Правите ли списък с покупки от бг?

  • 2 263
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 394
съжалявам за малкото б, но нямам главно Confused

Аз си правя всеки път Mr. Green

Ето го и новия:

1. гюведжета
2.лозова пръчка (или там каквото е), за да се пробвам да си хвана лоза тук Twisted Evil
3. едни бисквити на Победа , тези с ваниловия крем-обожавам ги Crazy
4. лукчета (не съм яла такива вече 4 години, а ми навяват спомени от детството)
5. КНИГИ!!!! Поне 10 дебели тома, най-добре Зола, но ако мога да си купя Отнесени от вихъра и Скарлет+Вечната Амбър ще се пръсна от кеф


офф: отивам си май за 3 дена Whistling

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Сигурно ще стана за смях на хората, но първата ми работа ще е да си взема кръгли тави!Е не можах да намеря и това е ConfusedЩе си купя и подправки които ги няма тук, книги за детето и готварски(че като готвя и меся се успокоявам).Искам да си купя и 2-3 спортни ежедневни раници, тукашните ми изглеждат като за карнавал.За друго не се сещам, на място ще решавам.

# 2
  • Мнения: 7 914
Вечната Амбър ще се пръсна от кеф




Чела ли си продължението на Вечната Амбър ( страхотна книга, нали?  Wink ? Многоооо ме разочарова!



Моя списък -  за сега, че не знам кога ще си ходя:

чубрица
шарена сол
гентамицин
книги ( списъка е ГОЛЯМ - едва ли ще стане да се пренесе от един  път Joy)
точилка ( хич не се смейте, тук има еднодебели - не ми харесват )
ДВД-тата с български филми дето мама ми ги събира мисля че от в-к 24 newsm78

.....


колко ли голям ще стане докато стане време да си ходя? newsm78 Joy

# 3
  • Мнения: X
Тави тук се намират, по арабските пазарчета и магазини. Но нещо не ми харесват, така че и на мен  тава ми е в списъка за това лято.
Друго, което засега се сещам е - книги за мен и дребосъка, подправки и ....още обмислям какво още ще домъкна. А, забравих - семена за някои подправки - правя си малка градинка на балкона - подправки в саксии. Копъра и магданоза вече поникнаха, дано да станат.

# 4
  • Мнения: 345
zwezdi4ka ами ще те разочаровам,ама вече не се произвежда гентамицин  Confused и на мен ми трябваше
преди година и нещо ми доесоха,но сега кото си поръчах ми заявиха,че няма-спрян от произвоство-само заместители и мился,че са вносни

ето го и моя списак ако някои ден си отида Grinning
чубрица
обикновени вафли
книжки за малката
и дрешки  Party

Последна редакция: пт, 31 мар 2006, 15:48 от VIBORA_

# 5
  • UK
  • Мнения: 1 334
Как се казва продължението на Вечната Амбър? Да си го сложа и аз в списъка  Grinning

# 6
  • Мнения: 5 183
4убрица, сминдух, шарена сол
книги детски на български език
пасти4ка за нослето НИСИТА
Смекта, Ентерол
крем Здраве
Морени, Мура, обикновени вафли
българско детско бельо

# 7
  • Мнения: 7 914
VIBORA_  Сериозно? Е, как е възможно? newsm45 Че аз без него съм за никъде... лекувам само с тази пастичка всякакви малки ранички ... Weary Crossing Arms
И-и-и дали ще има някакъв заместил????? newsm78 newsm78



maimunka не се сещам, съжелявам много! Обаче аз Вечната Амбър съм я чела още като бях тийнеджърка и 1-2 години след това  ми попадна приложението и! То се състои  от два тома на кориците на които има една мадама с голи гърди ( !!!! #Crazy ) и наниз перли и пише с големи букви "ПРОДЪЛЖЕНИЕТО НА ВЕЧНАТА АБЪР" ! Действието се развива в нашия век и беше кръстоска на Емануела и някое розово романче на Арлекин ! Повярвай ми не си струва труда нито да я търсиш нито да я четеш , камо ли да я мъкнеш от България! Някой път като приказвам с мама ако се сетя ще я помоля да провери заглавието точно за да ти го напиша ! smile3503

