Интериорен SOS /8/

  • 172 503
  • 828
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 560
   Здравейте. Имам голяма нужда от вашия съвет. Обзавеждаме хол. За сега сме се спрели  на холов ъгъл,
 с тези ориентировъчни цветове, но не е същият като модел.. Мислим мебелите да са в бяло, пердетата също. Завесите и килимът ми се иска да са в неутрални цветове, но какви...не зная. Стените - неутрални, в най-бялото кафяво  Simple Smile дали ще е удачно.... Идеята ми е да се получи неутрален лек интериор, който да променям цветово само с аксесоари като  възглавници, картина, ваза...Подът е дъбов паркет.
Благодаря ви предварително bouquet


  С това име Цветина: защо търсите безцветен интериор;)

Разгледайте английски класики, те се приближават до това което искате.
Стени крем, бели врати  первази  и мебели, наистина дъбови подове, когато не са мокет, и акценти като яйца на червеношийка, или розово, или кафяво.

Една  ЛораАшли например:

http://decoholic.org/2015/04/20/laura-ashley-new-spring-summer-2015-collection/
http://lakecountrykeys.com/laura-ashley-bedroom-designs/64332/pl … omes-allaboutyou/

https://www.google.bg/search?biw=1920&bih=925&tbm=isch&a … k1.63.Crhh1wuOqR0

И малко черно може да стегне картинката:


# 736
  • Мнения: 74
Огромни благодарности на всички, много трудно с цветовете, ей. Поне на мен ми е мнооого трудно.
 Ето на този диван сме се спрели, но не с тези цветове и с възглавници като цветът на седалката.
 Допълнително ще поставя малки за акцент
Ето кафявото вдясно, под него за корпуса, най отдолу евентуално малките възглавници
Обожавам интериорите на Лора Ашли, но как се поддържат тези светли дивани във времето....Цветът на това яйце не е ли много студен....
Моля ви да ми предложите неутрален цвят на диван....просто да добия представа какво имате предвид.

# 737
  • Мнения: 560



Относно яйцата:

http://www.theenglishgroup.co.uk/blog/2012/02/23/duck-eggs/
https://www.pinterest.com/pin/387309636695396047/


Относно дивана:

БЕЗ да цепите  корпус и възглавници, а само да подчертаете обема ще е по лесно.
Изцяло неутрален, съотносим към всичко почти. Не светъл.
И още:







# 738
  • Мнения: 74
 bouquetБлагодаря! Вече не съм толкова убедена в кафявото като неутрален цвят Laughing... Тъмните дивани, които си показала за пример за мен са мноооого тъмни...като мебел /дневната е 5,50/3,40 и толкова тъмно не бих посмяла да сложа/, но светлият е ок, синьо обичам на картинка, но в моя дом май не. Ще мисля още, няма да бързам.
Яйцето е хубаво, интересно.
Извинявам се много, ако прекалявам с питанията, но ето от тези цветове кои са неутрални според вас /освен първия вляво Grinning/.
 bouquet

# 739
  • Мнения: 8 084
Дивани обсъждахме тук http://www.bg-mamma.com/?topic=1004667 и в предишната тема Simple Smile (http://bg-mam.ma/p/992040/35800225 интериори в бежово обсъждахме, поразгледай в темата, имаше интересни снимки с идеи)
Както и твоите цветове за интериор.
Аз два толкова близки цвята за диван (корпус и възглавници) не бих сложила... Все единия ще изглежда "мръсен", както и бяло на корпус на диван. Ако са бели мебелите, бяло с бяло не си пасват, все едното е сивкаво/жълтеникаво/"нацапано"...
Аз съм със същите размери на хола, стените са цвят между капучино и мляко с какао, дивана е с тъмен корпус (кафяво черен шоколад) и седалки и възглавници шампанско (май не точно, по сивкаво ми идват...) и малки възглавнички (само 2) в двата цвята, на листа, завесите са в същия цвят, но не дюс. Килима е в основен цвят на седалките на дивана, абстрактни флорални мотиви в цвета на стените, на места доста по-наситен... Бели мебели. Тъмния диван някак "приземява"...
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 12 дек 2017, 15:12 от peneva_a

# 740
  • Мнения: 1 787
Аз съм на мнение, че когато човек не знае на какъв неутрален тон да се спре, е най-добре да избере диван  в цвят.  Simple Smile Кафявото изобщо не е неутрал, дори напротив - силно си е в полюса на земното притегляне, както пише и в горния коментар и всички останали цветове трябва да се съобразяват с него. Ти нямаш ли някакви любими цветове, че искаш наистина всичко да ти е в бежовата гама?

