да обсъдим и този мъж ...

  • 19 890
  • 246
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: X
айде бе , тя ако иска да пробва друг ,ще чака на вас да и кажете , глупости ...
жената е споделила нещо,което и на вас скъпи перфектни съпруги ,домакини и съфорумки ви се е случвало - мъжа ви да ви дразни, но не на всеки му стиска да си го каже
Моят си ме дразни , аз него също ,но сме си напасвали дрязгите и всеки прави в каквото е добър .

Другото е ,че в тази тема ми стана ясно колко зловредно нещо е да се нападат хора ,които не познаваме и не знаем какво им е реално.
 
Към авторката.
 Пробвай с добро , с разговор и отново с разговор докато не те разбере ,че имаш нужда от повече помощ ,че изнемогваш и не се чувстваш добре така .  Peace

# 196
  • Мнения: 89
Не работя тежък физически труд и ходя на работа с кола. Стиснат съм на потене. При условие, че тениската все още мирише на свежо не я пера. Прибира се на закачалка в гардероба, за да не я гладя пак. Те щото дънките по пода, които обуваш пак са много по чисти, та не ги переш всеки път. Ако носиш някаква връхна дреха в коша ли отива или на кози пода?

на мен лично ми омръзна този диалог.
за теб е отвратително дънки на пода, за мен е не по-малко противно носена дреха в гардероба, ако ще и половин час да е носена. както виждаш разликата между двете неща не е огромна.
така че може спокойно да го прекратим   Peace


Към авторката.
 Пробвай с добро , с разговор и отново с разговор докато не те разбере ,че имаш нужда от повече помощ ,че изнемогваш и не се чувстваш добре така .  Peace

говорим редовно по въпроса, съгласен е с всичко, но ... на практика става друго.
иска нова работа, ама на вратата никой няма да почука да го покани, та така ...

# 197
  • тук-там
  • Мнения: 4 271

Не работя тежък физически труд и ходя на работа с кола. Стиснат съм на потене. При условие, че тениската все още мирише на свежо не я пера. Прибира се на закачалка в гардероба, за да не я гладя пак.

И я  обличаш  пак през ден или два, нали, за да не си помислят другите, че я носиш всеки ден... Joy
Хора, сменяйте си поне долните дрехи всеки ден! ooooh!
И ти ще ми говориш за капки от кафе върху плота? Shocked

# 198
  • Мнения: X
Ясно. ooooh!

Аз бих оставяла все повече неща на него . Който работи/печели  по-малко  трябва да прави повече неща щом не му се удава да изкарва пари .

Или си наемате помощ за да няма дрязги, или той се преориентира .Или пък ти се примиряваш или го напускаш. Няма много вариации .

 Не знам точно какъв е начина при твоя мъж ,но ти го познаваш най-добре и каквото и да и кажа няма да е универсално работещо.

# 199
  • Мнения: 89

Аз бих оставяла все повече неща на него . Който работи/печели  по-малко  трябва да прави повече неща щом не му се удава да изкарва пари .


ето това искам да му проумee главата, но може ли да кажеш на мъж в прав текст "слушай какво, като не носиш пари ок, но хващай другата работа, че този, който носи да си почива пълноценно, за да може и утре пак да ти носи"

# 200
  • Мнения: 2 694
И ти ще ми говориш за капки от кафе върху плота? Shocked
Каза жената, която има помощница да чисти и пере веднъж седмично Peace
Която ако не я изглади жената, ще ходи смачкана... и седнала да критикува ...

но може ли да кажеш на мъж в прав текст "слушай какво, като не носиш пари ок, но хващай другата работа, че този, който носи да си почива пълноценно, за да може и утре пак да ти носи"

Защо да не може да му го кажеш директно? Вие семейство, което се обичате ли сте или не? Ако се обичате, не трябва да те е страх да му го кажеш така директно. Страх ли те е така да му го кажеш и от какво, ако да?

Последна редакция: вт, 10 ное 2015, 23:07 от korn_val

# 201
  • Мнения: X
Скрит текст:
И ти ще ми говориш за капки от кафе върху плота? Shocked
Каза жената, която има помощница да чисти и пере веднъж седмично Peace
Която ако не я изглади жената, ще ходи смачкана... и седнала да критикува ...

но може ли да кажеш на мъж в прав текст "слушай какво, като не носиш пари ок, но хващай другата работа, че този, който носи да си почива пълноценно, за да може и утре пак да ти носи"
Защо да не може да му го кажеш директно? Вие семейство, което се обичате ли сте или не? Ако се обичате, не трябва да те е страх да му го кажеш така директно. Страх ли те е така да му го кажеш и от какво, ако да?
А защо трябва да казва директно и да му мачка самочувствието?
И наистина ли като кажеш на един мъж:"Ти си мухльо, като те мързи да работиш  и да печелиш, хващай метлата и мръсните чинии!" той немедленно ще се втурне да чисти, да пере и да мие?И ще се усмихва доволно, като наградено кученце?
Не разбирам, човечеството същестува от векове, отношенията между половете също, как пък не се научиха жените, че душата на мъжа се вади с памук, не с тояга?    Laughing
Един мъж трябва да е абсолютен дебил и говедо, за да не "клекне" пред жена с "желязна ръка в кадифена ръкавица".

# 202
  • Мнения: 2 694
Цитата ти изобщо не е правилен. Авторката изобщо не го е написала така.... ти направо литна в космоса.

# 203
  • Мнения: 373
едно е сигурно-много лош подход е да се смачка самочувствието на мъжа.Оттам тръгват много и различни проблеми,защото му се насажда комплекс,че не е способен,годен и т.н.

# 204
  • Мнения: 2 694
Значи, ако мъжа изкарва по-малко пари от жената, според жената си е редно мъжа да вземе да отметне поне домашната работа.
А в случаите, когато жената изкарва по-малко пари, тя жената се оплаква, че върши домашната работа, но тогава не се говори за пари и заплати.
Това до момента, в който не почне да взима повече пари и нещата се обръщат по друг начин и натирва мъжа да хваща метлата.

А бе ужасни жени сте се събрали тука  Grinning

# 205
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Значи, ако мъжа изкарва по-малко пари от жената, според жената си е редно мъжа да вземе да отметне поне домашната работа.
А в случаите, когато жената изкарва по-малко пари, тя жената се оплаква, че върши домашната работа, но тогава не се говори за пари и заплати.
Това до момента, в който не почне да взима повече пари и нещата се обръщат по друг начин и натирва мъжа да хваща метлата.

А бе ужасни жени сте се събрали тука  Grinning
Aй, да не обиждаш всички Tired Peace
Аз изкарвам повече от мъжа ми. Ама не защото той е неамбициозен, а защото моята работа е все още рядкост по нашите ширини.  И имам два пъти повече свободно време от него.
Но, домашната работа си я върша с кеф (той също има някои задължения, които бай дъ уей, сам си е наложил, не съм го гонила да ги прави), и не смятам, че разликата в заплатите ни е мотивацията, да го натиря с парцала и прахосмукачката. Rolling Eyes

# 206
  • Мнения: 6 122

Не работя тежък физически труд и ходя на работа с кола. Стиснат съм на потене. При условие, че тениската все още мирише на свежо не я пера. Прибира се на закачалка в гардероба, за да не я гладя пак.

И я  обличаш  пак през ден или два, нали, за да не си помислят другите, че я носиш всеки ден... Joy
Хора, сменяйте си поне долните дрехи всеки ден! ooooh!
И ти ще ми говориш за капки от кафе върху плота? Shocked

+1

# 207
  • Мнения: 30 802
Мъжът следва да се впряга за дейности, които му идват лесно и се сеща сам. И такива, които за жената са крайно неприятни. Хубаво е да се прецени къде са му силните места. Ако хич няма данни да готви, няма нужда да се настоява, все нещо ще се появи, което хем да е лесно, хем да повишава качеството на живот.

# 208
  • Мнения: 279
Важно е хората да се напасват и да има хармония между тях, независимо кой какво върши и колко изкарва.
Реално такава хармония е имало 15г. между тях(авторката на темата), но изведнъж поради болест не може да върши разни неща и вместо да седне да му каже и да спре да ги върши, тя продължава да дърпа ралото. Като в същото време не осъзнава, че ако мъжа и е като нея няма да се изтърпят и 1 ден(два остри камъка брашно не мелят).

# 209
  • Мнения: 517
Тя продължава да дърпа ралото, защото както вече писа :
Цитат
говорим за това - всичко разбира, много е мил, казва ми "знаеш, че ако можех да взема болестта от теб и аз да я карам щях да го направя на мига". хубаво, трогващо, но ты като това разбира се не може да стане, аз си оставам с болките и задачите, а той със спорта и спокойствието.

Значи човекът би се жертвал да й вземе болестта, щото знае, че това няма как да стане, но не се жертва да поеме част от домашните й задължения, например. Или да й предложи той да се откаже от някое свое хоби, за да може тя да има време за свое такова. Хитрец.

Общи условия

Активация на акаунт