Малко помощ за овулацията

  • 2 392
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 216
Здравейте.

Може ли някой да ми разясни, защото доста се обърках, а спредните две деца не съм следила подобни неща и нямам опит.

Следя овулацията и цикъла с апликация на телефона и отбелязвам дните с  luvbed

При цикъл 28 дни- овулацията ми трябваше да е миналата събота, а аз си усетих, че беше в понеделник.

И сега съм в паника: за следващия месец на кое да разчитам : тестове за ову, апликацията, или на себе си? ако чакам сама да го усетя няма ли да е твърде късно (а и с две деца, я уцелим деня, я не )

Извинявам се, ако въпроса ми е глупав, но съм доста объркана от всичко, което изчетох.

Благодаря за отделеното време  bouquet

# 1
  • Мнения: X
От опит - купи си тест, най-сигурно е! Успех ти желая!

# 2
  • София
  • Мнения: 7 645
Тестове за О + мерене на БТ и евентуално 1-2 прегледа при лекар (1-вия около 12-13ден и след това 16-17ден) ще е най-добрата комбинация.
Тестовете за О показват, че до 24-48ч настъпва О, графиката се покачва ден след О, прегледа преди О ще покаже имаш ли и колко са големи фоликулите и ще даде "прогноза" кога точно ще е О, а прегледа след О ще даде 100% доказателство, че е имало О.

Ако цикъла ти е 28 дни, фертилните дни са ти от 12 до 16ден от цикъла. Тогава наблегнете повечко, а преди това през ден примерно ако е възможно.

Късмет!

Последна редакция: ср, 04 ное 2015, 15:21 от Brayda

# 3
  • Мнения: 3 597
Аз имам най-голяма вяра на себе си . След второто раждане си усещам овулацията всеки месец , а и между другото ми съвапада с календара .

# 4
  • Мнения: 123
kremena,  вземи си тестове за ову, не разчитай на апликациите. И аз ползвам. Те ти дават 13ти ден за 26 дневен МЦ, 14 ден за 28 МЦ, 15ти при 30 и така. А тестовете засичат повишаването на хормона. Добре е, че си усещаш, но може войниците да не успеят да стигнат навреме! Хубаво е да се бебеправи и преди ову. Поздравления за решението да имате трето детенце! Успех!

# 5
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Креми,започни да мериш БТ.Така ще се ориентираш най-добре.И аз мислех,че О ми е на 16 ти ден,пък се оказа,че е на 18-19 ти ден.И само с един полов акт през месеца,в точните дни,направихме второто ни дете

# 6
  • Мнения: 327
Мисля си,че е доста индивидуално това.При мен примерно година и половина все тестове правех,температура мерех и нищо.Започна да ми става мания,имах чувство,че съм ходещ календар все си пресмятах.Накрая ми направиха цветна снимка и нещата се получиха за мое щастие.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 645
да, то е важна психиката също...
И при мен почна много да ми тежи на ежедневието, постоянно гледах графики, чудех се тази Т сега защо е такава, защо не е такава и т.н.т., но аз съм си такава - обичам да нищя нещата, мисля ги, почват да ми тежат.
Но това стана при мен защото аз имам проблеми. Ако всеки месец си имах О нямаше да се случи.
Графиката е хубаво нещо - да се проследи 3-4м да се види има ли О или няма и ако няма да се търси лекар, а не да се надяваш на следващата графика да има О и така до безкрай, както правя/правих аз.

Ако има всеки месец О, графиката е полезна да се разбере кога горе долу е тя, колко е дълга ЛФ и дали няма проблем със задържането (прогестерона), дава точни дати за изследването му примерно.

Тестовете за О също си имат коварна страна - много зависи как и кога ги правиш, защото лесно може да даде -- резултат, а в същност да е имало О и пак се почва една чуденка.

