Инфо за Втора Градска - Пловдив

  • 9 258
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 106
Цитат на: sunny_zt
Ами аз всъщност от сега знам, че съм секцио, а не нормално и не искам пълна упойка. А ти имаш ли повече информация за Торкас?


Братовчедка ми също е бременна и искаше да види условията там. Това беше преди месец. След това ми разказа доста подробно, но единственото което запомних беше че е наистина доста скъпо за Пловдив.
Ако искаш да ти следят бременноста в Торакс излизаше около 600лв., нормално раждане - 800лв., а секцио - 1100лв.

# 16
  • Мнения: 106
Цитат на: sunny_zt

А за Окръжна не си ли проучвала?Там има всякакви упойки. Аз най вероятно там ще раждам!


За там имам най-малко информация. Гинеколога който ми следи бременноста работи в Окръжна болница и изобщо не изключвам възможността за раждане там.
Наистина ли ако поискам да ми сложат епидурална упойка няма да имам проблеми? Е като си я платя разбира се Simple Smile) А знаеш ли колко струва ?

# 17
  • Мнения: 6 206
Цитат на: Danin

Аз съм RH отрицателно, а съпруга ми е RH положително. Това ми е втора бременност и просто незнам какво може да стане, ако бебето също е с положително RH.
Ако има несъвместимост ще е доста неприятно да се наложи преместване на бебето поради липса на подходяща апаратура. Проблема е че вчера забравих да питам как стои този въпрос д-р Карагьозян. И на мен ми се стори много любезен. Но относно прегледа при него на ехограф не съм много доволна. Ехографа е много стар и нищо не се видя Wink))

Ами защо не питаш Мендева по този въпрос. Аз смятам, че това е от нейната компетенция.
А това, че Карагьозян не говори и обяснява много, да не те заблуждава, не значи че не е в час, въпреки ехографа.
За Торакс знам 600 лв -нормално, 900 лв - секцио, включващо абсолютно всичко, и упойките. Макар че аз досега нямам позната родила нормално там, от 4 бр и 4-те секцио. Де да знам, може да е случайност.

# 18
  • Мнения: 1 041
Аз избирах лекарите, а не болницата. Много се колебаех между д-р Дренски /"Весела"/  и д-р Пелев /Окръжна/. Доверих се на д-р Дренски и не съжалявам. Много съм доволна от човешкото му отношение и за това, че прекъсна почивката си, за да дойде за 15 мин. до болницата като разбра, че имам силен кръвоизлив. Ако не беше той и неговата компетентна намеса, нямаше да се размина от вътрешен оглед/като чух, че свикват анестезиолози за това, още ми настръхват косите!!!!/Много е важно в такъв момент да имаш доверие на акушер-гинеколога.  Първото ми дете е родено при д-р Минев от същата болница. Много добри професионалисти са!!! Акушерките и санитарките също имат много добро отношение към родилките. Родих на 02.07.2004 г., та беше доста горещичко в стаята за бебчо, но пред теб ще стои проблема с отоплението/и това проучи предварително, че в такъв момент много лесно се настива!/.

# 19
  • Мнения: 217
Здравеите и от мен!Тъй-като се спомена Весела та реших и аз да се обадя.Аз лично раждах във ВМИ и съм страшно доволна по отношение на персонала там ,екипа които водеше раждането беше наистина невероятен,а сега за Весела-там раждаха няколко много близки мои приятелки и отзивите за там са повече от неприятни ,на едната не и извадели цялата плацента на другата бебето едва не се задушило и други все в този дух .Докато бях в предзала се обадиха ,че от Весела към ВМИ карат момиче в седмия месец с мъртав плод и когато я докараха остановиха ,че бебето е починало защото майката вдигнала високо кръвно и направила няколко гърча,по това време лежала във Весела защото преди това имала спонтанен аборт в петия месец ,но в болницата не и обърнали внимание ,че вдига кръвно.Хубави неща съм чувала и за окръжна болница ,защо не отидеш да разгледаш и там?

# 20
  • Мнения: 2 489
Цитат на: Danin
Цитат на: sunny_zt

А за Окръжна не си ли проучвала?Там има всякакви упойки. Аз най вероятно там ще раждам!


