РУСЕнска тема-есенно зимно ноктюрно

  • 41 573
  • 724
  •   1
Отговори
# 30
  • Русе
  • Мнения: 5 351
Simple Smile и Нахута и Баба гануш, които издирвам са готови дипове - подходящи за мазане на сухар или ядене с тортила чипс. Баба гануш е сусамов тахан с патладжан и още 1-2 неща, много е вкусно. В чужбина стои в витрините при готовите салати и майонезата, ама тук не намирам.
Нахут май съм виждала в Лидл преди много време, но не и другото.

# 31
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Нахутът не е дип, но можеш да го направиш на такъв. Едва ли е трудоемка рецептата.
Остава да дебнеш да пуснат в Лидл някаква така екзотична седмична тема...тогава пускат по-шантави неща за хапване.

# 32
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Нахут редовно купувам от Лидл или Кауфланд в едни високи буркани, около 2-2,50 лв, сварен, готов за консумация. Иначе пресен, т.е. суров, има на пазара на една тараба, една жена продава всякакви ядки, варива, ..., но много бавно се вари, та купувам готов и готвя.

# 33
  • Мнения: 1 589
Момичета,ще има ли парад по центъра тази вечер по случах Хелоуин?
В Мол Русе от 11.00 до 19.30 ще има забавления за малки и големи.

# 34
# 35
  • Русе
  • Мнения: 1 519
От 01.11.15 трябваше да влезе новата система за градски транспорт, някой използвал ли е вчера и днес градския транспорт? Има ли още кондуктори в автобусите?

# 36
  • Мнения: 1 181
Вчера ползвах. В тролея имаше кондуктор, на който си платих билета.

# 37
  • Русе
  • Мнения: 520
Днес заведох малкия на градина с тролейчето. Нищо ново, водача си продаваше билети. И таблата по спирките все още не работят.

# 38
  • Мнения: 1 463
И аз видях, че таблата не работят. Явно, има отсрочка в пускането на електронната система за таксуване. Докога ли?!

# 39
  • Русе
  • Мнения: 7 060
И аз видях, че таблата не работят. Явно, има отсрочка в пускането на електронната система за таксуване. Докога ли?!
Може би докато кмета положи клетва   Wink

# 40
  • Русе
  • Мнения: 656
Хеловина  Grinning е навсякъде, що и парад да нЕма. То 'неска парад за всичко правят. На сурваки само циганетата ходят, 'щотУ е селскУ, ама оня ден обикаляха нашите деца (не буквално нашите) облечени модерно по хАмерикански. Чак ми е .... 
 Жалка картинка на хора сме,  д''едайци, които после се тюхме и чудим защо сме на това дередже, защо са ни неудобни столовете като сядаме  Mr. Green.

# 41
  • Мнения: 222
обаче Ramlim признай, че тази година хелоуинската истерия мина почти незабелязано за разлика от предни години, като че ли хората взеха да се осъзнават и да отсяват кое е правилно и кое не...имаше голяма контра у фейсбука...

# 42
  • Русе
  • Мнения: 656
Миналата година  не съм забелязал, но сега ми звъняха на вратата. Та на въпроса какъв е този празник и че не съм го чувал, децата ми обясниха като на малоумен, че празникът бил много хубав, хАмерикански.
 Жалки са всъщност родителите  им, децата са си деца.....
 Голямата липса на традиция, вяра и каквото си щеш и душевна празнота води до всеядост...

# 43
  • Русе
  • Мнения: 11 921
 Харесвам Хелоуин, и не съм всеядна и опустошена.  И не мисля, че всеки, който отрича всичко по инерция е особено богат душевно.

# 44
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Жалки са всъщност родителите  им, децата са си деца.....
Държа да си повторя позицията от миналата година, защото с нищо не се е изменила. Нямам против внасянето на чужди традиции и празници, не ми пречат  Peace Но по-важното е да държим на нашите си такива, да ги празнуваме и да възпитаваме децата в родолюбие. Това, че българче празнува Хелоуин, не го прави по-малко патриот, или пък неговите родители. Ама такива крайни залитани са ми меко казано неразбираеми.
Щото само чужбинските взаимствания са ни проблема и ни правят стола неудобен.  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт