никога не ми се е налагало да ги разреждам,не са ми изсъхвали и това ги прави още по-предпочитани от мен.

# 43
  • Мнения: 2 622
А проблема с пресушаването го решаваш като слагаш по- овлажняващ/ мазен/ "богат" крем и си готова  Peace

А чакаш ли го да "дръпне" или нанасяш фондьотена непосредствено след мазането? Чувам противоречиви мнения.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
И аз мислех да предложа някой от Римелските, понеже има доволни от тях, но не съм ги пробвала и се въздържах.
Хубави са,примерно ББ кремът им за мазна кожа е супер за лятото,почти съм го изразходила.Този фон дьо тен,който показах е красив,лек,покрива,изравнява,в естествен цвят-не розовее,не е прекалено жълт,но изчезва много бързо,имам чувството,че попива в кожата като крем.

Общи условия

Активация на акаунт