# 8
  • Мнения: 1 269
Гюве4ета и аз носех,даже последният път помъкнах голям пръстен гюве4
Българска музика
4убрица,сминдух
бусколизин,но-шпа
около 7-8 кила суров лън4оглед  Mr. Green
детски книжки

# 9
  • Мнения: 1 526
1. чубрица
2. Луканка
3. кашкавал
4. ракия
от всичко по малко, не в пром. количества, много ги обичаме българските
5. мулти саностол( витамини)
6. книги за дечица
горе- долу това е списъкът, но винаги на място го `обогатявам`!

# 10
  • Мнения: 508
Бреййййййй тия гювечета при доста хора са на дневен ред:).Освен тях ще си взема и голям пръстен гювеч също.
лекарства
индрише и здравец да си посадя/може и още нещо/
книги за нас и децата
учебници,речници и др.по английски
козметика,която не намирам тук
бельо
аудио,видео и ДВД-та
лукчета и аз ще взема
За друго в момента не се сещам,но със сигурност ще изникне нещо ooooh!.Иначе тука имаме български и турски магазини, където се продават и вафли пресни и лукуми и бозичка ,подправки,луканки,суджуци ,лютеници и т.н.Ох направо ми се прияде сега докато пишех,а трябва да се ограничавам ,че съм 100 оки:(

# 11
  • Мнения: 241
VIBORA_   Сериозно? Е, как е възможно? newsm45 Че аз без него съм за никъде... лекувам само с тази пастичка всякакви малки ранички ... Weary Crossing Arms
И-и-и дали ще има някакъв заместил????? newsm78 newsm78

Аз за гентамицин не знам, ползвам пастичка тетрациклин за раничките?/че редовно се коля с ножа за обезкостяване  Mr. Green/

така, че:
тетрациклин
шарена сол
чубрица
детски книжки
мастичка, ракия


# 12
  • Германия
  • Мнения: 8 099
хахах, май повечето едно и също вписваме в листите
Моите са:
подправки
витамини, аналгин, визин, но-шпа,дефламол, алергозан
книги + детски такива
дрешки (мисля и нац.носия да си донеса това лято)
Фафла Мура  Mr. Green
ракия и мастика за свеки
разни сувенирчета (заради университетските мероприятия)
... и като отида там естествено, че ще донеса много повече неща, отколкото са в списъка  Crazy

# 13
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз винаги зареждам от бг 4ервен пипер, тука е лютив. 4убрица, мащерка, желатин.а от лекраствата, особено микромелементи  и разхлабителни и обезболяващи, ентерол, ацефеин, витамини, за смукане срещу хрема и кашлица,сиропи за кашлица и крем бо4ко .и аз искам гюве4ета. тука има глинени съдове бол, ама знам ли стават ли за фурна.от сладките бонбони шоколадови, и такива подобни сладости с кила, ако може, соя, бирени фъстъци, алкохол пак с каси, 4е не можем да ги устискаме за лятото- все отиват по направление.лозови листи, пипер пе4ен, ама бг от шабла.ех да можех и доматите да си пренеса!!!!ме4ти, нали няма да си ходя!

# 14
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Много са ви кратки списъците, мен направо ме хвана срам - моите са няколко страници.

# 15
  • САЩ
  • Мнения: 323
В Чикаго си имаме всякакви български хранителни продукти, подправки, а дори и гюведжета се намират. Вземам си само кутия вафли Мура, че са в пъти по-скъпи тук. За всички ни чорапи (по си ни харесват българските) и много детски книжки и учебни тетрадки. Някое и друго шоколадово яйце. Бих си взела и домашна лютеничка, ама няма кой да направи  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 854
Ще си купя книги, нова прическа при моята фризьорка, посещение на лекар/зьболекар, семена за посев на бг домати Mr. Green, домашни сладка, бодита за зимата, може и някой чифт обувки от качествена естествена кожа, цигари(за свекьрва ми). Ако остана по дьлго мисля да мина и един курс за масажисти Mr. Green. Списька следва продьлжение.....

