Дегенерация на макулата

  • 3 478
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 194
Здравейте,
В очната клиника на Токуда поставиха на баща ми диагноза оток и дегенерация на макулата на лявото око. От амбулаторния лист от прегледа не става ясно дали е "влажна" или "суха", но лекарят е предложил като единствено лечение терапия с инжекции и възможни два препарата:
AVGF - 240 лв.
Eylea - 2000 лв.
Разликата в цените е драстична .....
За Елеа-та намерих макар и оскъдна информация, но за другия препарат нищо не излиза в нета.

Ще съм благодарна за всякаква информация по въпроса. Доколко ефективен е по-евтиния медикамент? Има ли хора, които са минали такъв курс на лечение, за да споделят опит и резултати?

Знам, че трябва да решим бързо и всеки загубен ден е от значение.
Благодаря предварително за съветите и бъдете здрави!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 526
Привет, на моя мъж майка му е с такава диагноза, до колкото знам и при сестра й е така. Тя си слага на 3 пъти някакви инжекции, на които цената им е била около 800 лв. Нищо не стана обаче. Даже нещо от тези инжекции й се разбута сърцето, защото тя си има проблеми с него. Сега й предлагат такива от 2000 или 1700 лв. (явно в зависимост от клиниката) пак 3 пъти, но още не го е направила. За съжаление тези инжекции само до някъде стопират процеса и не водят до излекуване, но за момента друга алтернатива няма. Също важно е, че тази болест май се предава генетично и от рано трябва да се приема лутеин. Мъжа ми пие таблетки точно, защото и майка му и леля му са с такава диагноза.
Дано да имате успех и баща ти да се оправи!

# 2
  • Мнения: 194
Tedito, благодаря ти за коментара!

Надявам се и някой друг да се включи с информация за конкретните препарати, които най-често се инжектират...

# 3
  • Мнения: 216
Нямам представа какви са точно препаратите от инжекциите. Лекарката ми обясни, че тези които са по 300 лв. се слагат всяка седмица, а тази от 2000 лв. се слагат през 40 дни.
За да се намали риска от заболяване не трябва да се  пуши и да се приема натриев глутамат.
Леля ми и баща ми имат дегенерация на макулата. Очната лекарка каза, че задължително трябва да си направя скенер възможно най скоро, за да се хване в началото процеса.
Някъде четох, че розмаринът помага.

Общи условия

Активация на акаунт