# 741
  • Мнения: 751
цветина, всички цветове на снимката са неутрални (без червеникавото, което се подава най-отдолу). Избираш един и комбинираш с нещо по-цветно. Само ще трябва да съобразиш нюансите. На мен примерно първият цвят на първия ред от дясно наляво ми харесва най-много. Виж тук за идеи как да комбинираш неутрални цветове
https://www.homedit.com/decorating-with-neutral-colors-for-every … om-in-your-house/

# 742
  • Мнения: 74
bflmp, благодаря за линка - отивам да разглеждам по-подробно всичко в него.

Madeleine, не искам всичко да е в бежово, съвсем не, но и не искам диванът да е в цвят - все си мисля, че един ден ще ми втръсне да го гледам в определен цвят, а претапицирането е....по-добре нов...
Любимите цветове са ми в топлата гама. Това, което не харесвам е зелено, лилаво, синьо...., но има и нюанси на синьото, които ми допадат.
Може би ще избера два от неутралните на снимката по-горе, но с достатъчен контраст между тях, за да не стане ....боза. В магазина ме изгледаха доста странно, че не искам възглавниците да са шарени....според тях диванът няма да е интересен и ще загуби ...Какво мислите за това?
Не зная защо се притеснявам от по-тъмен диван, може би си мисля, че така интериорът ще стане по-тъмен...
Благодаря ви много, момичета!
Хубав ден! bouquet

# 743
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 859
В магазина ме изгледаха доста странно, че не искам възглавниците да са шарени....според тях диванът няма да е интересен и ще загуби ...Какво мислите за това?

Аз като фен на декоративните възглавници и честата им смяна, не долюбвам хич шарени възглавница като част от самия диван, точно защото ограничават избора на декоративни до .. почти никакви.  Peace

# 744
  • Мнения: 74
Вълшебство, аз също съм фен на възглавниците и си ги сменям според сезона, но в магазина не мислеха, че е нужно добавянето на още и то по-малки....

# 745
  • Мнения: 5 022
И аз така - възглавниците на дивана, които ще са част от облегалката, задължително да са дюс с цвета на дивана.

Сега съм си сложила космати възглавница и една агнешка кожа на морскосиния диван, заедно с едно одеяло плетено на едра кука. Много е коледно.  Heart Eyes

# 746
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 859
Вълшебство, аз също съм фен на възглавниците и си ги сменям според сезона, но в магазина не мислеха, че е нужно добавянето на още и то по-малки....

Тогава по-скоро трябва да смените моделът диван, както каза Нивиана  Wink

Мнението ми се припокрива с Макарон - за мен възглавниците, които са част от самия диван, трябва да са в същия цвят като останалото.  Peace

# 747
  • Мнения: 8 084
Вълшебство, аз също съм фен на възглавниците и си ги сменям според сезона, но в магазина не мислеха, че е нужно добавянето на още и то по-малки....
Тогава по-скоро трябва да смените моделът диван, както каза Нивиана  Wink

Мнението ми се припокрива с Макарон - за мен възглавниците, които са част от самия диван, трябва да са в същия цвят като останалото.  Peace
А малките нахвърляни възглавнички да се връзват със завеси, табуретчици... дребни елементи в интериора... и като ми писне - сменям!

# 748
  • Мнения: 1 787


Madeleine, не искам всичко да е в бежово, съвсем не, но и не искам диванът да е в цвят - все си мисля, че един ден ще ми втръсне да го гледам в определен цвят, а претапицирането е....по-добре нов...
Любимите цветове са ми в топлата гама. Това, което не харесвам е зелено, лилаво, синьо...., но има и нюанси на синьото, които ми допадат.

Ами тогава вземи диван в любимия си цвят. Той няма как да ти омръзне. Simple Smile Аз смятам, че цветът, който и да е той, винаги ще бъде по-модерен, по-актуален и по-timeless от който и да било неутрален цвят. Прави ми впечатление, че всички тръгват с тази идея - неутрални диван, стени, кухня, мебели и после ще "вкарат" малко цвят (ох, как го мразя тоя израз! Sick) с възглавници, пердета, картини... и накрая на никой не му се получава - всичко става 50 нюанса боза, както писа Макарон. Защо толкова хората ги е страх от цветничкото, се чудя  newsm78... ето например моите любими цветове са ми любими от ранна детска възраст и ще продължат да са ми любими чак докато стана щастлива гръцка пенсионерка. И просто НЯМА ШАНС, ама съвсем никакъв, някой да ме убеди, че който и да било неутрален цвят - сив, бежов, whatever, е по-подходящ за моя дом от моите си цветове, дори ако лично Донатела Версаче е бъркала и нагласяла с голи ръце боята. Вярно е, че някои цветове се съчетават по-трудно, но неутралите се съчетават успешно още по-трудно - малко да кривнеш подтона и си край с хармонията - видях го вече на няколко места това, хем дизайнери бяха вилняли вътре.  ooooh!

Но, щом си решила да е неутрално, ок, поне тогава избери цвета такъв, че да пасва на любимите ти цветове, за да може като си ги внедриш в каквито елементи решиш, да не се бият с дивана. Simple Smile Ще се радвам да покажеш после резултата, желая ти успех с обзавеждането - ние също сме на този етап и никак не е безметежно!  Hug

# 749
  • Мнения: 1 483
И аз подходих с неутрални кухни и мебели, но пак си имам цвят - чрез боята. Ако ми омръзне, поне по-лесно се сменя от кухня, нали. А възглавнички и пердета пак имам шарени Grinning

Общи условия

Активация на акаунт