Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Аз имах предвид, че подкрепям цензура изобщо, не само за въпросното предване, което не съм гледала, нямам и намерение и не и необходимо, за да формира мнението ми.


# 16
  • София
  • Мнения: 17 596
Абсолютно ми е все едно какво пускат или не пускат. Вкъщи се гледат само Дискавъри, HG , хисторъ и др. подобни -  нерядко има кадри, които много хора биха сметнали за неподходящи за деца - вкл/ и архивни снимки от концлагери, истински раждания или операции - не ми пречи, и на детето не му пречи - и детски канали, които, ясно, са детски. Пресаванията за войната са му като цяло скучни все още - и до там.

# 17
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ами смятам, да. Смятам и че трябва да се махнат малоумни и откровено вредни реклами. Не говоря за кренвирши и маргарин, а за хормонални препарати като Ескапел, например. Активното му рекламиране като "100 % сигурна защита от нежелана бременност" какво казва на неопитната тийнейджърка - няма проблем, гълтай хапчето и нямаш грижи?!

# 18
  • София
  • Мнения: 17 596
Защо, аз има много приятелки, които се предпазват именно по такъв начин от нежелана бременност. Не знам дали с тези конкретни хапчета, не съм питала, не ме интересува лично, понеже изобщо не се пазим - от доста години не можем да направим второ бебе, въпреки голямото желание. Но има доста момичета, които тъкмо така се предпазваха до преди съзнателното решение за дете и след него отново, ти какво имаш против? Не съм забелязала да има някакви негативни ефекти в/у тях.

И не знам къде тук ги намесваш тинейджърките. Ако се рекламират коли какво, ще сметнеш, че ги агитират да си вземат ли? Или хайде, мотори. Все пак, не всичко е нужно да е насочено само към тях - има си детски - и тийнски - програми, там няма реклами на хормонални - и други! - препарати. Препоръчвам ти да пробваш дисни или николодиън, няма да видиш и една реклама за какъвто и да било медикамент, уверявам те.

А неопитната тийейджърка пък от своя страна би следвало да научи от майка си, а не от телевизията кое е подходящо за предпазване, в коя възраст и защо това и защо тогава. Все пак, ролята на телевизията е да забавлява, не да служи за сурогатен родител на децата ни, не да възпитава. Ако майката е пропуснала да проведе този разговор навреме... ами, дъщерята логично ще търси други източници на информация.

# 19
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Защо, аз има много приятелки, които се предпазват именно по такъв начин от нежелана бременност. Не знам дали с тези конкретни хапчета, не съм питала, не ме интересува лично,

 Но има доста момичета, които тъкмо така се предпазваха до преди съзнателното решение за дете и след него отново, ти какво имаш против? Не съм забелязала да има някакви негативни ефекти в/у тях.

И не знам къде тук ги намесваш тинейджърките. Ако се рекламират коли какво, ще сметнеш, че ги агитират да си вземат ли? Или хайде, мотори.

А неопитната тийейджърка пък от своя страна би следвало да научи от майка си, а не от телевизията кое е подходящо за предпазване,

Ти наред ли си?! Искрено се надявам да имаш само момчета.
А и не се учудвам вече защо толкова народ има репродуктивни проблеми. Щом не виждаш нищо лошо да се рекламира хормонална бомба, все едно е витамин Ц....няма какво да коментираме.
А ако просто си неинформирана за конкретното лекарство, по-добре не пиши изобщо, защото целият ти пост е малоумен.

Тийнейджърката може да сгафи, а от телевизията й се внушава, че може да изтича до аптеката, да си купи хапченце и готово. Дали при това положение, 1 от 2 няма да предпочете това, вместо да говори с майка си.

# 20
  • София
  • Мнения: 17 596

Много и най-различни реклами за хормонални препарати съм чувала. И дори съм благодарна за съществуването им. Ползвала съм такъв за късна превенция - на 2 пъти, след скъсан презерватив, на възраст... ами, под 30, но да речем близо. Разбрала съм за съществуването им от реклами, не от Енциклопедия Британика. И като ти се случи това обикновено е малко неуместно да търсиш лекар, на който да звъннеш да питаш. Не виждам какъв ти е проблема с тях. М/у другото, във всички реклами на каквито и да било лекарствени препарати казват "прочети внимателно листовката". И, да ти кажа, мен мама ме е научила тъкмо това да правя - още преди годините ми да станат двуцифрено число. А в листовката много подробно е описано кой, кога и колко може да приема и какви са възможните странични последствия.

От друга страна, ако родителите не са научили детето си, че
в аптеката се продават медикаменти, а не бонбони и не може "да изтичаш и да си купиш хапченце",  далеч преди детето да стане на възраст да е сексуално активно, значи следва да се замислят сериозно за ролята СИ на родители, не за ролята на телевизията на възпитател на децата им.
И момчетата, и момичетата.
А по въпроса за предпазване от нежелана бременност - и, което е може би по-важно, за предпазване от полово предавани болести - не момичето трябва да пита майката, а майката следва да повдигне въпроса. Вероятно преди да е назрял интереса. И това отново е ролята на майката, не на телевизията. Не можете да очаквате телевизията да ви възпитава децата и да се сърдите, когато не го прави според разбиранията ви...

Освен това, както вече споменах, има подходящи детски канали. Достатъчно е да се пускат само те. На предаванията за възрастни или каналите, имащи, по някакъв начин, неподходящо съдържание, може да се сложи парола. Дисней и Никълодиан реклами на медикаменти - от какъвто и да било характер - не пускат.

# 21
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Кате, ок, ще пускам детски канали на 15 годишната си дъщеря Mr. Green.
НЯма какво да ти обяснявам, че изобщо не става дума за моите деца, а по принцип. Преди месец дъщеря ми ми звънна по телефона да пита как В. да пие един Ескапел, щото чула по телевизията, а я е страх да каже на майка си, че с гаджето си са правили нещо.
Да, знам, тук във форума всички сме идеални майки и това е невъзможно да стои като проблем Crazy Децата ни правят секс след 18 години, задължително с презерватив до сватбата, защото мама така им е казала. А до 18 гледат детски канали hahaha

# 22
  • София
  • Мнения: 17 596

Ами като не искаш да гледа детски сериали (те всъщност са тийнски, ама карай), научи я как да прави секс по безопасен начин и й внуши, че за всичко може да се обръща към теб и ще й помогнеш, а няма да я съдиш - а не очаквай целият останал свят да мине на вълна псевдо детски сериали / което е подходящо за деца, само и само дъщеря ти да не се чувства лишена от телевизия за големи, но и на теб да не ти се налага да говориш с нея и да се държиш с нея като с голяма.

М/у другото, ползването на презерватив се прави не защото така е казала Мама, а за лична безопасност. Поради полово предаваните болести, не поради предпазването от бременност - иначе всички момичета щяха да са на пластири или на инжекции от първия мензис, щото дава по-голяма сигурност от презервативите.

# 23
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Няма нужда да ми даваш съвети и да ми четеш лекции на мен, Кате. Става дума за неуместна реклама на силен хормонален препарат. Точка.

# 24
  • София
  • Мнения: 17 596
Става дума за запознаване на публиката с препарат, от който в дадени обстоятелства има нужда. На мен ми е била полезна и съм имала нужда от нея - е, не за този конкретен, за друг сходен. Не помня вече името.Това е абсолютно полезна и необходима реклама. За всички полово-активни жени. Не съм сигурна дали би предпочела дъщеря ти да забременее на 15 или да ти се обади да те пита как да го вземе този препарат, след като е прочела листовката, след скъсан презерватив. Щото е хормонална бомба - но знаеш ли какво? Бременността също е. Но има по-дълготрайни последствия. И ако не са тези реклами, нито тя ще знае за съществуването на тези препарати, нито ти. Или, да кажем, средно статистическата жена, която не е опирала до тях. Неуместна е за теб, но е много на място за останалата част от обществото. В такива ситуации бих препоръчвала "спасяване поединично" - а именно, придържане към Дисни и Ник.

# 25
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Има лекари, предполагам си чувала. Сега пък залитна - от "детските канали" към абсолютно полезна реклама. Как ли пък съм чула за най-различни лекарства, но не от реклами, как?! Mr. Green "Запознаване на публиката с препарат..."... Спри, моля те.

# 26
  • София
  • Мнения: 17 596

Както ВЕЧЕ споменах, абсурдно е като скъсаш презерватив да тръгнеш да търсиш денонощна гинекологична помощ.

Освен това вероятността изобщо и да не подозираш, че съществува нещо, което може да ти помогне и просто да стискаш палци, е твърде висока.

Отново те питам: информирана дъщеря, потенциално ползваща хормонални препарати за късна превенция при гаф или бременна дъщеря на 15, кое би предпочела?

Моля те, не избягвай въпроса,. отговори само с "първото" или "второто".

Силно подозирам, че по-голямата част от майките и бащите биха гласували за първото, но да видим твоето лично мнение какво е.

# 27
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Моето лично мнение няма нищо общо с темата, а въпросът ти е детински, задълба излишно. Ще я предпази веднъж, два пъти, пет пъти. Колко хапчета си мислиш, че е безопасно да се пият? Ще ти кажа - не повече от 1 на година! Това в рекламата не се казва. Изтъква се като панацея срещу нежелана бременност и е точно капан за пубертетки, които не искат да кажат, че правят вече секс. Или мислиш, че няма такива?
А на безумния ти въпрос не отговарям, защото то няма отговор. Ако трябва да избирам - дали дъщеря ми да забременее на 15-16 или да няма изобщо деца, заради хормонални проблеми, възникнали вследствие на безразборно изпити хапчета от реклами - предпочитам първото.

# 28
  • София
  • Мнения: 17 596

Не отговаряш, понеже не ти е изгодно.Защото изведнъж ще се окаже, че всъщност ИСКАШ да си информирана за съществуването на тези препарати. Признай си, вместо да се правиш на интересна. Бременна 15 годишна, или 15 годишна приела препарата? Едно от двете избери. Без усуквания и оправдания.
1. Забременява на 15.
2. Приема препарата според инструкцията на опаковката - вероятно не повече от 2 - 5 пъти В ЖИВОТА си.
Е? Кое от 2те?

 Не става "да не се информират другите, понеже аз лично без друго вече го знам". Ще заведеш ли детето си да абортира, за да няма такива реклами? Понеже, знаеш ли, аз водих съученичка. Бяхме вече студентки, де, но все тая - не ще да е по-приятно на 15. Въпреки, че това за мен си е убийство, я закарах до там и после обратно. И я подкрепях, докато беше след това на антидепресанти. Понеже убийството на собственото неродено дете, за разлика от приемането на хапче, не минава и без психична травма.

Не виждам защо ме питаш мен каква е дозировката на конкретно хапче - пише го в листовката. Ако не знаеш каква е и не ти го е предписал лекар, прочети, не питай във форуми.
'Впрочем, каква е вероятността да скъсаш презерватив повече от 1 годишно?
На мен лично ми се е случвало общо 3 пъти в живота. Пила съм хапче 2 - последния път беше с бащата на сина ми, не мислехме непосредствено веднага да имаме деца, но пък и нямаше да е проблем, ако беше подранило. Била съм на 32... или 31, не съм сигурна, преди това не съм имала постоянна връзка. Сещаш се, че доста презервативи съм използвала. Ти колко пъти си късала?  Щото то за тези случаи е хапчето. А да го разясниш на дъщеря си е твоя работа, не на телевизията.
Пояснявам, че и двете хапчета са били далеч преди сина ми и вторичния стерилитет няма нищо, ама нищо общо с тях.
Паск повтарям: всяка реклама на медикамент казва първо да прочетеш листовката.
Пък ако някой е склонен да скочи от покрива, само щото го е видял на реклама... не знам.

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Спасителният пояс в действието на хапчето се знае и без да го има на реклама. В аптеките се продава без рецепта, така че всеки може да си го купи. Това хапче се знаеше много, много преди да му тръгне рекламата.

Обясненията кой кога е късал презерватив, с кого и на колко години обаче са излишни.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт