Правите ли списък с покупки от бг?

  • 2 272
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 116
Ама вие сериозно ли всичко това си приготвяте от БГ? newsm78
Майка ми сега ще идва и направо няма какво да и поръчам за насам Sad, освен някое и друго лекарство.
Тук всичко което сте изброили почти съм го намерила, с изключение на гювечетата / в БГ готвя с тях 1 път годишно/ и шарена сол. Дори джоджен има в БГ магазин........
А за книгите още не съм започнала да ги пренасям, но определено те са ми е в списъка..........


А Анелка има гювечета, в Еdmonds има един сувенирен магазин, съвсем случайно го видяхме веднъж като се разхождахме там. Ама какви цени им бяха сложили, големия беше около 80$, а малките - най шарените 36$, по-малко шарените бяха около 20$. В този линк дето G&J го е дала, са направо без пари.
Свекърва ми като идва единственото нещо което исках да ми донесе беше големия гювеч, щото много често го ползвам.
Нещото което исках най-много да купя за децата като си ходих в БГ беше книжки и доста им накупих.
От другите покупки, най-съм доволна от халата за баня който купих на Диана и дори съжалявам че не купих и за Криси. Той е правен за тук, за магазините на Kid's club, само дето аз тук такива халати не съм виждала.
Дано някой ден да успеем и ние да си пренесем всички книги...

# 31
  • Мнения: 233
Ама вие сериозно ли всичко това си приготвяте от БГ? newsm78
...

Ами тук, където съм няма наблизо БГ магазин......................  : Close

Е не е точно БГ магазин, а руски, в който предлагат и БГ стоки Laughing

Tannita,

Тия гювечета в Едмонд, да не са инкрустирани със злато ? Mr. Green
Май ще мина без тях. Благодаря за инфото, ще имам предвид!

# 32
  • Мнения: 5 475
Чубрица.лютеница,ракия,мед,луканка,лекарства..Понякога ми ги пращат по хора,които идват тук.

# 33
  • Мнения: 398
Арвен,В Лондон се продават български лукчета,в склада в Barking.

Аз последния път си ходих за много кратко и по този повод нямах много дрехи,но затова пък на връщане носех много дрънкулки,една от който беше машинка за мелене на месо.Използваме я да си правим кебапчета.Слагаме ги в пластмасови кутийки във фризера .
На летището тук един митничар си ме хареса и реши да ми направи щателна проверка.Отворих му куфара и тъй като не можа да се справи с това дали чубрицата (почти килограм)не е труг вид трева,ракията (не може да прочете етикета) и т.н. ме накара да изсипя всичко на една лента за да мине през скенер...Като се разтаркаляха всички неща.Срам!Умрях си от срам.Всеки минава и ме оглежда,аз правя безуспешни опити да подредя куфара си наново,но не се получи.Накрая го сложих легнал и полузатворен на количката,от там в колата (добре,че ме чакаха).Сега ми е смешно,но тогава ми идеше очите му да избода на този дето ми създаде толкова главоболие.

# 34
  • Мнения: 514
Моят списък е 4 листа......засега Simple Smile  А ако успея да се обебя до август месец ще станат минимум 10 Simple Smile
Хммммм, ще ми потрябва камион за целта  ooooh!

# 35
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
с мен ще вzема само чубрицата Grinning и ракията, че не раzрешават храни и напитки в автобуса...всичко останало ( книги zа мен и малкото, дискове с приикаzки и песнички и още каквото се сетя Wink ) в сакове и на автобуса в събота....летя в неделя с дребното, в понеделник си вzимам целия багаж  от Цюрих с колата....така де Naughty Crossing Arms, няма да мъкна по самолетите....

# 36
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 643
ох, и аз всеки път се чудя как да събера гювечетата и книгите в багажа, ама пусто, място не остава  Simple Smile
иначе винаги си нося чубрица, джоджен, луканка, кашкавал и кори за баница  Grinning
за следващия път съм предвидила да си взема и една форма за торта от онези,  дето се отварят (ако някоя от френските мами ме светне дали тук се намира такова нещо, че аз много места обиколих и все не мога да намеря, ще съм много благодарна  Praynig)

# 37
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
о,задължително се прави списък,че как без?
гореспоменатите от вас неща присъсъват,вече сме обзаведени с гЮвечета и голям гЮвеч,точилка тоже.
подправки всякакви видове+самардала,много се затрудняват наши познати да ни я намерят,като я поръчваме,прави се от едно зелено растение тясно и дълго като трева+сол.но много я харчим у нас  Grinning
боза(и разбирам че не сме единствените,които са се омазвали с нея по път  Mr. Green ),халва,луканки и сие задължително,кисело мляко за подкваса  Grinning
кори за баница обзателно фафли с шоколадова глазура,това Морени,Мури,Карамела,Боровец...ммммммммммм потекоха ми лигите  Mr. Green
козметика -да живеят Арома и Голден Роуз + хума,да си правя маски  Blush ,не можах да и намеря еквивалент тук,бадемово масло,стимуланти за коса на Икаров,както и това срещу стриите  Blush
лекарства също каквото се сетя-капки за нос,сироп против кашлица,нео ангин,противозачатъчни в близкото минало,на като спрем с кърменето отново  Wink
книги също,почти винаги тати ми подарява,но и аз си купувам по нещо
накрая винаги нямам място в багажа си за дрехите и тежи милиони тонове  Crazy
и посещението при козметичката и фризиора задължително  Flutter
абе обичам всичко българско и родно

# 38
  • Мнения: X
ох, и аз всеки път се чудя как да събера гювечетата и книгите в багажа, ама пусто, място не остава  Simple Smile
иначе винаги си нося чубрица, джоджен, луканка, кашкавал и кори за баница  Grinning
за следващия път съм предвидила да си взема и една форма за торта от онези,  дето се отварят (ако някоя от френските мами ме светне дали тук се намира такова нещо, че аз много места обиколих и все не мога да намеря, ще съм много благодарна  Praynig)


Точно миналата седмица си взех от Lidl комплект - тортена форма заедно с няколко кексови форми. Пробвах ги - много съм доволна. И от цената също - 7 евро.
А кори за баница се намират в леклерк - казват се Feuilles de filo.

# 39
  • Мнения: 3 394
Арвен,В Лондон се продават български лукчета,в склада в Barking.


знам, но:

1. много ми е далече
2. последните два пъти се опитаха да ни излъжат в крайната цена и съм се зарекла повече да не стъпя
3. супер намусени са всеки път и да ти се отще да пазаруваш.

# 40
  • Мнения: 2 952
    Ние  сме пристрастени към чубрицата Joy Моят мъж  свикна  на  всяко ядене да ръси по 2 тона ... hahaha и майка постоянно ми праща колетчета с чубрица....хаха....а!! и е луд по лютеница Дерони Mr. Green ....обаче никакви меса!Баба беше пратила в един колет луканка(СвИнСкА!!!!!! #Crazy акъл няма наш'та ...скица!!! hahaha)  та   отида на  котараците  долу  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 6 167
Фини кори
Подправки
Лекарства
Книги 1-2
нов лаптоп

# 42
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Момичета, разменям каквото кажете за сладкарски форми и джаджи разни, каквито няма в БГ. Веднъж пращах фини кори, срещу една силиконова форма,така че имам опит. Ако някоя проявява интерес да пише на ЛС.

Общи условия

Активация на акаунт