Аз искам брак и семейство, а той.....

  • 36 548
  • 1 097
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Мнения: X
Всъщност, всеки се опитва да рационализира живота си. Едни го правят по-успешно, други- не толкова. Едни са по-вресливи, други- не толкова.

# 1 021
  • Мнения: 30 802
Това не ми е целият живот, а един аспект, защото темата е ограничена. Животът ми в цялост няма чак такава нужда от обяснение, резултатите са видими.

Но си е трудно да пробиеш стереотипите как жената не трябва да е комерсиална, как всичко е любоффф, изобщо всякакви клишета, които те вкарват в едни такива ситуации...не че всеки брак няма някакви пречки, но е по-добре поне битовите, основни неща да са в някакви стандарти. Има си причина за някои житейски стандарти, не са случайни.

# 1 022
  • Мнения: 2 811
Абе който иска нека не е комерсиален, но възвишените са много нравоучителни. Нека да оставят комерсиалните на спокойствие, а не да ги осъждат. Аз лично съм комерсиална. На 25  не бях и си плюя в пазвата за някои неща. Както за някои им е принципно важно мъжът да е висок, на мен ми е принципно важно мъжът да е като минимум с добро положение и да може да се разчита на него. Всичко това, при положение, че имам материална база осигурена от родителите ми и никога не съм била бедна. Забелязала съм също така, че противоположностите се привличат. Идеалистките жени привличат използвачи и меркантилните използвачки си хващат по-добри и идеалистични мъже. Предпочитам да съм ин.

Според мен, е нормално всеки човек да предпочете да му е лесно, а не да му е трудно. Особено като става дума за деца и семейство. 

# 1 023
  • София
  • Мнения: 24 839
е това са вече селски номера някакви, много хора на село така разсъждават. майката на баща ми  беше селска жена и били някакви шашми със семейното жилище, че го плащали и подарявали на баща ми те и някакви такива, само и само майка ми да е нипричом. Смешни неща. Но той баща ми после на всяка от нас купи по жилище. Simple Smile. Което идва да покаже, че мъжът ако е свестен, си осигурява децата и жената сам, без да му се иска.
Сега ме замисли! newsm78
Нали тук се говореше за равните задължения на мъже и жени?
А, излиза, че мъжът е длъжен да осигури жилище, а жената е непричом?
Ние с мъжа ми нямахме осигурено нищо и заедно теглихме заем, изплащахме, после за другите имоти също.
Сега децата ми имат, ама си мисля, щерката трябва ли да изгони зетя?
А, синът ми, да припише ли на снахата половината жилище? newsm78
 Money Money

# 1 024
  • Мнения: 30 802
"щерката трябва ли да изгони зетя"

Нямаше ли да ти е по-гот щерка ти да не прибира зет, ами той да я настани някъде, а тя вече каквото си иска да прави с имота, ако иска да го дава под наем за джобни за гримчета и бижутенца...

# 1 025
  • Мнения: 2 811
Ами синът ти може да изработи сам за снаха ти жилище...или и това не е добре? Непременно ли трябва да има само жилището, което вие сте му подарили?

 Аз казвам как аз искам за себе си -- разчитам на мъжа до мен в матриално отношение за основните,големи неща. Избирам мъже, които да са всичко по от мен и това ме устройва. Вече ако той ще взима бащинство да гледа детето, а аз ще работя някаква част от времето, тогава --ок.  За мен баща ми е точно това --мъж на място, който е осигурил жените в живота си, своята рода, родата на жена си и тн.

Снаха ти си е избрала сина ти, тя да го мисли.  Sunglasses

# 1 026
  • Мнения: 30 802
И то аз не избирам заради парите само, щото така може да се насадиш на нещо, което е новобогаташ. Избирам хора, при които се вижда, че има визия, планиране, мислене, а парите са само резултат. Супер важно е мъжът да е доказал, че има контрол над импулсите си. Не е вярно, че всеки мъж носи еднакъв риск да изневери/избяга. Има някои, които са програмирани да са добри съпрузи и бащи, дори генетично селектирани да са такива.

Та при мен освен пари и перспектива, има и изискване за висок интелект.

# 1 027
  • Мнения: 2 811
Високият интелект не е свързан с верността. Там е отделна работа. Познавам супер интелигентни мъже, които са мега яки кръшкачи и изобщо са неспособни на обвързване.
Но за (не)вярност аз не мога много да критикувам с чиста съвест.

# 1 028
  • Мнения: 2 222
Всички жени искат заможни мъже, ако не за себе си, то за дъщерите си, не знам докъде ще я докараме  hahaha

# 1 029
  • Мнения: 2 811
Ами то от край време е така. Нищо ново под слънцето.

# 1 030
  • София
  • Мнения: 24 839
"щерката трябва ли да изгони зетя"

Нямаше ли да ти е по-гот щерка ти да не прибира зет, ами той да я настани някъде, а тя вече каквото си иска да прави с имота, ако иска да го дава под наем за джобни за гримчета и бижутенца...
Ами, не.
Учила съм щерката да пита сърцето и душата си, когато реши да избира човек, с когото да живее и който да е баща на децата ѝ.
Да си продадеш душата за тухли, хоросан, кремченца и бижутенца, не си струва.

# 1 031
  • Мнения: 30 802
Че кой е казал, че като избираш мъжете по-внимателно, си продаваш душата? Напротив, може нещата да се случват хем душевно, хем и с по-добра материална основа.

Освен това е много въпросно кое е това душа и доколко човек я слуша- и доколко са хормони и младежка глупост, подпомогната от факта, че има терен, даден от мама, на който да си "слуша душата" с милия зет.

А той какво прави, като не плаща наем или ипотека?

# 1 032
  • Мнения: X
"щерката трябва ли да изгони зетя"

Нямаше ли да ти е по-гот щерка ти да не прибира зет, ами той да я настани някъде, а тя вече каквото си иска да прави с имота, ако иска да го дава под наем за джобни за гримчета и бижутенца...
На мен ми беше гот като станах студентка да се изнеса от нас в мое жилище, купено от родителите ми. Още по-гот ми стана, след като се омъжих и продължихме да живеем в едното жилище (моето), а другото (това на мъжа ми) да даваме под наем. Още по-по-гот ми стана като с парите от наема доплатихме за по-голямо жилище след продажбата на моето. И най-гот ми стана като купих на дъщеря ми- да има един ден нещо свое и в никакъв случай да не е зависима от мъж и свекъри. Ако иска да живее в него, ако иска да го продава и да му ползва парите- нейна си работа. Тя е само на 9 години и го давам под наем. Този наем  изплаща 2/3 от кредита за следващото закупено от мен жилище, в което също живеят наематели. Синът ми е на 22 и от две години живее отделно в свое жилище, закупено от нас. Сам си плаща разходите, неми ви си финансово на гърба.  Ето ти един добър вариант вместо да нямам нищо и да чакам мъжът ми да ми купи, да се включа и аз.

# 1 033
  • София
  • Мнения: 24 839
Ами синът ти може да изработи сам за снаха ти жилище...или и това не е добре? Непременно ли трябва да има само жилището, което вие сте му подарили?

 Аз казвам как аз искам за себе си -- разчитам на мъжа до мен в матриално отношение за основните,големи неща. Избирам мъже, които да са всичко по от мен и това ме устройва. Вече ако той ще взима бащинство да гледа детето, а аз ще работя някаква част от времето, тогава --ок.  За мен баща ми е точно това --мъж на място, който е осигурил жените в живота си, своята рода, родата на жена си и тн.

Снаха ти си е избрала сина ти, тя да го мисли.  Sunglasses
Синът ми няма проблем да осигури на децата си, живот и здраве, да дойдат.
Въпросът ми беше провокиран от хоровото твърдение, че мъжете и жените трябвало да имат еднакви задължения, като битки се водеха за разпределението на готвене, миене на чинии и други битовизми.
После се оказа, че жените днес не искат да се женят и да раждат, докато не станат достатъчно самостоятелни, че да могат да си живеят и издържат децата сами.
Сега, изведнъж друго се оказа- мъжете да бъдели по- по- от жените, да осигуряли жилище, да набавели големите неща. newsm78

# 1 034
  • Мнения: X
Absurt, животът е сложен, труден и често непредвидим. Затова е най-добре мъжете да могат да се грижат за семействата си, да поемат финансовата тежест, когато децата са малки и е добре майката да им посвети някоя и друга година, но и жените да дават най-доброто от себе си, за да имат възможност да се самоиздържат, ако по силата на непредвидени обстоятелства останат без мъж или този мъж се разболее и стане нетрудоспособен.

Общи условия

Активация на акаунт