Срещите с т.нар. баща?

  • 6 572
  • 100
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 388
Деси02,не си ме обидила по никакъв начин. Simple Smile
Много добре си решила да кажеш истината на детенце,това какви са вашите отношения не е важно.Вие винаги ще бъдете негови родители,добри-лоши,това е положението.Че не сте си паснали,никой не е виновен и едва ли някой ще ви обвинява.Никой не е застрахован от евентуален развод,важно е после да съумеем да запазим добрия тон и някакво нормално отношение.
elan,извини ме ако съм те обидила с нещо Praynig Въпреки цялото ми негодувание с/у него не съм казала нито една лоша дума на детето за него.А тя и не пита..Решила съм за себе си, когато някой ден ми зададе въпросите да и кажа само истината, нека тя да си вади изводи сама....Не знам дали съм права newsm78
Хубаво ще е повече хора да мислят като теб. Peace

# 61
  • Мнения: 2 863
Елън, на мен твоя постинг ми показа онази страна, от която винаги съм страхувала, която знам, че немимнуемо ще дойде един ден до мен чрез дъщеря ми и заради която правя чудеса(за жалост и компромиси безчет) с биологичния й баща и което ме прави сигурна, че не греша като искам да го запазя в живота й, макар да не го искам вече в моя...Дали можем да го признаем  или не- хората са казали "кръвта вода не става"... Благодаря  ти, че го сподели с нас:))

# 62
  • Мнения: 193
Елън, на мен твоя постинг ми показа онази страна, от която винаги съм страхувала, която знам, че немимнуемо ще дойде един ден до мен чрез дъщеря ми и заради която правя чудеса(за жалост и компромиси безчет) с биологичния й баща и което ме прави сигурна, че не греша като искам да го запазя в живота й, макар да не го искам вече в моя...Дали можем да го признаем  или не- хората са казали "кръвта вода не става"... Благодаря  ти, че го сподели с нас:))
А аз благодаря на теб,защото се опитвам да вървя по същия път и разбирам ,че не съм сама.
Елън беше примера,който исках да дам с по-горния си постинг/благодаря,че се намеси,Елън/

# 63
  • София
  • Мнения: 4 493
А какво да се прави когато детето иска да се види с "бащата" , да отиде при "баба и дядо", но всеки път като се върне от такова гостуване е нервна и поведението й е променено. Мислех че след като има желание да се вижда с роднините си аз не бива да я спирам Confused и тя ходи там на гости - 1 път годишно за 2-3 дни. След което на мен ми е необходим 1 месец за да си възстановим душевния мир в къщи и отношенията помежду ни. Всеки път си мисля - е добре това ще й е за последно - тя повече няма да желае да ходи и т.н. ..... НО уви до следващия път е забравила или се надява че ще е по - различно. Какво да направя за да спестя разочарованията на моето момиченце  Sad

# 64
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Диони, според мен трябва да я оставиш сама да стигне до извода, че не иска да ходи там. Ужасно е, но иначе ти ставаш лошата и т.н И все пак става дума за един път годишно newsm78

# 65
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
добре е когато срещите са толкова рядко-1 -2 пъти годишно,
а при нас са почти всяка седмица, и като си дойде детето, винаги е затворено и сякаш сърдито.
обикновено не го насилвам да говори, оставям го да си постои, пускам му филмче да погледа, после вече му минава.
до следващият път, но като го виждам детето как се радва, че баща му ще го взема, как да не го пусна- все пак трябва да има контакт между тях, независимо дали на мен ми харесва

# 66
  • Мнения: 473
Aз бих искала да се вкю4а в темата и да попитам как вси4ки тук са за вижданията с бащата на детето.Нали то се 4уства подтиснато от тези срещи.Аз неразбирам защо като си виждате децата подтиснати ги пускате и 4акате то да реши.Ами те са малки и как да преценят да не на по 15 г.за да го разберат.АЗ така мисля пък ощете ме критикувайте.Моя син ако усета 4е след като се е видял с баща си и ми диуде намръщен мъл4елив и подтиснат КРАЙ С ВИЖДАНИЯТА. #2gunfire