Въпреки това, ако всичко се прави повече от 1 месец, да кажем 3-4 няма как да се пропусне нещо и биха дали картинка на нещата. На мен ми дадоха много много информация и не съжалявам, че ги правя. Само да имах по-желязни нерви Simple Smile

п.п.
Наистина гадничкото на всичко това с О е, че ако един месец имаш, не значи че и другия ще е така и обратното, а никога не може да си сигурен кога ще ти е точно и закъснението което имаш от какво е - късна О или друг проблем.
Все пак графиката може да помогне поне за това - да ориентира (без постоянно ходене на лекар) кога е имало О и дали е имало, за да знае човек кога да си чака цикъла, а не да има примерно 10 дни закъснение и отрицателни тестове и да се чуди кой път да подхваща, а обяснението да е било лесно и просто - късна О.
Графиката може да даде информация и за киста и за проблем със ЩЖ, но наистина се изискват нерви, следене, информиране, помощ за разчитане и т.н.т.

# 8
  • Мнения: 3 216
Много благодаря за споделенето.  bouquet

Сега чакане му е майката  Sad

# 9
  • Мнения: X
Здравейте! Искам да питам вие как познавате че имате овулация? Аз съм на 32 без цикъл физически, идва ми от време на време с помощта на хормони. Бабата на моя бивш приятел без цикъл изобщо е забременяла 3 пъти и има 3 деца. Аз нямам проблем с фсх а може би с малка матка, хипотиреодизъм, който ми трови живота.

Поради едно изследване на вс хормони по време на цикъл с хормони направих и пролактин, оказа се 2 по-високо 50, после го направих пак, 48. Лекаря ми не каза нищо, но може би че трябва да правя отново, като предварително ми обясни 2 дни без опипване на жлезите и секс. Без стрес. Дали тоя висок пролактин пречи на задържането на плода?

Искам да питам симптомите нали са увеличаване на градусите на температурата ректално? Онзи ден мерих, беше 37 и половина в ануса. Винаги ми е било около 36. С ел термометър.

Преди месеци се оказа че трябва да пия естроген защото имам физически проблем с големината на отвора вагината ми, заради която ми е неприятно да бъда интимна, но вече свикнах.
Какви са симптомите на идваща овулация? Знам че жената е неустоима и излъчва хормони. Още не съм го почнала това лечение с естроген, защото в момента потушавам следствията от  хипотиреодизма, в следствие направих гонартроза на ставите на колената. Не са съвместими двете лечения.

Снощи усетих страшно чудо и е за първи път толкова осезаемо. С извинения за уточнението което следва искам да знам имам ли шанс изобщо да забременея? Какви са симптомите?
 Знам че жената е неустоима и излъчва хормони. Също много и се прави секс, но понеже вече съм на 32 и гинеколога ми го питам защо като видя който и да е мъж и вече съм готова да си легна с него, ми каза че е защото организма иска да си свърши физиологичната функция, да имам дете. Казах му, че го искам от години! Praynig

Скрит текст:
По принцип снощи бяхме скарани с приятеля ми, но му се нахвърлих, а и в работата досега никой не ми е казвал че съм красива, снощи ми го намекнаха 4 мъже, единия от който от петък ме тормози и каза че докато не излезна с него ще стои в дрогерията. Само се бях изправила с преса. На моменти съм се харесвала повече от нормалното понякога, може би и тогава съм била в овулация което ако не е така звучи тъпо. Та правихме каквото трябва, интересното при мен е че когато аз мисля че имам овулация има някакво много гъсто течение след секс- белезникаво, без миризма и приятеля ми казва че съм труднопроходима. Сигурна съм че не е инфекция. След акта бях влажна в продължение на 1 час и това не е другия феномен който някои жени имат-скуиртинга! Embarassed Това нещо не го бях виждала дори и на филм! За 2 път ми е. Възможно ли е наистина да съм в овулация? Извинете ме ако съм ви разсмяла!

Последна редакция: нд, 08 ное 2015, 16:28 от Анонимен

# 10
  • Мнения: 3 216
Е не, ще падна.

10 години съм в тоя форум - това последното го е писал МЪЖ, на не повече от 18  Joy hahaha Joy

# 11
  • Мнения: 1 844
Скрит текст:
Здравейте! Искам да питам вие как познавате че имате овулация? Аз съм на 32 без цикъл физически, идва ми от време на време с помощта на хормони. Бабата на моя бивш приятел без цикъл изобщо е забременяла 3 пъти и има 3 деца. Аз нямам проблем с фсх а може би с малка матка, хипотиреодизъм, който ми трови живота.

Поради едно изследване на вс хормони по време на цикъл с хормони направих и пролактин, оказа се 2 по-високо 50, после го направих пак, 48. Лекаря ми не каза нищо, но може би че трябва да правя отново, като предварително ми обясни 2 дни без опипване на жлезите и секс. Без стрес. Дали тоя висок пролактин пречи на задържането на плода?

Искам да питам симптомите нали са увеличаване на градусите на температурата ректално? Онзи ден мерих, беше 37 и половина в ануса. Винаги ми е било около 36. С ел термометър.

Преди месеци се оказа че трябва да пия естроген защото имам физически проблем с големината на отвора вагината ми, заради която ми е неприятно да бъда интимна, но вече свикнах.
Какви са симптомите на идваща овулация? Знам че жената е неустоима и излъчва хормони. Още не съм го почнала това лечение с естроген, защото в момента потушавам следствията от  хипотиреодизма, в следствие направих гонартроза на ставите на колената. Не са съвместими двете лечения.

Снощи усетих страшно чудо и е за първи път толкова осезаемо. С извинения за уточнението което следва искам да знам имам ли шанс изобщо да забременея? Какви са симптомите?
 Знам че жената е неустоима и излъчва хормони. Също много и се прави секс, но понеже вече съм на 32 и гинеколога ми го питам защо като видя който и да е мъж и вече съм готова да си легна с него, ми каза че е защото организма иска да си свърши физиологичната функция, да имам дете. Казах му, че го искам от години! Praynig

Скрит текст:
По принцип снощи бяхме скарани с приятеля ми, но му се нахвърлих, а и в работата досега никой не ми е казвал че съм красива, снощи ми го намекнаха 4 мъже, единия от който от петък ме тормози и каза че докато не излезна с него ще стои в дрогерията. Само се бях изправила с преса. На моменти съм се харесвала повече от нормалното понякога, може би и тогава съм била в овулация което ако не е така звучи тъпо. Та правихме каквото трябва, интересното при мен е че когато аз мисля че имам овулация има някакво много гъсто течение след секс- белезникаво, без миризма и приятеля ми казва че съм труднопроходима. Сигурна съм че не е инфекция. След акта бях влажна в продължение на 1 час и това не е другия феномен който някои жени имат-скуиртинга! Embarassed Това нещо не го бях виждала дори и на филм! За 2 път ми е. Възможно ли е наистина да съм в овулация? Извинете ме ако съм ви разсмяла!
При липса на цикъл е много вероятно въобще да нямаш овулация. Направи сериозна консултация с гинеколог - още повече щом искаш дете.
Колкото до въпросите ти за предусещане на овулацията - тъпа/остра болка в долната част на корема, понякога центрирана в ляво или дясно /зависи от овулиращия яйчник/, увеличена цервикална слуз, под формата на прозрачна, разтеглива течност.
Такива - чар, енергия, отворени чакри - ги остави на вписващите статии в женски списания.

# 12
  • Мнения: 327
Е не, ще падна.

10 години съм в тоя форум - това последното го е писал МЪЖ, на не повече от 18  Joy hahaha Joy
Аз паднах докато го четох.Такова обяснение не бях виждала честно.И ако е истинско извинявам се,че ме е разсмяло.Ако не е обаче е жалко,защото авторката е жена искаща да си има дете ,което е прекрасно и смисъла на всяка жена поне според мен и някой да се подиграе с темата #Cussing outне мисля,че е хубаво.

# 13
  • Мнения: X
Ако наистина имаш проблем е редно да се консултираш с лекар, да почетеш малко, да направиш изследвания. А не да пишеш простотии и слушаш бабини деветини.

Общи условия

Активация на акаунт