# 17
  • Мнения: 7 605
Гюве4ета имаме  Mr. Green  но редовно си носим ракия (zадължително), подправки, книги (най много 5, не прекалявам), нова при4еска  Wink И сигурно в бъдеЩе Ще добавя и детски книги  Wink

# 18
  • Мнения: 3 394
оооооооо, това с фризьорката и маникюра при мен е задължително! мацките работят на 5 мин от сестра ми и буквално всеки ден кисна там като съм си в бг.

Няма да търся продължението на Вечната Амбър след като е боза Twisted Evil

А да, ще си купя още:

1. лакове на Голден роуз
2. Поне 2 спирали на същата фирма

много ги харесвам Heart Eyes

Ще си примъкна и:

3. голяма хавлия за Стела
4. вълнено елече за мен (не,че е студено,но много обичам вкъщи да си ходя с такова Mr. Green)

# 19
  • Мнения: 3 394
За сметка на списъка ще занеса към бг:

1. кошарата за спане на Стела
2. столче за кола



не ме питайте как ще стане, още не знам. Знам,че имам право на около 25 кг, а и няма да взимам почти нищо за нас, тъй като за 3 дена няма да се киприм чак толкоз. Стола се разглобява, защото е група 2-3, но ще го измисля някакси Mr. Green

# 20
  • Мнения: 650
хи-хи-аз по на едро карам- аз ще си донеса килимите от чеиза-вече единият е тук, и пътеките и сега остана още един Laughing по нагоре някои имаше проблем с кръглите тави-ако беше  в САШ бих ти казала хиляди места за кръгли тави но в Англия не знам.

# 21
  • Мнения: 1 526
Ааа, забравих ще взема чайове имаше един планински или планинарски... ама такъв аромат! kaffeetrmker_2

а също и чай букет- обичам го от малка. И това всичко върви с мед шишарков- тук не съм виждала

# 22
  • Мнения: 233
Ама вие сериозно ли всичко това си приготвяте от БГ? newsm78
Майка ми сега ще идва и направо няма какво да и поръчам за насам Sad, освен някое и друго лекарство.
Тук всичко което сте изброили почти съм го намерила, с изключение на гювечетата / в БГ готвя с тях 1 път годишно/ и шарена сол. Дори джоджен има в БГ магазин........
А за книгите още не съм започнала да ги пренасям, но определено те са ми е в списъка..........

# 23
  • Мнения: 980
Ами чубрицата, джоджена, ракията, боzата, коzметичка, прическа, лекарства

# 24
  • Мнения: 1 216
Кръгли тави в ИКЕА валяло- има едни рашански като от алпака- хубави ми изглеждат.

# 25
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Ама вие сериозно ли всичко това си приготвяте от БГ? newsm78
...

Ами тук, където съм няма наблизо БГ магазин, така или иначе пътуваме с кола и място за благинки (напр. ФаФла Мура) винаги се намира  Wink
виж боза няма да мъква повече, защото последния път такова омацване стана, че  : Close

# 26
  • Мнения: 714
крем "здраве", хуск, крем "тридерм", "еликсир-3" (е без това не мога да живея!!!), тоалетно мляко "па-па" или "кря-кря" не помня вече ..., хума, розова вода, катранен сапун
обикновени бисквити (за бисквитена торта с нишесте)  Sunglasses
червен пипер, чубрица, липов цвят за чай
детско долно бельо
ракия

# 27
  • Мнения: 2 032
Според мястото в багажа:

-луканка (тук в турския магазини има, но не е хубава)-за любимия;
-липов чай и някоя друга билка-за мен
-детски книжки и двд на български- зе децата.

Май това е само. Макар че майка ми обикновено ми пробутва още 15 неща в суматохата, все едно в Диарбекир ме изпровожда.

# 28
  • Мнения: 2 257
Ракия и Мавруд! Луканки и Бански старци. Подправки. Шоколад LZ и бонбони Дамски Каприз и Be Happy.
Гюведжета и гювечи тези, които сте в Америка, може да си купите от ТУК, за да не ги дрънкате по куфари и летища.

# 29
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Аз съм със скромен списък  Mr. Green Книги на български за цялото семейство и бутилка хубаво българско вино за съседите, които обикновено се грижат за имота, докато ни няма Wink
Мамо Кенга, нали имахте ИКЕА там? Аз миналата седмица от ИКЕА купих шарени чаршафи за бебето и синчето. 100% памук са.

# 30
  • Мнения: 1 116
Ама вие сериозно ли всичко това си приготвяте от БГ? newsm78
Майка ми сега ще идва и направо няма какво да и поръчам за насам Sad, освен някое и друго лекарство.
Тук всичко което сте изброили почти съм го намерила, с изключение на гювечетата / в БГ готвя с тях 1 път годишно/ и шарена сол. Дори джоджен има в БГ магазин........
А за книгите още не съм започнала да ги пренасям, но определено те са ми е в списъка..........


А Анелка има гювечета, в Еdmonds има един сувенирен магазин, съвсем случайно го видяхме веднъж като се разхождахме там. Ама какви цени им бяха сложили, големия беше около 80$, а малките - най шарените 36$, по-малко шарените бяха около 20$. В този линк дето G&J го е дала, са направо без пари.
Свекърва ми като идва единственото нещо което исках да ми донесе беше големия гювеч, щото много често го ползвам.
Нещото което исках най-много да купя за децата като си ходих в БГ беше книжки и доста им накупих.
От другите покупки, най-съм доволна от халата за баня който купих на Диана и дори съжалявам че не купих и за Криси. Той е правен за тук, за магазините на Kid's club, само дето аз тук такива халати не съм виждала.
Дано някой ден да успеем и ние да си пренесем всички книги...

# 31
  • Мнения: 233
Ама вие сериозно ли всичко това си приготвяте от БГ? newsm78
...

Ами тук, където съм няма наблизо БГ магазин......................  : Close

Е не е точно БГ магазин, а руски, в който предлагат и БГ стоки Laughing

Tannita,

Тия гювечета в Едмонд, да не са инкрустирани със злато ? Mr. Green
Май ще мина без тях. Благодаря за инфото, ще имам предвид!

# 32
  • Мнения: 5 475
Чубрица.лютеница,ракия,мед,луканка,лекарства..Понякога ми ги пращат по хора,които идват тук.

# 33
  • Мнения: 398
Арвен,В Лондон се продават български лукчета,в склада в Barking.

Аз последния път си ходих за много кратко и по този повод нямах много дрехи,но затова пък на връщане носех много дрънкулки,една от който беше машинка за мелене на месо.Използваме я да си правим кебапчета.Слагаме ги в пластмасови кутийки във фризера .
На летището тук един митничар си ме хареса и реши да ми направи щателна проверка.Отворих му куфара и тъй като не можа да се справи с това дали чубрицата (почти килограм)не е труг вид трева,ракията (не може да прочете етикета) и т.н. ме накара да изсипя всичко на една лента за да мине през скенер...Като се разтаркаляха всички неща.Срам!Умрях си от срам.Всеки минава и ме оглежда,аз правя безуспешни опити да подредя куфара си наново,но не се получи.Накрая го сложих легнал и полузатворен на количката,от там в колата (добре,че ме чакаха).Сега ми е смешно,но тогава ми идеше очите му да избода на този дето ми създаде толкова главоболие.

# 34
  • Мнения: 514
Моят списък е 4 листа......засега Simple Smile  А ако успея да се обебя до август месец ще станат минимум 10 Simple Smile
Хммммм, ще ми потрябва камион за целта  ooooh!

