Парфюмни размисли и страсти - 194

  • 95 432
  • 754
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 142
Аз пък съм в Еликсирена драма, заради този Elixir des Merveilles Hermes.
Балсам за душата ми е този парфюм, толкова ми харесва, от месец го обикалям. Няколко пъти го пробвах-на блотер, пръсках на китка, на врата и потъвам в блаженство, но за около 3 часа и след това не го усещам. Днес отново ходих в Бюти Зоната и се напръсках яко- по врат, ръце, дрехи и след няколко кратки часа пак се скри, усеща се единствено по дрехата ми от тюл, на кожата-нищо. Явно не съм от тия късметлийки при които е присъствен, а аз искам да го дишам. И в това ми е драмата, искам го, но трябва да го подновявам по няколко пъти за да го усещам и то за месец ще ми отиде минимум 30-ца, а никак не е евтин- от магазин.
вземи си макс голяма бутилка или тестер по изгодно и винаги в теб малка бутилка по 10мл например или пробваи с овлажняваш лосион,daily moisturing , при мен всичко най-дълготраините парфюми project-ват  макс 30-60 мин така че разбирам колко е гадно да дадеш супер много пари и да не си доволен Simple Smile

# 751
  • Мнения: 26
Честита коледа на всички !!!
 Мога ли и аз да си позволя да помоля за помощ!?
Трябва да изберем с приятелка мъжки сладък парфюм,нещо ,което може да се нарече мъжкият “Ла вист а бел” Simple Smile.Момчето много харесва Келвин Клайн “Би”,но приятелката ми иска да го смени с друг вече.Бяхме в Бюти зоун,но си тръгнахме само с главоболие от там.
Считам че е по-добре да се допитаме до опита тук и да разгледаме конкретни неща.
Благодаря предварително!

Какъв е бюджета ? Сладък като захаросано-сладък, плодово-сладък,флорално-сладък,шоколадено сладък,ууд+сладост?
Къде живееш? Би ли могла да минеш през някоя парфюмерия по-голяма?  Peace


1.Доста го прис..ха и него-вече не е това,което беше като трайност,но пък цената не е толкова висока.Absolutely Gold варианта е чист парфюм и е доста по-траен,но е по-скъп.Като минус на оригинала може да се отбележи,че е супер разпространен в Бг и в заведение вечерно време ще има още десетки мъже с него сега като е студено.
2.Класика но е хубаво човека да го пробва,преди да му бъде подарен.За някои катранената нотка в началото е неприятна.

WaltherP99 - чудех се аз, защо последните години, повечето дизайнерски парфюми са леки водици, а то било за да не се задушават клиентите по заведенията  Grinning

kaspella - ако дръжиш, а предполагам е така, да тествате на живо пафюм из магазините, то имам 3 бързи идеи за сладък мъжки парфюм.

Yves Saint Laurent - L'Homme Parfum Intense - http://www.fragrantica.com/perfume/Yves-Saint-Laurent/L-Homme-Pa … ntense-18841.html

Davidoff - The Brilliant Game  - http://www.fragrantica.com/perfume/Davidoff/The-Brilliant-Game-28801.html

Versace Eros - http://www.fragrantica.com/perfume/Versace/Eros-16657.html

И трите ми харесват доста, но все пак най-много ми допада The Brilliant Game.

Весело и наздраве на всички






   Живея в Пловдив и утре сме на обиколка да разгледаме предложеното до тук,за което сърдечно благодаря,да се обикаля с определена цел е значително по-лесно.
 Колкото до определението за сладък парфюм тя определя  Wish Chopard за сладък,а аз не го намирам нито за сладък,още по-малко за женски,ноооо възприятията са нещо много относително.
  Бюджетът не е ограничен!

Последна редакция: пн, 28 дек 2015, 23:08 от kaspella

# 752
  • Мнения: 566
от нишовите са реформулирани и бляк афгано дори

Вече бях написал в темата,че това не е вярно.Black Afgano никога не е бил реформулиран в истинския смисъл на думата.Аромата го ползвам от 2009-та като излезе и единствената разлика,е че нарко-нотката е маааалко по-слаба.От 100 човека няма и 5 да усетят тази разлика,и то първо трябва да познават отлично оригинала,и второ да правя съпоставка единия на едната ръка и другия на другата.
Няма нищо общо с дизайнерси реформулировки,които нито миришат по същия начин като оригинала,нито имат и половината трайност.
Единствените от  нишовите компании,които се оср.ха БРУТАЛНО са Amouage - уж колко по-добри били новите магнитни капачки,а хората като си получиха новите парфюми и интернет беше залят от оплаквания.Трябва да се отбележи,че Amouage регулаторните изисквания на ЕС от 2012-та не ги касаят.

Безуспешно издирвам Japón Noir.Тук изобщо не е  зареждан.
Консултантът позвъни в бутика в Puerto Banus, но и там не бяха чували за него.

Той хубаво е звъняла,но Japón Noir е спрян от 2011-та година .Спираха го и го пускаха 2 пъти,но в момента със сигурност от доста време не е в продажба . http://www.tomford.com/fragrance/private-blend/

Като спомена зареждане-в  Бг примерно някоя умна мериНджейкса глава е решила да не продава 2 от най-продаваните аромати на марката Sahara Noir и особено Noir de Noir , като официално поне и 2-та никога не са били предлагани у нас.

Живея в Пловдив и утре сме на обиколка да разгледаме предложеното до тук,за което сърдечно благодаря,да се обикаля с определена цел е значително по-лесно.
 Колкото до определението за сладък парфюм тя определя Wish Chopard за сладък,а аз не го намирам нито за сладък,още по-малко за женски,ноооо възприятията са нещо много относително.
  Бюджетът не е ограничен!

Не съм много запознат дали в Пловдив имаш опцията да пробваш нишови парфюми.Нещо ме обърка този ти пост? От предишния ти пост останах с впечатление , че ти и твоя приятелка трябва да изберете за мъж сладък парфюм , или ??  newsm78
Не е ограничен все пак какво значи? С голямо удоволствие бих ти препоръчал
но е 250 евро за 50мл ...

Парфюм за утре т.е. вече днес ще е

Нова тема ?

Последна редакция: вт, 29 дек 2015, 01:24 от WaltherP99

# 753
  • Мнения: 26
Да,да избираме за мъж сладък парфюм,благодаря за предложенията,ще видим можем ли да намерим за проба нишови парфюми.В Бюти зоун мисля,че не съм виждала.

# 754

Общи условия

Активация на акаунт