Име на момиче с В?

  • 7 275
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 422
Виолета е много красиво име. Познавам един прекрасен човек, който се казва Виолета. Жените с това име празнуват на Цветница. Идва от лат. violet , което означава виолетка (цвете).

# 16
  • Мнения: 36
Валерия и Вероника са ми любими.
Обожавам тези две имена.                                                                                                                                                           

# 17
  • Мнения: 212
Валерия
Вангелия
Валентина
Василена
Велина
Велизара
Виолета
Вера/Вяра

# 18
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 312
Вероника и Валентина са ми любими.

Виолина

# 19
  • Мнения: 4
Валентина (Валя), Виолина (Вили), Вероника (Рони), Виктория (Вики), Вилмира (Вили), Виолета (Ети)
 Wink

# 20
  • Мнения: 14 502
Вихра или Виктория Peace

# 21
  • Мнения: 740
Ей, Вихра е много красиво наистина. Не се бях замисляла.

# 22
  • Мнения: 14 502
Ей, Вихра е много красиво наистина. Не се бях замисляла.

И не се среща често, което е плюс Peace

# 23
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Вера
Венелина

# 24
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Да, Вихра е много красиво, носи силен заряд. От малка го харесвам и не съм срещала през годините някой  с такова име. А на популярните имена лошото е, че все ще ги свържеш с някоя неприятна персона. Аз харесвам Вяра, но все се сещам за една, на която и викат Вярка. А Вероника ми напомня за поп-фолк или за име на хотел. Виктория пък - всяко второ момиче и така. Трябва индивидуалност. Много хубаво ми стана като се записахме за пръв път на личен лекар и тя каза - до сега нямаме дете с такова име.

# 25
  • София
  • Мнения: 44 248
Вероника, Виолета, Валентина, Ванда, Венера, Василена, Валерия.

# 26
  • Мнения: 2 515
Сетих се и за Веда, само дето значението не е твърде симпатично Grinning
В етимологичния речник значи 'познание' (харесва ми) , но в българската митология – женско същество, самодива, която броди по нощите и върши зло на хората; бродница. Хммммм..

# 27
  • Мнения: 505
Виолета и Венета.

# 28
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 435
Сега се сетих, че познавам и една Вилма. Не пи е много на сърце името, но на вас може и да хареса...

# 29
  • Мнения: 41
Аз много харесвам Велислава ("който има голяма слава"), Вяра, Весела

Общи условия

Активация на акаунт