# 35
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
с мен ще вzема само чубрицата Grinning и ракията, че не раzрешават храни и напитки в автобуса...всичко останало ( книги zа мен и малкото, дискове с приикаzки и песнички и още каквото се сетя Wink ) в сакове и на автобуса в събота....летя в неделя с дребното, в понеделник си вzимам целия багаж  от Цюрих с колата....така де Naughty Crossing Arms, няма да мъкна по самолетите....

# 36
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 630
ох, и аз всеки път се чудя как да събера гювечетата и книгите в багажа, ама пусто, място не остава  Simple Smile
иначе винаги си нося чубрица, джоджен, луканка, кашкавал и кори за баница  Grinning
за следващия път съм предвидила да си взема и една форма за торта от онези,  дето се отварят (ако някоя от френските мами ме светне дали тук се намира такова нещо, че аз много места обиколих и все не мога да намеря, ще съм много благодарна  Praynig)

# 37
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
о,задължително се прави списък,че как без?
гореспоменатите от вас неща присъсъват,вече сме обзаведени с гЮвечета и голям гЮвеч,точилка тоже.
подправки всякакви видове+самардала,много се затрудняват наши познати да ни я намерят,като я поръчваме,прави се от едно зелено растение тясно и дълго като трева+сол.но много я харчим у нас  Grinning
боза(и разбирам че не сме единствените,които са се омазвали с нея по път  Mr. Green ),халва,луканки и сие задължително,кисело мляко за подкваса  Grinning
кори за баница обзателно фафли с шоколадова глазура,това Морени,Мури,Карамела,Боровец...ммммммммммм потекоха ми лигите  Mr. Green
козметика -да живеят Арома и Голден Роуз + хума,да си правя маски  Blush ,не можах да и намеря еквивалент тук,бадемово масло,стимуланти за коса на Икаров,както и това срещу стриите  Blush
лекарства също каквото се сетя-капки за нос,сироп против кашлица,нео ангин,противозачатъчни в близкото минало,на като спрем с кърменето отново  Wink
книги също,почти винаги тати ми подарява,но и аз си купувам по нещо
накрая винаги нямам място в багажа си за дрехите и тежи милиони тонове  Crazy
и посещението при козметичката и фризиора задължително  Flutter
абе обичам всичко българско и родно

# 38
  • Мнения: X
ох, и аз всеки път се чудя как да събера гювечетата и книгите в багажа, ама пусто, място не остава  Simple Smile
иначе винаги си нося чубрица, джоджен, луканка, кашкавал и кори за баница  Grinning
за следващия път съм предвидила да си взема и една форма за торта от онези,  дето се отварят (ако някоя от френските мами ме светне дали тук се намира такова нещо, че аз много места обиколих и все не мога да намеря, ще съм много благодарна  Praynig)


Точно миналата седмица си взех от Lidl комплект - тортена форма заедно с няколко кексови форми. Пробвах ги - много съм доволна. И от цената също - 7 евро.
А кори за баница се намират в леклерк - казват се Feuilles de filo.

# 39
  • Мнения: 3 394
Арвен,В Лондон се продават български лукчета,в склада в Barking.


знам, но:

1. много ми е далече
2. последните два пъти се опитаха да ни излъжат в крайната цена и съм се зарекла повече да не стъпя
3. супер намусени са всеки път и да ти се отще да пазаруваш.

# 40
  • Мнения: 2 952
    Ние  сме пристрастени към чубрицата Joy Моят мъж  свикна  на  всяко ядене да ръси по 2 тона ... hahaha и майка постоянно ми праща колетчета с чубрица....хаха....а!! и е луд по лютеница Дерони Mr. Green ....обаче никакви меса!Баба беше пратила в един колет луканка(СвИнСкА!!!!!! #Crazy акъл няма наш'та ...скица!!! hahaha)  та   отида на  котараците  долу  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 6 167
Фини кори
Подправки
Лекарства
Книги 1-2
нов лаптоп

# 42
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Момичета, разменям каквото кажете за сладкарски форми и джаджи разни, каквито няма в БГ. Веднъж пращах фини кори, срещу една силиконова форма,така че имам опит. Ако някоя проявява интерес да пише на ЛС.

Общи условия

Активация на акаунт