ДЕВЕТИ клас - тема 55

  • 37 032
  • 302
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 4 295
И бел,и математика, и 1ви и 2ри чужд език,Информатика и Информационни технологии.  Peace

# 46
  • Мнения: 864
От тази година какво отива в диплома - една психология , физическо, рисуване и музика.


+ БЕЛ, математика, първи и втори чужд език, ИТ и информатика. Не са малко.
........Деска ме е изпреварила. Освен това един от предметите (профилирана подготовка) отива и във втория модул от дипломата, което много натежава при общия успех. Изобщо ...трябва си сериозно учене и високи оценки.
Аз се ориентирам за дипломата от тази табличка: http://uploads.npmg.org/dipl-2014.xls
За езиковите ще е друга, но сигурно може да се предположи къде са разликите.

Последна редакция: пт, 22 яну 2016, 15:20 от Мимс-Тети

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 2 420
Моят синковец има модули - електротехника, градивни елементи и други такива красоти, които директно като точна оценка влизат в дипломата. При нас и всички предмети вече са си 9 клас, та положението е съвсем "дипломно".
За сега ще има една петица по биолгия, ще си загуби и голямата стипендия за пълното 6. Говоря, мрънкам, от началото на срока да се взима в ръце и да си опече работата, а не в края да му излиза през носа всичкото проспиване. Ама тя лигата е много важна, сега ходи и всяка събота да гледа турнири на Ю Ги О карти... само геймъри са му в главата и ми разправя как Пресли и нам си кой колко пари вадили с геймърство.  doh

# 48
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Мимс,точно за ЕГ съм извадила аз.Иначе да ,най-добре да се гледа на сайта на у-щето какво и кога се взима,че е различно .  Peace

# 49
  • Мнения: 5 400
Избореното от вас отива в дипломата за основно. В дипломата за средно отиват изброените от мен.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Гери,не е верно! Ето ти таблицата от нашето у-ще: http://www.1eg.eu/docs.html

# 51
  • Мнения: 864
Избореното от вас отива в дипломата за основно. В дипломата за средно отиват изброените от мен.

За основно отиват миналогодишните оценки по тези предмети + разказвателните от тази година. Тези, които сме изброили с Деска си отиват баш за дипломата за средно образование. Погледни табличката, която съм дала.  Peace

# 52
  • София
  • Мнения: 18 146
Taka e, Г.Д, Мимс-Тети и Деска са прави. Peace Дори не е необходима табличка, всичко, което върви с една година назад и се учи по учебник за 8 клас, отива в дипломата за основно. Всичко останало е към дипломата за средно. Peace А от догодина - абсолютно всичко е  към средното Simple Smile И друга масова заблуда сред родители има, затова да кажа - информатиката, която се учи 1 срок и информационните технологии от втори са два отделни предмета, с две отделни оценки за годината. Но макар и да са към  осмокласната диплома, гореупоменатите предмети като физика, химия, биология, история и география влизат в успеха, който се иска за стипендия през 1 срок на 10 клас примерно.

Последна редакция: пт, 22 яну 2016, 15:54 от пенсионирана русалка

# 53
  • Мнения: 5 400
така е, прави сте - защо вървя с една година назад, не знам... хем аз съм пуснала в пощата една екселска таблица, хем не съм я научила...математикаа, българск и езици + информатика също влизат.

# 54
  • София
  • Мнения: 18 146
Не че подценявам успеха, но искам да вмъкна, че за  специалности в наши университети дипломата в цялост се взима сигурно на 1 или 2 места в страната. Гоненето на оптимална диплома може да  бъде  с две-три цели - за  собствено удовлетворение след стабилно учене и положен труд, а оттам и за стипендия като признание за този успех или в случаи на кандидатстване в чужбина, при това само в университети/специалности с изисквания за успех и квоти, не във всички

# 55
  • Мнения: 5 400
Не че подценявам успеха, но искам да вмъкна, че за  специалности в наши университети дипломата в цялост се взима сигурно на 1 или 2 места в страната. Гоненето на оптимална диплома може да  бъде  с две-три цели - за  собствено удовлетворение след стабилно учене и положен труд, а оттам и за стипендия като признание за този успех или в случаи на кандидатстване в чужбина, при това само в университети/специалности с изисквания за успех и квоти, не във всички

хихихи Русалка - добре, че тийновете не четат БГ Мамма. Аз какво да  кажа на моя тийн, дето с неговия гейм дизайн е наясно, че дори и сертификат по език не му трябва.....и дори компромисния и все още споменаващ се НАТФИЗ - там пък на никой не му пука какво и как си завършил...
Използвам цялото си красноречие и способности да убеждавам, използвам някакви заключения като: абе ти направи читава диплома, пък нека не ти трябва...
Общо взето си мисля, че ако в 12-ти клас му хрумне нещо различно от сега, има вероятност и дипломата да послужи. Малка, но я има. 

# 56
  • София
  • Мнения: 18 146
E, аз затова казах само, че вметвам за протокола...
Скрит текст:
Иначе знаеш, добре ми беше да се радавам на успеха от дипломата на каката Simple Smile. Дано се радвам и на този на малките след някоя и друга година.

# 57
  • София
  • Мнения: 17 350
Е, за тук да, но за чужбина са важни.

# 58
  • Мнения: 5 400
Е, за тук да, но за чужбина са важни.
Не на всякъде оказва се.
Малкия ми син е инженерно ориентиран ( засега), всичко около 5 му върши работа в Германия. Големия е харесал един институт в Кьолн, и по-точно факултет Game Kologne - не искат диплома, не искат сертификат. Провеждат езикови изпити на място( програмата е на английски за мое съжалиение ), приема е на база изготвяне на проект по зададена тема.

# 59
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Е, за тук да, но за чужбина са важни.
Зависи за къде, Бърди.

Общи условия

Активация на акаунт