НБУ - управление на бизнес и предприемачество

  • 3 438
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте! В 11 клас съм и пред мен стои въпросът къде и какво да следвам. Уча в Езиковата гимназия в Ловеч с немски и английски език. За момента не искам да уча в Германия по ред лични причини. След известно проучване съм се ориентирала към Нов български университет, специалност Управление на бизнеса и предприемачеството. Това, което ми хареса най-много, е практическата насоченост на образованието, което липсва в държавните университети. Въпросът ми е имате ли познати, които да са учили там през последните 5 години? Или имате ли мнение по въпроса как стоят нещата в университета в момента? Предимства, недостатъци? Благодаря предварително!  newsm53

# 1
  • Мнения: 30 802
Някой статия ли пише днес?

# 2
  • Мнения: 4 711
Явно. Толкова нови профили и сега се чудят всички къде да учат. Кой ли е следващия университет в списъка? Да ги дават направо, да не се хабят да регистрират нови профили.

# 3
  • Мнения: 30 802
НБУ е смешка.

# 4
  • Мнения: 1 196
Заминавай в чужбина, поне ще затвърдиш езика... В Бг. образованието  е пълна пародия навсякъде...!!!!

# 5
  • Мнения: 3
Заминавай в чужбина, поне ще затвърдиш езика... В Бг. образованието  е пълна пародия навсякъде...!!!!

Въпросът е, че за момента не съм сигурна, че искам. По-скоро бих записала магистратура.

# 6
  • Мнения: 1 196
Аз като завършила НБУ, ако сега трябваше да уча, щях да замина за чужбина - като пари едно и също излиза,но с тази разлика,че в чужбина ще усъвършенстваш езика.
 И един ден като|ако се върнеш тук ще имаш много по-голям шанс за по-хубава работа само заради практикуването на чужд език в чужбина!

# 7
  • Мнения: 1 167

А, кой университет не е?

# 8
  • Мнения: 30 802

Е, все някъде трябва да учиш медицина, нали? Иначе и аз все повече се убеждавам, че повечето университети, дори по света, се доближават до пълно изживяване на времето си.

# 9
  • Мнения: 1 167

Е, все някъде трябва да учиш медицина, нали? Иначе и аз все повече се убеждавам, че повечето университети, дори по света, се доближават до пълно изживяване на времето си.

Не разбрах, НБУ е смешка, защото не се учи медицина или?
А, аз отдавна съм се убедила, че не университета има значение, а старанието и дисциплината.
Та, ако ще и в НБУ да е, ако си съвестен студент, учиш и се усъвършенстваш, другото няма значение. Е, разбира се предразсъдъците относно частните университети е голяма спънка, ако искаш да работиш в България. Но и не виня работодателите за това. Всички знаем, как учат повечето в подобни ВУЗ-ове.

Общи условия

Активация на акаунт