За там имам най-малко информация. Гинеколога който ми следи бременноста работи в Окръжна болница и изобщо не изключвам възможността за раждане там.
Наистина ли ако поискам да ми сложат епидурална упойка няма да имам проблеми? Е като си я платя разбира се Simple Smile) А знаеш ли колко струва ?


Аз също ходя при лекар, който работи в Окръжна - Кръшков, ти при кой си?

# 21
  • Мнения: 6 206
mari0511, ама ти съвсем тежката артилерия при докторите  си ползвала!

# 22
  • Мнения: 1 041
Какво значи "тежка артирелия"?

# 23
  • Мнения: 2 489
Аз съм лежала в Окръжна за гинекологична операция, във ВМИ също. На второто място не искам да ми стъпи крака, а от Окръжна - била съм общо три пъти всъщност и съм останала страшно доволна. За упойките съм абсолютно сигурна, че ги прилагат в Окръжна, защото имам позната, която роди с такава упойка. Имат си и специализирано отделение за недоносени деца /да не дава Господ/, но определено там ще се чувствам сигурна.

# 24
  • Мнения: 6 206
Цитат на: mari0511
Какво значи "тежка артирелия"?

Как да ти обясня - да кажем баш майсторите, по-ясно ли става?

# 25
  • Мнения: 106
Цитат на: sunny_zt


Аз също ходя при лекар, който работи в Окръжна - Кръшков, ти при кой си?


При д-р Йончев. Имам много добри впечатления от него.
А защо си за секцио ? Налага се или ти така предпочиташ?

# 26
  • Мнения: 2 489
Цитат на: Danin
Цитат на: sunny_zt


Аз също ходя при лекар, който работи в Окръжна - Кръшков, ти при кой си?


При д-р Йончев. Имам много добри впечатления от него.
А защо си за секцио ? Налага се или ти така предпочиташ?


Ами не че предпочитам, но двама лекари се изказаха така още от самото начало - аз съм проблемно забременяла, имам една лапароскопия и две гинекологични операции, от които много сраствания. Последната ми операция беше преди 4 години и мислех, че е минало достатъчно време, но явно няма да се рискува. Аз все едно имам две секцио - и самото секцио всъщност ще бъде върху белега от двете операции.
Не го мисля много, защото знам какво е операция, обаче държа на упойката да не е пълна, така че от сега се настройвам за секцио и не е проблем за мен.

# 27
  • Мнения: 106
Цитат на: sunny_zt

Ами не че предпочитам, но двама лекари се изказаха така още от самото начало - аз съм проблемно забременяла, имам една лапароскопия и две гинекологични операции, от които много сраствания. Последната ми операция беше преди 4 години и мислех, че е минало достатъчно време, но явно няма да се рискува. Аз все едно имам две секцио - и самото секцио всъщност ще бъде върху белега от двете операции.
Не го мисля много, защото знам какво е операция, обаче държа на упойката да не е пълна, така че от сега се настройвам за секцио и не е проблем за мен.


Виждала ли си родилното отделение в Окръжна? Ако да можеш ли да ми опишеш условията...
 - Има ли централно отопление,
 - бебетата отделно ли са,
 - има ли санитарен възел към всяка стая,
 - позволяват ли присъствие на бащата по време на раждането,
 - има ли вип стаи,
 - колко се заплаща за епидурална упойка и всичко за което се сещаш Simple Smile

# 28
  • Мнения: 485
Относно Rh-,всички отделения са подготвени за такова нещо, то се среща все пак доста често.Нали са ти правили съответните проби?
Иначе д-р Карагюзян е много внимателен,но не е никак приказлив.И аз бях ходила при него на ехографско изследване в началото на бременността и останах малко разочарована.Но всички казват че е стахотен специалист.Иначе за другите двама доктори ......Единият д-р Дж....,забравих как се казваше, нямам никак добри впечатления-даже ужасни-груб,заядлив и нахален.... Rage.
  :

# 29
  • Мнения: 6 206
д-р Джеджеров - цапнат е в устата!
Дишлийски е другия, ама май имаш предвид Джеджеров.

Общи условия

Активация на акаунт