Медикаментозен аборт - моят личен опит и преживяване

  • 367 927
  • 2 926
  •   2
Отговори
# 2 880
  • Мнения: 14
Момичета, моля за съвет, защото имам чувството, че нещо не се получава. Лекарката, която посетих беше меко казано тотално изтрещяла и незапозната какво се прави и как се приемат лекарствата. Наложи се аз да й обяснявам… искаше да ми предпише два Топогина и до там, наложи се да й чета листовката на лекарствата, за да я убедя да ми даде рецепта и за Мифегин. Та пих Мифегин 600 мг и след 45 часа изпих Топогина 1 таблетка 400. Топогинът го изпих вчера в 21:30. До сега (вече 24часа) само няколко капки кръв к това е, нищо почти не ме боли, едва едва е. Да очаквам ли засилване в кървенето, да пия ли още Топогин, не знам какво да правя. Лекарката не знае, другите лекари не искат да го коментират без да ги посетя, а всичко се случи уикенда и нямаше кой изобщо да ме приеме.






Отиди при друг лекар гинеколог 
Аз по добро на вашия случай направи но сгреших 
На своя глава взех хапчетата без да се консултирам  с доктор и нищо не стана имах усещането че нищо не е станало и бях права на 10.03.2024г отидох на преглед  в една болница в София разказах какво съм направила и доктора ме попита дали желая пак да опитаме аз естествено  се съгласих изписами  по схема същите хапчета и всичко  мина успешно сега чакам един месец да дойде цикъл 
Мацка ако желаеш  подробности  пиши на лично

# 2 881
  • Мнения: 3
Здравейте отново. Темата много ми помогна да премина и аз през МА и сега се надявам пак да получа отговор на въпросите, които ми изникват.
В понеделник приех една таблетка мифегин, а 48 часа след нея нямаше никакъв ефект освен леко зацапване. В четвъртък пих още една и днес 2 таблетки топогин през 4 часа. Още след първата на няколко пъти изпаднаха  няколко съсирека, 2 от които доста големи и предполагам , че един от тях е бил сака. Имах болки ниско в корема и в кръста, но не прекалено силни. След второто хапче вече кървенето продължава като при цикъл. Това нормално ли е, така ли трябва да бъде или трябва да е по-обилно?
Колко време след започване на кървенето отидохте на преглед да проверите дали всичко се е изчистило, трябва ли да изчакам да спре?
И друго, което може би ще Ви се стори маловажно, но тъй като спортувам активно (фитнес) се чудя кога мога да възстановя тренировките?

# 2 882
  • Мнения: 14
Добър вечер  или добро утро дами
Имам питане след МА колко време  ви се възстановиха гърдите  и  кога горе долу ви  дойде  цикъла
Да си кажа  че имам притеснения ще съм благодарна ако някой сподели  за информацията

# 2 883
  • Мнения: 172
Горе-долу седмица след МА гърдите спряха да ме болят,няколко дни отне да спре да ми се гади,предполагам е индивидуално.
Цикъла ми дойде на 42 ден.

# 2 884
  • Мнения: 14
Горе-долу седмица след МА гърдите спряха да ме болят,няколко дни отне да спре да ми се гади,предполагам е индивидуално.
Цикъла ми дойде на 42 ден.


При мен няма кой знае какви болки  не ме болят   кога се връщат в старата си форма а за цикъла незнам при мен няма още и месец   а противозачатачните пречат ли на цикъла или не пия ги от последния преглед  тоест от 18.03.2024г

# 2 885
  • Мнения: 172
До колкото съм запозната с принципа на действие на противозачатъчните,докато ги пиете няма да Ви дойде,трябва да ги спирате в някакъв момент,но говоря на изуст,защото не съм пила до сега.

# 2 886
  • Мнения: 14
До колкото съм запозната с принципа на действие на противозачатъчните,докато ги пиете няма да Ви дойде,трябва да ги спирате в някакъв момент,но говоря на изуст,защото не съм пила до сега.
благодаря  ще ги спра значи и после ще подновя пиенето им

# 2 887
  • Мнения: 11
Здравейте, момичета. Някоя от вас забременявала ли е след медикаментозен аборт?

# 2 888
  • Мнения: 303
Да, на 3тия месец след него. Но си беше целенасочено. Уви се оказа биохимична, казаха че няма общо с аборта.
Здравейте, момичета. Някоя от вас забременявала ли е след медикаментозен аборт?

# 2 889
  • София
  • Мнения: 4 712
Да, на 3тия месец след него. Но си беше целенасочено. Уви се оказа биохимична, казаха че няма общо с аборта.
Здравейте, момичета. Някоя от вас забременявала ли е след медикаментозен аборт?
И аз да

# 2 890
  • Мнения: 11
Здравейте, момичета. Някоя от вас забременявала ли е след медикаментозен аборт?


Аз имам друг въпрос, както и да ви прозвучи. Колко време след МА правихте секс нормално, под нормално и ам впредвид без зацапвания, течения и страх всеки път като се вършете в тоалетната ... Аборта беше на 27.02, после две седмици чистене, по скоро цапане беше втората седмица, след това уж спря. Правихме опит за секс, след това аз пак започнах да цапам, след това уж му дойде. Ама целия цикъл беше 5 дни, като в два от тях си имаше кървене, останалото беше цапане във всякакви цветове. От тогава минаха две седмици, съответно втори опит за секс днес и два три часа след това започна едно цапане, кърваво, розово ... Аз естествено вече съм във филма, притесних се много и съответно още утре ще ходя при АГто да види какво се случва. Интересното е, че се чувствам от два три дни точно като пред цикъл, а днес и такива болки леки си имам долу ниско ... На въпроса отново, дали нещо сме направили по време на секс, макар да не съм усетила никакъв дискомфорт или просто е цикъл, отново ...

# 2 891
  • Мнения: 172
Спиране и започване на лекарства трябва да бъде коментирано задължително с лекар,а не на база коментари във форум.

# 2 892
  • Мнения: 9 093
Спиране и започване на лекарства трябва да бъде коментирано задължително с лекар,а не на база коментари във форум.
Абсолютно заставам зад това, прави ми впечатление, че много лековато се подхожда към медикаментозния аборт и други хормонални терапии, а всъщност, първо, медикаментозният аборт може да се окаже много опасно нещо, и второ - всякакви хапчета, на хормонална основа, трябва да се назначат от лекар и да се следи състоянието на жената, и в двата случая.
При всяко съмнение за нередно кървене/зацапване, ненастъпващ цикъл твърде дълго, болки, гърди, които болят повече от 3 седмици след предполагаем аборт, или гадене което не отшумява до седмица - задължително преглед от гинеколог.

# 2 893
  • Мнения: 16
Здравейте. Има ли дами направили медикаментозен аборт в по-напреднала бременност, поради аномалии и тн

# 2 894
  • Мнения: 303
МА е допустим само до към 9 седмица, няма шанс след това. И пак зависи плода колко е голям, дали е спрял развитие и подобни.
Здравейте. Има ли дами направили медикаментозен аборт в по-напреднала бременност, поради аномалии и тн

Общи условия

Активация на акаунт