На пазар в Лозенград и Одрин - 8

  • 191 709
  • 756
  •   1
Отговори
# 240
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Булгура става като ашуре и го ливаш.
Те соса от нар го слагат много на салати.
Освен на салати аз го ползвам и като правя маринати.

# 241
  • Мнения: 2 044
ОК,благодаря за отговорите,ще пробвам следващият път.

# 242
  • Мнения: X
Сока от нар е вълшебен за това време и за анемия. Подсетихте ме да си хапна.
Иначе много харесвам локум с нар.

# 243
  • Русе
  • Мнения: 7 077
Иначе много харесвам локум с нар.
Аз това лято си купих, понеже много обичам нар. Не ми хареса кой знае колко, може би имах по-големи очаквания.

# 244
  • Мнения: 1 934
И на мен не ми харесва като вкус соса от нар, защото е сладко-кисел. Това не е характерно за бг кухнята.


Иначе става за мариноване на месо съм чувала, за зелена салата.

pticasprujina, благодаря за линка и рецептата  bouquet

Дано и eriana каже нейната рецепта  Simple Smile

# 245
  • Мнения: 155

Иначе любим продукт без който не излизам от Киппа е булгура със сушени домати.


Може ли линк,за да знаем как изглежда това нещо?



рецепта

Мисля рецептата на пакета е почти същата, доколкото си спомням.

Да това е булгура, но последния път беше с нова опаковка - малко по шарена, но в прозрачното се вижда какво има вътре.
Аз го правя по подобен начин, но запържвам лука в зехтин- около 2 лъжици + 1 със зехтин в който са киснати сушени домати и билки. Малко преди да сложа чушките - обичам повече с червени - слагам 1-2 скилидки смачкан чесън. След пилешкия бульон варя на тих огън около 15 минути, добавям люта мента и много малко от техния лют пипер на люспи. Махам от котлона и го оставям с капак около 20 минути. Соса от нар поливам отгоре. Понякога слагам гъби, спанак, или не слагам чушки.
Соса от нар го използвам за салати, ориз, марината - странно звучи но тук от форума взех една рецепта за сьомга със сос от нар и ананас. Просто избива рибата  Laughing

# 246
  • Мнения: 99
Момичета, в Кипа има ли банкомат, че не съм обръщала внимание, а не мога да намеря инфо. Благодаря.  bouquet

# 247
  • Пловдив
  • Мнения: 40 873
Момичета,мислите ли,че сега е безопасно до Одрин да се ходи /по повод последните случки/ Thinking Аз лично не виждам смисъл от паника,ммм???

# 248
  • Мнения: 99
Някой знае ли, дали имитационните парфюмерии ги има в Одрин?  Май Лорис, или нещо такова беше.... newsm78

Wild_rabbit, на центъра има магазин на Bargello. Пада се по диагонал на магазина на Уайкики. Виждала съм "Айфел" - той е на успоредната уличка на главната. За Лорис не съм много сигурна.

# 249
  • Мнения: 190
Някой знае ли, дали имитационните парфюмерии ги има в Одрин?  Май Лорис, или нещо такова беше.... newsm78

Wild_rabbit, на центъра има магазин на Bargello. Пада се по диагонал на магазина на Уайкики. Виждала съм "Айфел" - той е на успоредната уличка на главната. За Лорис не съм много сигурна.
Лорис има малко по-нагоре от Уайкики /в посока лалетата/, но на отсрещната страна. Наредени са няколко малки магазинчета едно до друго - златарски основно доколкото помня.

# 250
  • на морския бряг
  • Мнения: 50
Момичета, в Кипа има ли банкомат, че не съм обръщала внимание, а не мога да намеря инфо. Благодаря.  bouquet
В Лозенград със сигурност има в посока WC до барчето за храна и напитки. Предполагам, че и Одрин има , но там не съм забелязала на кое место е .

# 251
  • Мнения: 2
Здравейте момичета, аз не съм ходила до сега в Одрин, но мисля декември да отида. Търся плат за бална рокля. Ще съм благодарна да ме насочите към магазини за платове и дантели

# 252
  • Мнения: X
Аз в Кипа плащам с карта.

# 253
  • Пловдив
  • Мнения: 641
Здравейте момичета, аз не съм ходила до сега в Одрин, но мисля декември да отида. Търся плат за бална рокля. Ще съм благодарна да ме насочите към магазини за платове и дантели
Такива магазини има на изхода от покрития базар в центъра и наоколо.

Момичета, в Кипа има ли банкомат, че не съм обръщала внимание, а не мога да намеря инфо. Благодаря.  bouquet
В Лозенград със сигурност има в посока WC до барчето за храна и напитки. Предполагам, че и Одрин има , но там не съм забелязала на кое место е .
И в КИПА Одрин банкоматите са срещу WC

Момичета,мислите ли,че сега е безопасно до Одрин да се ходи /по повод последните случки/ Thinking Аз лично не виждам смисъл от паника,ммм???

По принцип няма основание за паника, но са засилени мерките за сигурност и преминаването на границата става малко по-бавно. Вчера напр. е имало срив в системата и почти цал ден на Кап. Андреево не са пропускали- отпуши се в ранния следобед

Последна редакция: пт, 27 ное 2015, 22:52 от makak

# 254
  • Мнения: 401
Момичета днес бяхме в Одрин, всичко си беше супер. София Одрин 4ч с границата и кафе. Нямаше проблеми, бежанци не видях, не ми се стори и засилени проверките.

Общи условия

Активация на акаунт