Парфюмни размисли и страсти - 194

  • 95 478
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 1 975
WaltherP99 - чудех се аз, защо последните години, повечето дизайнерски парфюми са леки водици, а то било за да не се задушават клиентите по заведенията  Grinning

Опа Simple Smile

2-та споменати парфюма,заради които ме спряха са всичко друго,но не и водици , особено Black Afgano , чиято трайност е чудовищна  - все пак за ресторанти бяха,а не барове Simple Smile 

WaltherP99 - нямах предвид твоите пафюми от въпросните случки  Wink Даже напротив - визирах тенденцията по-масовите дизайнерски аромати да стават все по-интимни, меки, семпли и ефирни. Нещо като хумор се опитах да вкарам, но видно неуспешно  Simple Smile

Explore more - защо не си вземеш 50мл от въпросния Том Форд? 250мл не е ли твърде много?
Тъкмо докато изхразходваш 50ката, ще си дадеш сметка дали всъщност имаш нужда от 250мл и дали въобще е нужно да даваш толкова пари наведнъж...

Честити нови парфюмни придобивки на всички  Party

# 706
  • Мнения: 10 013
Според Натали Никол продължението на Sicily(предлагана вече от Procter&Gamble!), е напълно идентично с оригинала.

И според мен е идентично, правих паралелен тест, но и то не се намира. Все още е на сайта на Д&Г, но реалността е друга.

# 707
  • Мнения: 17 546
Аз си кътам едни 20 мл от D&G и мислех че Procter&Gamble-овата поне се намира свободно! Thinking

# 708
  • Мнения: 10 013
Не, никъде я няма и нея. Понеже спрягат розовата Zara for her за заместител, планирам да я пробвам ако я видя, но не попадам и на нея. Нито във Валенсия, нито в Прага имам късмет. Имат Zara Oriental (приятен, мек карамел), Floral (не е никак лош), и някакви други, но не и тази розова.  Crossing Arms
http://www.fragrantica.com/perfume/Zara/Zara-for-Her-17192.html

Това, което ми грабна сърцето в Сисили се крие в дозата и съотношението на сандаловото дърво с останалите съставки. Обичам много сандалово дърво, но да е по-приглушено.
Например, в
Tam Dao
http://www.fragrantica.com/perfume/Diptyque/Tam-Dao-3956.html
и
Byredo Seven veils
http://www.fragrantica.com/perfume/Byredo/Seven-Veils-13307.html
ми идва в повече.

Santal Blush, Santal Majuscule и Samsara ЕdT са три аромата, които със сигурност ще придобия през 2016. Помня, че имахме тема за сандаловото дърво, ще я потърся да си я припомня.

Който търси, намира.  Laughing:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=808100.0

# 709
  • Мнения: 17 546
Понеже спрягат розовата Zara for her за заместител, планирам да я пробвам ако я видя, но не попадам и на нея.
Да, много прилича тази Zara, пробвах я преди време. Не помня как беше като трайност и не знам дали все още я има в София. Дано се сетя да погледна като отида в някой мол.

Когато преди години се запознах за първи път със Sicily, се зачудих как Моника Белучи може да каже за този ароматизатор за тоалетна, че е най-любимият и парфюм на света?! Потресена бях! Нищо красиво не открих в него. После, при една повторна проба, нещата се преобърнаха наопаки! Не разбрах как стана и защо, но открих красота и нещо много лично в този аромат. Когато съм с него се чувствам особено, някак си съм си самодостатъчна и не искам никой да ми нахлува в пространството. Разкошен парфюм да се чувствам защитена от света когато го нося и когато имам нужда от това.

Преди празниците при мен от размяна се озова Essence Labdanum Donna Karan и съм изключително доволна. Това е точно тамянът, който търсех. Идеален е за представата ми за по-тамянен аромат от Collection Extraordinaire Bois d`Iris Van Cleef & Arpels. Също такъв интимен аромат е като него, защото не носи шлейф, но си го усещам около себе си и това ми е напълно достатъчно. Да, прилича на Black Cashmere, но е много по-фин, не толкова горчив и не толкова мощен. Някак си по-ефирната и елегантна негова версия, съответно го намирам и за по-добрата. Много му се радвам! Heart Eyes

# 710
  • Мнения: 142
благодаря , но тези сайтове не ми вършат работа просто защото  парфюма става 1000лв а ми казаха , в безмитните и др.места го има за 700лв.
https://shop.frankfurt-airport.com/en/tom-ford-private-blend-plu … spray-250-ml.html Но как стават нещата с доставката и има ли ддс, ако се поръча, трябва да си провериш.
Хъм, това май е само да си го платиш онлайн и да си го вземеш от магазина.
лоша работа...
аз нямам познати по летищата а цената е супер.
как може някой някакси да ми го донесе, никога не съм се занимавал с тея летища.
Дали го има в Амстердам и на кое летище или в brussels airport ?


[/quote]
Explore more - защо не си вземеш 50мл от въпросния Том Форд? 250мл не е ли твърде много?
Тъкмо докато изхразходваш 50ката, ще си дадеш сметка дали всъщност имаш нужда от 250мл и дали въобще е нужно да даваш толкова пари наведнъж...

Честити нови парфюмни придобивки на всички  Party
[/quote]

Първо 50мл ще ми е малко и най-важното ще ми е финансово неизгодно защо да давам 250-350лв за 50мл като за 700лв се взема 250мл и може да си го разделя или ползвам целия. аз от близо 10г ползвам парфюми с аромат на сливи и ми допадат но са слаби тоя е по силен и ме устроива.

Последна редакция: сб, 26 дек 2015, 14:03 от Explore more

# 711
  • Враца
  • Мнения: 2 693
Аз също съм фен на Сицилия,
мисля че Бижу  Hug ме запозна с него,
а след това използвах половин флакон от размяна.
Божествен е , а по интересното е , че от половин година насам се присещам често за него и много ми се носи..


Каква е разликата м/у Dolce&Gabbana The One и Dolce&Gabbana The One Desire?

# 712
  • Мнения: 142
WaltherP99 - чудех се аз, защо последните години, повечето дизайнерски парфюми са леки водици, а то било за да не се задушават клиентите по заведенията  Grinning

Опа Simple Smile

2-та споменати парфюма,заради които ме спряха са всичко друго,но не и водици , особено Black Afgano , чиято трайност е чудовищна  - все пак за ресторанти бяха,а не барове Simple Smile  



WaltherP99 - нямах предвид твоите пафюми от въпросните случки  Wink Даже напротив - визирах тенденцията по-масовите дизайнерски аромати да стават все по-интимни, меки, семпли и ефирни. Нещо като хумор се опитах да вкарам, но видно неуспешно  Simple Smile


Честити нови парфюмни придобивки на всички  Party

голяма част от дизайнерските парфюми и от нишовите са реформулирани и бляк афгано дори, и държат по малко за съжаление и с времето и годините още повече ще ги реформулират докато накрая хората  спрат да ги купуват или се насочат към старите версии с космически цени.
Serge lutens,creed,andy tauer, и  повечето с редки изключения.







Amsterdam Airport Schiphol знаете ли дали тук има tom ford plum japonais?

Последна редакция: сб, 26 дек 2015, 15:41 от Explore more

# 713
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Ако пътуваш и ли познаваш някой, който пътува,  провври из магазините, които предлагат приве колекцията..Не на всички летища има Тим Форд приве
В Мадрид в El corte ingles има големи бутилки
 Сега погледнах в английските сайтове цената на 250 млл е около 330 лири.
Безуспешно издирвам Japón Noir.Тук изобщо не е  зареждан.
Консултантът позвъни в бутика в Puerto Banus, но и там не бяха чували за него.

Последна редакция: сб, 26 дек 2015, 18:11 от sl

# 714
  • Мнения: 17 546
Аз също съм фен на Сицилия,
мисля че Бижу  Hug ме запозна с него,
Неее  Laughing Моята Сицилия е от теб!  Heart Eyes
Всъщност, от някакъв твой познат, на когото му я бяха продали за мъжки парфюм Crazy

# 715
  • Мнения: 3
Момичета и момчета, можете ли да ми подскажете къде във Виена освен в бутика на "Шанел" се предлагат ексклузивите на марката?

# 716
  • Враца
  • Мнения: 2 693
Аз също съм фен на Сицилия,
мисля че Бижу  Hug ме запозна с него,
Неее  Laughing Моята Сицилия е от теб!  Heart Eyes
Всъщност, от някакъв твой познат, на когото му я бяха продали за мъжки парфюм Crazy

Ама това май беше доста преди да я открия като мой аромат  newsm78
Или съм изкукала..  Hug

# 717
  • Мнения: 17 546
Ми... Crazy Flutter ... hahaha
 Hug

# 718
  • София
  • Мнения: 849
На Брюкселското летище също няма Plum Japonais. Пробвай в Senteurs d'Ailleurs (бутик за нишова парфюмерия, имат сайт, както и фейсбук страница, където отговарят на въпроси сравнително бързо), но предполагам цената няма да е като на летище, а не вярвам и доставката до БГ да е безплатна..

# 719
  • Мнения: 7 100
Момичета и момчета, можете ли да ми подскажете къде във Виена освен в бутика на "Шанел" се предлагат ексклузивите на марката?

Виж тук  http://your-perfume-guide.blogspot.co.at/2011/09/vienna-austria.html

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт