В очакване сме на ритничета от МАЙСКИТЕ мъничета! Тема4

  • 23 469
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 23
Момичета моля ви спешно ми кажете в коя седмица ходитена ФМ моя доктор иска чак 22 г.с. да ме пусне но аз искам по рано моля ви кажете ми в коя седмица минахте и ако може да дадете телефон и адрес за да си запиша час

# 691
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Карелия всичко, ще е наред  Hug ! Аз ставам на 38 след две седмици и комбинираният ми беше по зле от твоя, но тук ми казаха, че всичко е напълно наред и за нищо да не се притесняваме. Най важно е какво виждат на видеозона !

При нас коментираха да намалят границата за аборти до под 20 седмици с разрешение от комисия.
Сега мисля е до 18 по собствено желание и след това със съгласието на социалните до 22.

# 692
  • Мнения: 139
Cwetellyna
11 до 13+6 е ранната.Момичетата от София да те насочат.

karelia123 , много ме е шубе мен от този диабет, защото при мен се подозира инсулинова резистентност (ама пък не съм правила изследване, та не съм сигурна напълно), свързана със СПКЯ. Та съм попрочела тук-там, но инфото, което даваш е много полезно! И всъщност, дори без да се отключи такъв тип диабет, начинът на хранене, който си описала е здравословен и препоръчителен за една здрава бременност Simple Smile
И между другото пак по твоята тема - напълно подкрепям казаното от Две в едно Wink - най-важно е какво се вижда на УЗИ ! Мен затова ме притеснява моето човече, там се вижда не особено добър резултат, не лош, де, но ми се иска по-малка да е НТ. Та сега се готвя и за не много добри резултати от БХС  Confused Но силно вярвам, че всичко ще е ок с всички, нали се уговорихме да няма вече нищо по-различно от прекрасни новини!!!   Hug Flutter bouquet

Последна редакция: вт, 17 ное 2015, 20:37 от Амани

# 693
  • Мнения: 111
Karelia123- Благодаря ти страшно много ... всички вредни неща съм ги яла до сега и то в огромни количества  особено Хляб. ....  сега ще спазвам това което си написала ... защото никой  не иска да навреди на бебето си и то чакано и желано бебе

# 694
  • Мнения: 13 941
Карелия, стискам палци всичко да е наред  Praynig Що се отнася до възрастта изобщо не е толкова зле, има жени и на 50 раждат.

# 695
  • Мнения: 1 109

Ами не знам, и аз не разбирам. По принцип и в България мисля, че е незаконно да се прави след 12 седмица без здравословна причина. Но генетичен дефект би трябвало да се брои.


Ясно, не знаех, че е позволено само до 12-та седмица.

Не го мисли това, сигурна съм, че всичко ще е наред! Мисли позитивно! Simple Smile

# 696
  • Мнения: 13 941
Забравих да кажа, че ФМ се прави около 20-та седмица, първото се води ранен ултразвуков скрининг.

# 697
  • Мнения: 89
Момичета моля ви спешно ми кажете в коя седмица ходитена ФМ моя доктор иска чак 22 г.с. да ме пусне но аз искам по рано моля ви кажете ми в коя седмица минахте и ако може да дадете телефон и адрес за да си запиша час
Най-рано можеш да отидеш между 11-13г.с. като принципно е пожелателно,мен също не ме накара гинеколожката,но аз исках да видя дали всичко е наред.Иначе задължително  е между 20-22г.с.На мен даже ми насрочиха и допълнителна между 16-18г.с,която е само да ми вземат парите разбира се,но така и на мен ще ми е по-спокойно поне.   Blush

# 698
  • Мнения: 856
Amini, те и на 62 раждат, ама... Simple Smile
Две в едно, значи може да става въпрос и за по-напреднала бременност. Аз със сигурност ще питам какво означава това в понеделник.
Амани, аз също съм със СПКЯ и ИР, и затова ги знам. По принцип при съмнение има едно изследване, което се препоръчва в 20 и някоя седмица, но не помня точно коя беше. Прави се тогава обременяването с глюкоза. Но обикновено каквото и да излезе като резултат, рядко и то при сериозни случаи предписват метформин. В повечето случаи препоръките са диета и движение. И двете са много важни. Така че аз миналият път реших, че това поне ще си го спестя и не отидох да се изследвам. Но то обикновено се виждат и повече околоплодни води в този период.

# 699
  • Мнения: 23
Момичета моля ви спешно ми кажете в коя седмица ходитена ФМ моя доктор иска чак 22 г.с. да ме пусне но аз искам по рано моля ви кажете ми в коя седмица минахте и ако може да дадете телефон и адрес за да си запиша час
Най-рано можеш да отидеш между 11-13г.с. като принципно е пожелателно,мен също не ме накара гинеколожката,но аз исках да видя дали всичко е наред.Иначе задължително  е между 20-22г.с.На мен даже ми насрочиха и допълнителна между 16-18г.с,която е само да ми вземат парите разбира се,но така и на мен ще ми е по-спокойно поне.   Blush
Ще те затрудня ли ако ми дадеш някакви данни ако е за София да запиша и аз благодаря много иначе 🐻

# 700
  • Мнения: 139

karelia123, мислех, че при бременност се спира метформинът (на мен ми беше изписана метфогама, то е същото, както и сиофор, но при опитите за бебе, ама ми ставаше мн зле от него, потъвах под земята и ми се гадеше нон-стоп, та не го пих дълго), не знаех, че при проблеми от този сорт се изписва и на бременни. Уф, ужас, дано на никой не му се налага. Ще се самосезирам и ще се движа малко повече, а с храната ... внимателно. То малко трудно сега, преди и през зимата, но поне бебчовците ще се появят, живот и здраве, в най-хубавото време - пролетта  Heart Eyes

# 701
  • Мнения: 111
Момичета да ви попитам дали в 16 седмица бебето може да тежи около 200грама? Щото живея в Гърция  и май не разбраx добре за грамажите на бебо ... но мисля че аз май не съм разбрала  че е 200гр ми се струват доста...

# 702
  • Мнения: 89
Момичета моля ви спешно ми кажете в коя седмица ходитена ФМ моя доктор иска чак 22 г.с. да ме пусне но аз искам по рано моля ви кажете ми в коя седмица минахте и ако може да дадете телефон и адрес за да си запиша час
Най-рано можеш да отидеш между 11-13г.с. като принципно е пожелателно,мен също не ме накара гинеколожката,но аз исках да видя дали всичко е наред.Иначе задължително  е между 20-22г.с.На мен даже ми насрочиха и допълнителна между 16-18г.с,която е само да ми вземат парите разбира се,но така и на мен ще ми е по-спокойно поне.   Blush
Ще те затрудня ли ако ми дадеш някакви данни ако е за София да запиша и аз благодаря много иначе 🐻
Бях в клиника "Фемина" при д-р Врагалева.Останах доволна-мила и спокойна беше,всичко,което гледаше ми обесняваше.Следващите пъти пак съм при нея  Peace

# 703
  • Мнения: 856
Cwetellyna, в София най-препоръчваните клиники за фатална морфология са Фемина и Марковс. Аз лично също съм била само във Фемина и затова само нея мога да препоръчам. Но за Марковс отзивите също са добри, така че където и да избереш, няма да сбъркаш.


karelia123, мислех, че при бременност се спира метформинът (на мен ми беше изписана метфогама, то е същото, както и сиофор, но при опитите за бебе, ама ми ставаше мн зле от него, потъвах под земята и ми се гадеше нон-стоп, та не го пих дълго), не знаех, че при проблеми от този сорт се изписва и на бременни. Уф, ужас, дано на никой не му се налага. Ще се самосезирам и ще се движа малко повече, а с храната ... внимателно. То малко трудно сега, преди и през зимата, но поне бебчовците ще се появят, живот и здраве, в най-хубавото време - пролетта  Heart Eyes
Амани, спира се метформинът в началото. По принцип той влошава усвояването на вит. Б12. И с двете бременности го пих - първият път, защото целяхме забременяване; вторият защото не целяхме. Simple Smile При едното ми момченце имаше проблем и смятам (след много четене и проучване на въпроса), че причината е точно влиянието на метформина. Вероятно поради двойната бременност просто при него не е достигнали нещо, вероятно Б12 и/или фолиева киселина. Скоро дори си пуснах изследване за Б12, за да видя дали нямам вроден недостиг - е, нямам. Затова си мисля, че причината е метформина. Намерих и подобни случаи в нета. Много момичета го пият без проблем, но то затова е рисков фактор - при някои дава проблем, при други не. Всичко това го пиша с уговорката, че става въпрос за първото тримесечие, когато тече органогенезата.

След 28ма седмица май беше има риск от гестационен диабет при момичета, които имат някаква обремененост - напр. инсулинова резистентност, наднормено тегло, родител с диабет. Ако се развие такъв диабет, по принцип първо се препоръчва диета и движение, и се следят нивата на кръвната захар. Ако тя не се повлиява, това се счита, че е по-опасно от приема на метформин и в такива случаи се предписва. Освен това се счита, че органогенезата е приключила и приемът не е проблем. Повечето случаи се повлияват без метформин. Но при някои се налага, други пък не полагат усилие и също се налага. Така че в такива случаи го изписват.

Аз сега пак бях на метформин, защото не планирахме бебе. Бях си решила, ако пак решим да имаме деца, никакъв метформин, но тя съдбата не те пита ти как си планираш нещата. Simple Smile

# 704
  • Мнения: 856
Момичета да ви попитам дали в 16 седмица бебето може да тежи около 200грама? Щото живея в Гърция  и май не разбраx добре за грамажите на бебо ... но мисля че аз май не съм разбрала  че е 200гр ми се струват доста...
Агапи, тези мерки са много относителни. Части от милиметъра в замерването дава огромни отклонения. Така че не ги приемай сериозно тези мерки - те са чисто ориентировъчни. Моите бебета като се родиха, имаха по повече от 200-300 грама разлика в сравнение със замерванията на ехографа. Така че не ги мисли въобще тези мерки - те не са важни. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт