Медикаментозен аборт - моят личен опит и преживяване

  • 375 430
  • 2 944
  •   3
Отговори
# 300
  • Мнения: 77
Та сега да ви кажа, че при мен всичко е минало успешно. Вчера бях при гинеколога си, каза, че изчистването се е случило. Вчера получих едно много оскъдно кървене, което имам чувството, че всеки момент ще спре. Та при мен нещата се случиха буквално за 1 час без грам болка.

# 301
# 302
  • Мнения: 226
Здравейте! По ред причини ми се налага да направя аборт и посетих доктора при който раждах преди малко повече от три години със секцио (ако е от значение). Имам му доверие ,но ме мъчат няколко неща. Първо,изписа ми Тинидазол два дни по 4 таблетки и на трети ден една таблетка Топогин вагинално и след няколко часа да отида при него да ме “изчисти “ с вакуум . Притеснява ме ,че пише на Топогин-а че не се прилага при раждали секцио и след 49 дни от първи ден на последна менструация,а при мен и двете са на лице. Изчетох доста за този метод и само броени на едната ръка случаи има да се налага допълнителна лекарска намеса. Плаши ме неизвестното,макар че имам представа какво да очаквам. Някой имал ли е сходна схема ?

# 303
  • Мнения: 1 278
Доколкото се запознах с листовката, ти е изписан антибиотик, след което Топогин да размекне шийката и ще ти направи вакуум. В листовката на Топогин пише, че се взима след мифепристон, а той пък блокира производство на прогестерон и ембриона спира да се захранва (лаишки казано). Т.е.ти няма да имаш класически медикаментозен аборт, а вакуум комбиниран с лекарство. Разпитай доктора, възможно е да е заради по-късната седмица. Не разбрах кой ден от последната менструация ти е? Аз със сигурност го пих малко след 49-ти ден, бях в 8 г.с. Успех!

# 304
  • Мнения: 640
Надежда,
От къде си?  ако си в София иди при МЦ Димитров в Младост, изчистването вакум не е медикаментозен аборт https://invitro.bg

Последна редакция: нд, 08 юли 2018, 00:00 от bubanka

# 305
  • Мнения: 226
От София съм. По плоден сак съм 7ма седмица,по ембрион 8ма, а по календара им съм даже в 9та. Днес ми е 60ти ден и може би за това така ще го направим . Благодаря за разяснението .

# 306
  • Мнения: 640
От София съм. По плоден сак съм 7ма седмица,по ембрион 8ма, а по календара им съм даже в 9та. Днес ми е 60ти ден и може би за това така ще го направим . Благодаря за разяснението .
С вакум има повече рискове, обади се в понеделник при Димитров и питай, седма седмица според мен е добре за медикаментозния, нищо няма да изгубиш

# 307
  • Мнения: 226
Здравейте пак. До като се чудя и чета - всичко мина вчера следобед. Болката няма да я споменавам грам. Кървенето беше няколко часа и вече няма нищо. Не пожелавам на никого да му се налага да минава през тези моменти. Успеех на всички :*

# 308
  • Мнения: 766
Здравейте и от мен! След ин витро съм, такова щастие беше като видяхме двете чертички, че не е истина.. след години на опити! В крайна сметка се оказа кухо яйце в 8 г.с. а днес отивахме вече да чуем сърчице... Потресена съм, няма такъв шок 😢 Сутринта изпих първите 3 хапчета Мафегин. Докторът каза след 36 до 48 часа и таблетка Топогин орално. Притеснявам се от усложнения след хапчето, защото репрудоктивния ни лекар, който ни изписа хапчетата е в София, а ние сме на 300 км. Дано поне това да мине нормално...

# 309
  • Мнения: 728
Хоуп.. съжалявам че минаваш през това. Изживях същото през февруари. В6гс имаше тупкащо сърчице, а в 7гс спря. Също направих медикаментозен аборт. Първите хапчета Мифегин са за сваляне на прогестерона.. те го свалят до 0 за да може плодния сак да се отлепи (ако получиш по-рано зацапване или кървене не се притеснявай, аз изхвърлих сака преди вторите таблетки топогин)... След 36ч се пият таблетки Топогин (те са за предизвикване на контракции на матката, за да може сака да падне).. Както казах при мен това се случи на 24-тия час след Мифегина...добре че си бях купиша свещички профенид, че при мен болката беше много силна , но не при всички момичета е така (и все пак може да си купиш за всеки случай да имаш) При мен кървенето беше малко... Всичко ще мине, просто е трябвало да се случи. Ако имаш допълнителни въпроси ми пиши.

# 310
  • Мнения: 766
Хоуп.. съжалявам че минаваш през това. Изживях същото през февруари. В6гс имаше тупкащо сърчице, а в 7гс спря. Също направих медикаментозен аборт. Първите хапчета Мифегин са за сваляне на прогестерона.. те го свалят до 0 за да може плодния сак да се отлепи (ако получиш по-рано зацапване или кървене не се притеснявай, аз изхвърлих сака преди вторите таблетки топогин)... След 36ч се пият таблетки Топогин (те са за предизвикване на контракции на матката, за да може сака да падне).. Както казах при мен това се случи на 24-тия час след Мифегина...добре че си бях купиша свещички профенид, че при мен болката беше много силна , но не при всички момичета е така (и все пак може да си купиш за всеки случай да имаш) При мен кървенето беше малко... Всичко ще мине, просто е трябвало да се случи. Ако имаш допълнителни въпроси ми пиши.
Много благодаря за информацията, Hristinchet0! Хубаво е когато има кой да те подкрепи, тъй като никой от близките ни не знае, не искам да ги притеснявам. Със сигурност ще имам въпроси като започне всичко, сега стоя и чакам... Благодаря още веднъж!

# 311
  • Мнения: 728
Хоуп.. мила.. ако трябва си вземи валидол или валериан за да си спокойна. Не го мисли.. то вече е станало. Бъди силна и скоро щастието ще те навести. (Моето АГ ми препоръча след първото хапче да си стоя вкъщи, докато не приключат нещата)

# 312
  • Мнения: 1 278
Hope, аз пих мифегина в петък сутринта, бях на работа, в събота вечер дори излизах с приятелки до 2-3 ч. Бях много притеснена, но дотогава нямах никакви признаци, че нещо  се случва. В неделя към 06:00 пих първия Топогин, лежах два часа по указания в листовката, след което изхвърлих ембриона. Не знаех дали болкоуспокояващо няма да подейства на  ефекта и пих само две но-шпа, когато болката стана много силна, защото не знаех какво да очаквам. Бях сама и това допълнително ми повлия, беше ми много лошо. Приготви си топла пилешка супа, лека храна.

# 313
  • Мнения: 766
Благодаря ви момичета, много сте мили! Почти не спах тази нощ от притеснение и в търсене на отговори на въпроса защо се случва всичко...Трябва да пия топогин най-късно утре рано сутринта, но от сега имам болки ниско в корема. Ако кървенето започне да изпия ли хапчето или да изчакам както пише между 36 и 48 часа?

# 314
  • Мнения: 1 278
Топогин предизвиква контракции за по-лесно и сигурно изхвърляне на плода. Може и без него да се случи само от мифегина, ти си с повече хапчета от него, но рискуваш да не се изчисти добре. Мое лаишко  мнение, попитай д-р ако имаш колебания.

Общи условия

Активация на акаунт