Не ме хваща упойката...

  • 9 834
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Последния зъб - долен последен преди изваден мъдрец.  Шиечен кариес - пулпит, де.
Първи опит - лазер - дълбае си - не ми пречи. Второ посещение - спиралите - нерви - боли. Айде упойка, ама 1/3 - цъ, айде още 1/3 - не. Пак лекарство. Трети път - боли - пак лекарство....4 път - изтърпях го, просто ми беше писнало вече....Според мен не уцели дозата на упойката или мястото. Цялата буза и устна ми бяха изтръпнали, обаче зъба и венеца - не!

# 16
  • Мнения: 1 412
И аз бях така, цялята страна изтръпна, но зъба нее и не. Аз такава болка в живота си не помня.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 166
Момичета помогнете ми с мнение моля ви. Изживавам някакъв пореден ужас днес. Миналата седмица отидох на зъболекар с болки в долен десен седми зъб. Зъболекарката, при която ходя вече 20 години се опита без упойка, но ме болеше много и ми сложи упойка. Докато си затворя устата се разля някакъв страшен адреналин от сърцето нагоре, започнах да се задушавам, изтръпват ми ръце, крака и най- страшното е, че започва адско сърцебиене, роклята ми се тресе направо. Тя е категорична, че не става въпрос за алергия, аз проблеми със сърцето нямам. Болката въпреки упойката беше адска и се наложи арсен. На втория път при вадене на нервите почти не усетих нищо. Но днес ваденето продължи и болката беше ужасна отново. Разревах се на стола и се наложи отново упойка, този път обаче без да ме бодат, а само в канала. Майчице, отново същото. Пулсът ми сигурно стигна 100. Не знам какво да правя. Тя запълни каналите, но съм страшно притеснена. Все така ли ще е оттук нататък. Някой може ли да ми даде съвет. На кардиолог ли да ходя?

# 18
  • Мнения: 1 844
Категорична е, че не е алергия? По какъв начин се убеди, че не е?
Ако усещанията ти наистина са били толкова сериозни, определено се консултирай с кардиолог и алерголог, преди поставяне на нова упойка.
Как си с кръвната захар?

Последна редакция: пн, 23 ное 2015, 19:38 от desinkata_85

# 19
  • Мнения: 1 412
Това сърцениене да не е от притеснение? Как работи лекарката, докато ти се чувстваш по този начин? Наистина се прегледай преди следващата упойка. Дано не ти се налага де Cry

# 20
  • Мнения: 778
Не това не е алергия.....ако бе алергия, работата щеше да е многооооо страшна. Това е колапс. Страхът на болния от предстоящата интервенция е причина за развитие или на синкоп или на колапс. Жената е получила  колапс - при него пациентът е в съзнание, но има тахикардия, световъртеж, отпуснат е, кожата е бледа, хладна и влажна при допир .....или казано още: рязко настъпваща съдова недостатъчност с понижено кръвно налягане и учестен пулс. Това е само и единствено на нервна почва. Биологичният смисъл е, че при стресово състояние, отделеният адреналин от надбъбречната жлеза, свива кръвоносните съдове в крайниците и главата (респ. мозъка), за да запази добро кръвоснабдяване на органите в туловището (сърце, бели дробове, черен дроб и др.), където кръвоносните съдове се разширяват. По-малко оросеният мозък води до световъртеж и отпуснатост, забавени реакции.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 166
Не това не е алергия.....ако бе алергия, работата щеше да е многооооо страшна. Това е колапс. Страхът на болния от предстоящата интервенция е причина за развитие или на синкоп или на колапс. Жената е получила  колапс - при него пациентът е в съзнание, но има тахикардия, световъртеж, отпуснат е, кожата е бледа, хладна и влажна при допир .....или казано още: рязко настъпваща съдова недостатъчност с понижено кръвно налягане и учестен пулс. Това е само и единствено на нервна почва. Биологичният смисъл е, че при стресово състояние, отделеният адреналин от надбъбречната жлеза, свива кръвоносните съдове в крайниците и главата (респ. мозъка), за да запази добро кръвоснабдяване на органите в туловището (сърце, бели дробове, черен дроб и др.), където кръвоносните съдове се разширяват. По-малко оросеният мозък води до световъртеж и отпуснатост, забавени реакции.
Благодаря skrubi  Hug, в този случай според теб какъв лекар е редно да посетя преди следващата упойка? Нужна ли ми е консултация със специалист? Все пак ще ми се наложи все някой ден пак да прибягна до обезболяване.

# 22
  • Мнения: 778
Ninah, не ти трябва лекар. Вероятно при следващото ти посещение при стоматолога, като трябва да ти постави упойка, ти ще си спомниш за предишното ти изживяване и пак може да се случи това. Препоръчвам ти един валидол вечерта и един сутринта преди посещението при стоматолога.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 6 324
Толкова често ползвам упойки в устата, че по едно време се притесних и реших да опитвам да изтърпявам, доколкото е възможно без.
Само веднъж ми се случи усещането със сърцебиенето и т. н.-предполагам е от предозиране. Отвратително чувство, все едно ще пукнеш след малко.
Като чета и за разни парези, засегнати нерви и т. н., съвсем ми се изправят косите и благодаря, че всичко е наред при мен. Май болката в инжектираното място след това за два-три дни и невъзможността да си смръкнеш сопола за няколко часа е най-големия ми проблем досега.
А ако получа алергия към упойките и т. н.-направо не знам.
Темата ме интересува.

# 24
  • Мнения: 151
Ако забрлязвате диагнозата при всички е една и съща-пулпит. Най - отвратителното нещо според мен. Налага се кореново лечение, но все пушпата е жива и много чрсто от упойката може да изтръпне цялата глава, зъбът може да бъде изваден безболезнено, но не и да се бърка в каналите му. Обикновено работи поставянето на вътрепулпна анестезия.Ако не, когато се достигне до болезнената пулпа, не се продължава а само памуче, малко калций и нов час. Щом вече е достигнато без болка до пулпата и има малка дупчица до самата пулпа, то налягането спада и болката рязко намалява до слаба или напълно изчезва. На следващото посещение, пулпата се е самоумуртвила напълно или частично. Поставя се малко вътрепулпна анестезия,която вече е безболезнена и спокойно се довършва всичко. Когато има болка не може да се работи!
Не чакайте пулпити! Умуртвените зъби са с много по-малки шансове от живите. Правете си профилактични прегледи и ще спестите пари и здраве

Общи условия

Активация на акаунт