# 67
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Тонка, аз засега го нямам този проблем, тя не го е виждала от по4ти 2год. и ако кякога реши че иска да я види  Twisted Evil ЩЕ БЪДЕ САМО С МОЕ ПРИСЪСТВИЕ И БЕЗ МЕН ТЯ НЯМА ДА МРЪДНЕ И МЕТЪР С НЕГО!!! #2gunfire

# 68
  • Мнения: 473
Тонка, аз засега го нямам този проблем, тя не го е виждала от по4ти 2год. и ако кякога реши че иска да я види  Twisted Evil ЩЕ БЪДЕ САМО С МОЕ ПРИСЪСТВИЕ И БЕЗ МЕН ТЯ НЯМА ДА МРЪДНЕ И МЕТЪР С НЕГО!!! #2gunfire


Desi как може той 2 години да не пожелае да я види и ако евентуално реши след още 2 да я види ти да му я заведеш.Аз знаеш ли какво ще му кажа.4е има грешка в телефона ние не познаваме такъв 4овек и ще му затвора.Така аз бих постъпила всеки си решава,не в мое пресъствие да го вижда В НИ4ИЕ.

# 69
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
твоя син е още много малък, за да осъзнава, че живее без баща си.
моят осъзнава и понякога плаче, че му е мъчно за тати- и какво да му спра свижданията ли??
още като се развеждох, бях наясно, че се развеждам аз, а не детето,той продължава да му е баща
не мога да искам от детето да не обича баща си, и следователно трябваше да намеря начин, в тези моменти, когато му е трудно,  да го разсея от мрачните мисли.
tonkata ти обичаш баща си нали? и аз моя, много и съм отраснала с него, при нашите деца не е така, и не можем да разрешим проблема, като забраним срещите- просто подхождам с разбиране към детето
нещо повече, сега когато идва да взема или оставя детето си не казвам на баща му и една дума на криво- в крайна сметка страда детето ми, защо да го правя?
понякога дори оправдавам баща му, когато не се е обаждал или вземал малкият, защото виждам че малкото страда

# 70
  • Мнения: 473
Защо трябва да е такъв живота да има разводи и раздели.Как може 2-ма да се оби4ат и да създадът едно невинно дететнце и после да се разделят и малкото да страда.как става вси4ко това да оби4аш после да мразиш.Егати и живота smile3518

# 71
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
а после и да си безразличен, и като гледаш човека отсреща да не можеш да намериш отговора на въпроса- ама аз теб защо съм те обичала ?
ако някой ден си отговориш на тези въпроси моля те, кажи и на мен

# 72
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
До Тонката:)Честно надявам се да не пожелае изобщо да я види Praynig В момента с приятелят ми търсим добър адвокат, за да мога да си взема правата от него Money Ако някой е чул или е използвал добър адв. моля помогнете Praynig

# 73
  • Мнения: 473
До Тонката:)Честно надявам се да не пожелае изобщо да я види Praynig В момента с приятелят ми търсим добър адвокат, за да мога да си взема правата от него Money Ако някой е чул или е използвал добър адв. моля помогнете Praynig

Аз както писах в една друга тема 4е права се отнемат трудно но ти имаш то4ка в закона в която може да му ги отнемеш.И пак ще го кажа за жалост в Бг вси4ко е "маджа с грозде"дори и да му отнемеш правата той остава да фигурира в акта за раждане като негов баща.За адвокат незнам но най-добре отиди първо в комисията за "защита правата на детето"и говори с тях те могат да ти помогнат първона4ално.Родител е този който живее с детето и полага постоянно грижи за него.Било през ноща когато вдига темература,сутрин когато става и го вижда този заслужа права а не този дето го вижда 2-ти на месец по 2 4аса и плаща 60лв.издръжка.На такъв трябва да му се отнемат правата.

# 74
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Напълно съм съгласна с теб, но нали знаеш надеждата умира последна  bouquet А и приятелят ми има намерение и желание  Grinningда я осинови!?

Общи условия

Активация на акаунт