Срещите с т.нар. баща?

  • 6 535
  • 100
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 357
Аз ли4но моя син никога не съм го настройвала срещу баща му даже се у4им едно стих4е "татко ,татко име сладко..........и т. н."Аз искам той да се радва на сина си както аз му се радвам въпреки 4е не сме заедно.
Е добре де, ти си кара бременността сама, а сега искаш той да се радва на сина си? Това благородство в чист вид ли е?  newsm78
Нещо пак не ми се връзва в пейзажа. Той ти удря шамар, ти и другата буза ли подаваш?
Аз не си карах бременността сама, но пък през тези девет месеца изживях невероятен психически тормоз(за щастие поне физически нямаше), но въпреки всичко настоявах таткото да вижда детето, защитавах го пред родителите си и предполагах, че той наистина ще идва да го вижда и ще му се радва. Това си беше абсолютно благородство в най-чистият му вид!
Обаче вече се излекувах от това и ще си защитавам интересите и спокойствието, защото от подобно благородство полза явно няма, а за благодарност да не говорим!

# 91
neznam kakvo da ti kaja,az sam v podobno polojenie.Vse oste ne e minalo deloto ni.Az neiskam da davam dasterj si-na 2g 5m.,/vseki pat reve i kazva 4e neiska da j vzema tatko i,koeto men me pritesnjva/Razdeleni sme ot koleda.Na koleda go hvanah s druga,s kojto se okaza 4e e ot polovin godina i sega si jivee s nej,no dokolkoto razbrah imalo i drugi. kakto i da e.Vednaj iska da j vzeme,vednaj imal rabota.Postojnno se karame otnosno rejima na vijdane.Tu se sesta prez 2 sedmitsi,tu prez 1,tu prez 3.Obsto vzeto kakto mu e udobno i kogato.Daleko sam ot misalta 4e ne se otnasj dobre s deteto ni,no fakta 4e tj reve vseki pat kato go vidi pred bloka,toi j grabva,tj blaska po stakloto-mamo vzemi,mamo sto davas?-prosto otka4am psihi4eski.Adski mi e trudno i zapo4nah da karam maika mi da j dava.Sastata reakcij ot stana na deteto.Neznam kakvo da mislj.Iskam da j zabravi 4e sastestvuva,ot druga stana znam 4e i e basta i neiskam da im pre4a da se vijdat i az samata neznam kakvo da pravj.Zapo4nah rabota za da se izdarjam,men i deteto.Ve4e 3 mesetsa deteto nemoje da svikne,vsjka sytrin pla4e,sprj da jde,pita zasto rabotj,za basta si ne se sesta,samo kazva-njma davas tati.Ostava mi edna sabota i nedelj s deteto i toi kato iska da j vzeme mi e adski trudno da j dam,imam nujda da sam s nej,kakto i tj s men.Mnogo mi e trudno.neznam kakvo da pravj.

# 92
  • Мнения: 193
Бай,бабо,да не те стига-ужасих се от историята ти и най-вече от това как дъщеря ти блъска по прозореца и плаче да я вземеш...
Защо го позволяваш?С какво този мъж е по-силен от теб? Защо причиняваш това на детето си?
Говори с адвоката си/предполагам,че имаш такъв/би трябвало да те посъветва за някакво временно решение до установяване режима на свиждане?
Не я давай,след като тя не иска.
Аз не бих причинила това на детето си ,пък каквото и да ми коства това #Cussing out

# 93
  • Мнения: 332
Tonka,kak da ne j davam kato zakona go opredelj.Ako zavisi ot men,njma da j vidi dokato deteto samo ne resi da go vidi.Tajna i razplakana e vseki pat stom j vzeme.I nai-losoto e 4e tsjlata tejest po otglejdane na deteto pada na moite ramena,a toi se pojvjva za 5 4asa i se pravi na basta.Nemoga da promenj tova,kolkoto i da iskam. Cry

# 94
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
а имате ли вече развод? и ако имате, какъв е режима на лични контакти на детето с бащата?
ти можеш -ако вече има решение- да искаш промяна на режима, а ако няма още решение да искаш режим на привременни мерки относно срещите. доколкото разбирам, детето е на 2.5 годинки, и едва ли щом и то не иска да го вижда, съда ще му даде да е без теб- но това е въпрос на съдебен процес.
но като чета това което си писала, си мисля, че първо ти трябва да покажеш самообладание пред детето, после да го настроиш позитивно- колкото и да ти е неприятно- спряма баща му- и това да го направиш не заради себе си, а заради детео.
и не на последно място ти да се успокоиш!!!
успех, стискам ти палци   bouquet

# 95
  • Мнения: 332
V protses na razvod sme.I az sam iznervena,mnogo nesta mi se strupaha navednaj.

# 96
  • Мнения: 357
Щом нямате влязло в сила съдебно решение, мисля, че не си длъжна да му даваш детето. Ако няма и привременни мерки, според мен, изобщо не трябва да подлагаш детето на такова мъчение.
Даже и да има решение пак не е толкова страшно! Питах адвокатката си какво ще стане, ако той дойде и аз не му дам да види детето или пък не съм вкъщи. Тя ми отговори, че той има право да подаде жалба и мен ще ме викнат да ме предупредят, обаче ако се повтори, той може да подаде втора жалба и да му издадат изпълнителен лист, за да дойде със съдия изпълнител да види детето! Доколкото си познавам човека, това просто никога няма да го направи, тъй че съм решила и да дойде да го вижда, няма да му го дам и толкова! Да се е сетил, когато аз му се молех да идва да вижда детето.
Ти реши твоя човек до къде е готов да стигне и прецени как да действаш, но да знаеш, че той нищо неможе да ти направи. Изобщо не се притеснявай от него! Ако много държиш детето да вижда баща си, нека да го вижда в твое присъствие, детето ти е още много мъничко и мисля, че в съда ще уважат подобна молба.
Успех ти желая! И не му  позволявай да ти тормози детенцето!

# 97
  • Мнения: 4 458
За огромно съжеление всички сте толкова прави в това което пишете. Как пък един човек от управата и законописците не се замисли какво причинява на децата. Бясна съм на такива съдии и закони, за бащите не говоря те са....  знаеме си ги няма смисъл да говорим.

И при мен за съжеление не е по-различно.

Когато трябваше да ги взима бащата - събота през деня винаги беше рев и молби да не ги оставям с този чичко и че не искат да ходят с него. Те са се вкопчили в мен и пищят а той ги дърпа че бил имал права....
След време той се обаждаше по телефона да каже че идва да ги вземе - децата чакат наказанието си а той така и не идва. Децата питат къде е баща им и че им обещал да ги води в парка но уви.... Е, аз насила съм го карала със скандали да дойде и си види децата, нали е обещал....
Общо са били с него 3 пъти на саме. Заявих че не позволявам децата ми да се травмират (тогава на 2г.) и да се захвърлят на роднини които децата дори не познават докато таткото си ходи на някъде "по работа". Настоях да присъствам на срещите, ако ще да ме осъди и прати в затвора - не ми пукаше, децата ми и тяхната психика бяха по-важни за мен.

Сега.... след сумати години се сеща, че има биологични деца някъде който не го познават, на които е причинил много болка и страдания (да не говорим за мен) и заплашва със съд и отнемане на правата. На това му казвам наглост до безумие!

Ако някой има идеи за смекчаване на отношенията с дебили да споделя - аз се изчерпах тотално

# 98
  • Мнения: X
Когато трябваше да ги взима бащата - събота през деня винаги беше рев и молби да не ги оставям с този чичко и че не искат да ходят с него. Те са се вкопчили в мен и пищят а той ги дърпа че бил имал права....
След време той се обаждаше по телефона да каже че идва да ги вземе - децата чакат наказанието си а той така и не идва. Децата питат къде е баща им и че им обещал да ги води в парка но уви.... Е, аз насила съм го карала със скандали да дойде и си види децата, нали е обещал....
Общо са били с него 3 пъти на саме. Заявих че не позволявам децата ми да се травмират (тогава на 2г.) и да се захвърлят на роднини които децата дори не познават докато таткото си ходи на някъде "по работа". Настоях да присъствам на срещите, ако ще да ме осъди и прати в затвора - не ми пукаше, децата ми и тяхната психика бяха по-важни за мен.
Леле, недей плаши народа ... че и други има дет това ни чака...  Wink

# 99
  • Мнения: X
Мики мила, ама вие още не сте се развели, ти му даваш детето а то милото реве. Моля те, вземи се в ръце. Като се разведете да си търси правата... друг е въпроса че какво - с полиция ли ще ти дойде?
На моя бивш му казах 3 месеца да не ни търси докато си стъпя на краката. Съобразява се засега. Ако след тези 3 месеца се чувствам зле като общувам с него - ще му кажа да удължим периода. Нормално е да е така, след като и ти и детето се чувствате зле от него, той трябва да спре да мисли за себе си и малко да помисли и за вас. Ако не иска доброволно - без решение не може да ти вземе детето. Да идва със съдия изпълнител - ако иска да пада дотам.

# 100
  • Мнения: 4 458
Леле, недей плаши народа ... че и други има дет това ни чака...  Wink

Мила никой не плаша за съжеление.
Казвам това за да го имат в предвид тези на които предстои.
Както е казал един велик човек: " Борбата е безмилостно жестока!"


На моя бивш му казах 3 месеца да не ни търси докато си стъпя на краката. Съобразява се засега. Ако след тези 3 месеца се чувствам зле като общувам с него - ще му кажа да удължим периода. Нормално е да е така, след като и ти и детето се чувствате зле от него, той трябва да спре да мисли за себе си и малко да помисли и за вас. Ако не иска доброволно - без решение не може да ти вземе детето. Да идва със съдия изпълнител - ако иска да пада дотам.

Дааааа, ти си имала късмет, че се е съобразил все пак.
Моя идваше по нощите хлопаше по вратат, заплашваше, причакваше ни. Идея си нямаш как съм треперила да не отида в градината и да ми кажат, че баща е взел децата (дадоха ми бележка от полицията която оставих в градината и всички бяха на нокти) или да не ми ги отвлече от площадката както се заканваше да направи....

Дано всички имате повече успех от мен че не си е работа да се живее в стрес.

Общи условия

Активация на акаунт