Детоксикация на организма при наркозависим в домашни условия.

  • 6 920
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте,
 
Интересуват ме методи за пречистване на организма в извън болнични условия. Прочетох за детоксикацията, която предлагали във ВМА, но нещо не ми допада идеята за пълни упойки и т.н/нямам достатъчно информация/. Разбира се, ако няма друг начин, и това ще направим.
Предстои ни лечение и е желателно да направим някакъв детокс.
Моля ако някой може да помогне, да ми пише.

Също така, най-учтиво искам да помоля, да не ми се изнасят лекции за наркотичните вещества - вече доста години се борим - наясно сме с всички физически, психически, материални и нематериални страни на въпроса, както и към какво какви зависимости се развиват, какво поразяват и т.н. Въпроси и теми от рода на: защо сте го допуснали, какъв родител съм и т.н. също не желая - достатъчно тежко ни е на цялото семейство.

Моля само за идеи за детоксикация с природни средства у дома, или ако имате по-подробна информация за процедурата във ВМА.
Не намирам нищо в интернет по-ново от 2014 година, а на посочените телефони никой не отговаря. Ще отида и до там.

Сърдечно благодаря на тези, които ще се включат.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 632
Какъв е наркотикът?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 217
Основно амфетамин, но знаем какво има вътре - какво ли не...Едва ли някой им предлага чисти амфетамини...
Пробвал е кокаин няколко пъти...или повече...Поне това казва.
Трева, в която слагат и хероин, доколкото разбрах от психоложката, при която ходихме...
Плюс порядъчни количества алкохол...

# 3
  • София
  • Мнения: 38 632
Ами чай, плодове, зеленчуци, хубава храна.
Разходки, хубави емоции, някакво ново занимание.
Евентуално антидепресант, изписан от доктор, в краен случай.

# 4
  • Мнения: 1 844
Ще започна с това, че най-ефективният детокс се извършва под наблюдението на лекар,
щом сте решили да го правите вкъщи - уверете се, че ще има някой от семейството винаги до детето ви, тоест ангажирано присъствие 24/7.
Бързата детоксикация крие повече риск от постепенната, но това следва да обсъдите с лекар. Бързият детокс често носи повече стрес - и за организма, и за психиката, увеличава симптоматиката и синдромът на отнемане.
Консултирайте се кое е най-подходящото лечение - морфин или друго, и не забравяйте да влючите антидепресант.
Храната трябва да е чиста, прием на много течности.
Не спирайте психотерапията, помислете за вариант с хипнотерапия, акупунктура.
И не забравяйте, че ситуацията е трудна и изисква много воля и много сила, не само за детето ви, а и за всеки член на семейството - но сега вие сте неговата опора, неговият щит - заредете се с търпение и надежда, защото всичко е поправимо. Мине ли острият абсинентен синдром - а той е не повече от 20-тина дни - ще видите колко по-лесно и по-смело ще поемете по пътя към пълното очистване от зависимостта.
Желая ви успех!

# 5
  • София
  • Мнения: 2 217
Ще започна с това, че най-ефективният детокс се извършва под наблюдението на лекар,
щом сте решили да го правите вкъщи - уверете се, че ще има някой от семейството винаги до детето ви, тоест ангажирано присъствие 24/7.
Бързата детоксикация крие повече риск от постепенната, но това следва да обсъдите с лекар. Бързият детокс често носи повече стрес - и за организма, и за психиката, увеличава симптоматиката и синдромът на отнемане.
Консултирайте се кое е най-подходящото лечение - морфин или друго, и не забравяйте да влючите антидепресант.
Храната трябва да е чиста, прием на много течности.
Не спирайте психотерапията, помислете за вариант с хипнотерапия, акупунктура.
И не забравяйте, че ситуацията е трудна и изисква много воля и много сила, не само за детето ви, а и за всеки член на семейството - но сега вие сте неговата опора, неговият щит - заредете се с търпение и надежда, защото всичко е поправимо. Мине ли острият абсинентен синдром - а той е не повече от 20-тина дни - ще видите колко по-лесно и по-смело ще поемете по пътя към пълното очистване от зависимостта.
Желая ви успех!


 bouquet

# 6
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 559
Да пиша ли от 1л. ....
Само ,че не беше чист детокс единствено  с  природни средства ,нямаше как просто .Питам да продължа ли с писането ,понеже не знам  дали ви е нужна точно тази информация. Иначе става  дума за същите наркотици.

Общи условия

Активация на акаунт