Необяснимо парене и болка

  • 3 675
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте, отдавна обмислям да потърся съвет тук и най-накрая се реших.Та какъв е проблема:
Преди около година беше първият ми полов контакт, няколко седмици след това се появи доста силна болка при уриниране и постоянен дискомфорт. Обърнах се към специалист уролог, пуснахме урина за изследване и всичко беше нормално, без бактериален растеж. Междувременно симптомите отшумяваха и пак се връщаха. Посетих нефролог, който ми намери малка киста, пуснахме пак изследвания, но нищо - всичко си изглеждаше нормално. Последва посещение при гинеколог, който установи кандида и ме увери, че дискомфорта и паренето се дължат на гъбичките. Изписа ми вагинални таблетки и крем и проблема отшумя моментално.За повече от месец нямах никакви оплаквания докато не последва нов полов контакт и след седмица, две оплакванията започнаха отново като се засилваха и отшумяваха. Посетих добър специалист нефролог, отново изследвания на урина и отново всичко в норма. Върнах се при гинеколога, обясних ситуацията, пуснахме вагинален секрет и отново нищо, всичко в норма. При следващият полов контакт симптомите се засилиха страшно и след няколо дни отидох направо на спешен кабинет - при уролог и при гинеколог. И двамата направиха ехограф, всичко беше нормално. Предложиха да пусна изследвания за полово предавани болести - направихме ги по най-сигурния метод - чрез ДНК тест.  Изследваха урина (което според лаборантите беше странно, защото на жени обикновено се пуска секрет, но това беше предписал лекарят). Търсихме Микоплазми, уреаплазми и хламидия - отново всичко отрицателно. Приятелят ми също си пусна изследвания за широк спектър полово предавани  болести - откриха само стафилококи, предписаха му ципрофлоксацин за няколко дни и това беше. Дадох кръв за пълна картина - нищо. Направих цитонамаска - и там нищо. Вече не знам какъв специалист да потърся и какво изследване да направя. На хартия всичко е наред, но болката продължава да си е там всеки път, когато ходя до тоалетната, а когато не пия достатъчно течности дискомфорта е постоянен.Също така урината е мътна от известно време и има периоди, в които мирише на сяра (развалени яйца). Ако някой има каквато и да е идея ще съм благодарна да я сподели, защото понякога си е наистина по страшно да нямаш диагноза отколкото да имаш  Sad

# 1
  • Мнения: 11 338
С презерватив или без правите секс? Да не е алергична реакция към презервативите? Имам позната, която седмица след полов акт с презерватив не може да си седне на дупето.

А с какво се миете - да не е пък алергична реакция към сапуни?

Също така пробвайте веднъж със и веднъж без орална любов за да видите има ли разлика. Ползвате ли лубриканти? Да сте сменили праха за пране?

Пробвайте 2 седмици да се миете с 2 л. хладка вода, в която сте разтворили 2 лъжици сода бикарбонат.
И аз малко като бабите - каквото баба си знае това си бае - Изпийте един Цитросепт да изтрепи всички гадинки Wink Пък и за миене е идеален. 

# 2
  • Мнения: 3 121
Партньорът ти също трябва да си лекува гъбичките по същото време, когато и ти. Иначе те заразява пак.
За цистит нещо казаха ли?

# 3
  • София
  • Мнения: 2 082
И аз си мисля за цистит - така нареченият "цистит на медения месец". При жените уретрата е къса и лесно проникват бактерии. Това, което можеш да направиш е да се изпишкаш веднага след полов акт ида спазваш идеална хигиена преди и след акта, както и партньора ти  Peace

# 4
  • Мнения: 4 500
Изследван ли е партньора? Той един и същ ли е за това време?

# 5
  • Мнения: 9
Здравейте момичета, лекарите изключват цистит, защото всички изследвания са в норма - няма бактерии, няма завишени левкоцити, които да говорят за развиваща се инфекция. За гъбичките - вземахме секрет за изследване преди около два месеца, нямаше гъбички. Когато се установи, че имам кандида тази пролет лекарят ми каза, че тя е лесно видима тъй като се образуват налепи. Също така сърбежа и секрета, които са харектерни за гъбички изчезнаха след като приемах лекарствата и повече не съм имала такива оплаквания.
Партньорът е един и същ, виждаме се рядко. Преди няколко дена на него отново му правиха изследвания и сега чакаме резултати. Общо взето като всички изследвания са в норма лекарите се чудят за какво да се хванат и само ме препращат друг да се занамива с мен  newsm78
Чудя се вече дали да не посетя психиатър ... Laughing

# 6
  • Мнения: 11 338
Извинявай зададох ти един куп въпроси...

# 7
  • Мнения: 9
Извинявам се, доста въпроси ми зададоха. За секса без презерватив - случвало се е веднъж , но дълго след като вече имах проблеми. Не съм се замисляла за алергия към латекс, защото не съм имала обриви или сърбеж. А и с партньора се виждаме доста рядко и би трябвало да отминат симптомите, ако имаше такъв проблем или поне така мисля..
За хигиената - май не ми се е случвало да купя два пъти един и същ прах  Laughing Винаги е било така дори когато бях дете майка ми никога не е подбирала кой знае колко праховете, с които пере така че се съмнявам там да се корени проблема.
За козметиката - честно казано там съм искрено объркана... Някой лекари ми казват, че трябва да използвам интимни сапуни други са категорично против  ooooh! Следователно я карам по съвета на един от гинеколозите,който ми каза да използвам само чиста вода и от време на време Лактацид. Така и правя.
За лубрикантите  - да, в повечето случаи. Сега се зачетох в няколко статии в интернет - оказва се, че най-масовите като тези на Durex(каквито ние ползваме) могат да бъда опасни. Ще се поразтърся за лубрикант на водна основа.Макар че и те като гледам съдържат пропилен гликол, който се води за канцерогенен... newsm78

# 8
  • Мнения: 11 338
Възможно е да правиш алергична реакция към много неща - превръзки, материи, миещи препарати, латекс, лубриканти дори към тоалетна хартия. Алергията се проявява именно от лек дискомфорт и щипане до оток.

Кога ти е последното кръвно изследване и колко бе кръвната захар?
Ти пълничка или слаба си? /в смисъл при някой случаи инсулиновата резистентност се явява с гинекологични или пикочо-полови дискомфорти/

# 9
  • Мнения: 9
Никога не съм имала алергии към каквото и да било и не съм се замисляла за такъв вариант. Имам час при поредния  гинеколог след 2 седмици и ще повдигна въпроса. И ще пробвам с продукти на друга компания, да видим дали ще има ефект  newsm78
Иначе съм слаба, никога не съм имала проблеми с килограмите, храня се нормално и не спазвам режими. Последното изследване на кръв го направихме преди около месец и нещо, колко е била захарта..не мога да кажа, но според двама лекари всички показатели бяха в норма.

# 10
  • Мнения: 11 338
Ти си млада и вярвам, че наистина всичко ще е наред с изследванията.

Пробвай след секс да се измиеш с вода със сода. А най-добре с вода, в която си капнала 10 капки Цитросепт.

Не ползвай лубриканти. Ако все пак се налагат си купи Глайтгел от аптеката /той е препарат в тубичка за вагинална сухота/.

Не ползвай всекидневни превръзки - никога!

Има едно билково кремче Витасин /от аптеката - 5 лв./ на мен много ми помага. Аз също имам такива дискомфорти, болки и парения, а всички изследвания са ми ОК. Пробвай това - онова и ще намериш решение.  Hug

# 11
  • Мнения: 9
Благодаря Дорис, от вчера съм се разтърсила за някакъв подходящ лубрикант  Hug
 
И на мен ми се иска да вярвам, че няма нищо притеснително, но ме е страх да няма нещо, което лекарите пропускат  Confused Ще ходя пак след 2 седмици да видим как са нещата, а дотогава ще гледам да си сменя козметиката и някои от навиците  Peace

Общи условия

Активация на акаунт