Интериорен SOS /8/

  • 172 436
  • 828
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 8 076
...Ами тогава вземи диван в любимия си цвят. Той няма как да ти омръзне. Simple Smile Аз смятам, че цветът, който и да е той, винаги ще бъде по-модерен, по-актуален и по-timeless от който и да било неутрален цвят. ...
Ама вие мъже с мнение за цветовете нямате ли!?! Аз обожавам тюркоаз, мога да си го комбинирам с каквото си иска... вкъщи тюркоаз нямам (освен по моите дрехи и по тези на децата Smiling Imp)
Мъжа ми искаше в хола стените да са наситено бежово (бели мебели, паркет дъб). Е, колкото и да избирахме на мостричка, накрая като измазахме се оказа силно хамелеонов цвят който според светлината е от тъмен беж, през прасковено розово до карамел...
Скрит текст:
(снимките са още от ремонта и стените не са напълнени с картини...)
Детските стаи трябваше да са наситено хубаво топло зелено... е, получи се резеда до сиво зелено, пак според светлината
Скрит текст:
на девойката
и на младежите
още няма книги, книги, книги... и дреболии
Спалнята е в блеееедо пясъчно, само дето е северна стая и често изглежда в по-наситен цвят и от хола... но там пък е с керемидени рози в завесите и пердетата, малко керемидено на едноцветни завеси, показващи се на 15тина см между шарените завеси и тънки пердета... и на чаршафите (странно нямам снимка).
С еднакъв цвят/декор мебели стаите са много различни... и уж бозавия хол, всъщност си ми е много "топло" уютен...

# 751
  • Мнения: 74
Моделът на дивана....ни хареса на всички вкъщи. Избрахме го разтегателен, гледах да има облегалка и на лежанката, защото повечето нямат и е неудобно за този, който седи на нея - иначе все едно е на табуретка.
Аз думите на Нивиана ги разбрах по друг начин - да го направим в един цвят, без да разделяме корпус, седалка, възглавници цветово  newsm78
Стои кокетно, ама я казвайте навреме..... Laughing


Peneva, това са и моите любими цветове...., но вече повече от десет години се движа в тази прасковена мъгла и ми се иска да избягам този път от нея - прекалих с оранжевото, то е и в банята, в спалнята, част от стените на коридора са ...тиквени, но много ми харесват, холът също беше прасковен, но правихме освежаване и сега е по-неутрално. И сега ни предстои обзавеждане на ново жилище, затова ми се иска да наруша поне мааалко тази оранжева традиция Mr. Green

Последна редакция: ср, 13 дек 2017, 16:30 от цветина

# 752
  • Мнения: 8 076
...Peneva, това са и моите любими цветове...., но вече повече от десет години се движа в тази прасковена мъгла и ми се иска да избягам този път от нея - прекалих с оранжевото, то е и в банята, в спалнята, част от стените на коридора са ...тиквени, но много ми харесват, холът също беше прасковен, но правихме освежаване и сега е по-неутрално. И сега ни предстои обзавеждане на ново жилище, затова ми се иска да наруша поне мааалко тази оранжева традиция Mr. Green
Оооо, това е всичко друго но не оранжево... май много до "крамел" при специфична външна светлина... Трябваше да е някакво "капучино", но малко розовее... Или пък да кажем, доближава се до ръждиво, изсветлено малко...  та затова казах "прасковено"...
Бях се настроила за едноцветен диван с малки възглавнички и завеси на хола, както и нещо по килима в "марсала" или "бургунди"... Но не се спогодихме с продавачите на завеси... ако цвета пасваше, то стила не и обратното... та минахме на кафяво (тъмен шоколад) и шампанско за дивана, креслото е само кафяво... и килим с комбинация на цветовете ми

# 753
  • Мнения: 74
Много стилно, направено с вкус! А килимът е приказка!

 bouquet

# 754
  • Мнения: 1 787
Ама вие мъже с мнение за цветовете нямате ли!?! Аз обожавам тюркоаз, мога да си го комбинирам с каквото си иска... вкъщи тюркоаз нямам (освен по моите дрехи и по тези на децата Smiling Imp)

Имаме, разбира се, аз поне де, за другите не знам. Simple Smile Харесваме идентични неща с него, просто сме сродни души.  Simple Smile

peneva, много е уютно у вас, замислено топло и земно усещане, добре съчетано, поздравлени за което  bouquet ... но все пак отново е доста монохромно за мен. В което няма лошо, разбира се, щом вие се чувствате добре в такава среда, но определено не е моето, или хайде да кажа нашето (на цялото ми семейство) нещо. Някой ден, надявам се да не е чак толкова далеч, ще покажа и при нас как се заформят нещата, просто сме доста далеч от интериорни снимки, защото много бавно върви с всички тези наши постоянни пътувания, но все някога ще му се види края. И на мен ми писна да се разхождам перманентно с рулетката в чантата, ама какво да правя - нося си я и не мрънкам...  Grinning

# 755
  • Бургас, София
  • Мнения: 216
peneva_a, може ли да споделите креслото от къде е?
Ако някой друг може да помогне, ще съм също благодарна. В търсене сме на кресло с висока облегалка - нещо като икейския Strandmon„ но с малко по-модерно звучене. Не успяваме да открием нищо, което да ни допадне визуално и да ни се стори достатъчно здраво. Има много красиви и модерни кресла, но с ниска облегалка или кекави крачета. Мисля в тази тема беше показано едно Tulip, което като форма ни харесва, но е само в лилав цвят, който не ни подхожда. Другата спънка е цена - харесахме кресла по 2 или 3 хиляди лева, но ни се струва неоправдана инвестиция. Приятелят ми е твърдо против, аз не съм толкова крайна, но наистина трябва да се влюбим, че да се мисли по този въпрос.

# 756
  • Мнения: 8 076
... креслото от къде е?
...В търсене сме на кресло с висока облегалка - нещо като икейския Strandmon„ но с малко по-модерно звучене. Не успяваме да открием нищо, което да ни допадне визуално и да ни се стори достатъчно здраво. ..
Това е с малко по-модерно звучене , има и подходяща табуретчица и го пробвах в магазина, беше удобно. https://jysk.bg/dnevna/kresla/kreslo-vejle-plat-s-pyaschen-cvyat.
Моето е това , в магазина беше с по-мека седалка, доставеното е с "по-висока плътност, съответно по-издръжлива възглавница и по-скъпа!", ама това аз не съм го искала, исках на креслото да ми е уютно, и възглавничката ми е малко по-малка... и ми я направиха стандартния цвят на модела (имаха на склад, аз реших да изчакам за поръчка, че да е с цвета на седалката и да си сложа още други по-шаренки малки по дивана и креслото, да ама не!)... Поне цената беше доста по-изгодна, когато го купих Wink https://www.enikom-m.com/bg/product/0/fotaoil-milano/65623-1_1_4.html, табуретката от серията беше неудобна за хващане и местене, а и беше голямка за пред креслото...
В АИКО също имат кресла на прилични цени.
Но ходете и сядайте наред, някои с по-ниска облегалка по-добре подпират гърба, на някои подлакътниците не са особено удобни... и да сяда човека, който по-често ще го ползва Wink аз съм си заплюла, че си е моето "кюшенце" и аз си го избирах...
ПП: Интересно https://www.vidaxl.bg/e/8718475941569/regulirasht-se-tv-reklayne … tyoyl-ot-plat-siv

Последна редакция: чт, 14 дек 2017, 11:27 от peneva_a

# 757
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 330
Здравей, Нивиана Simple Smile

Имам нужда от помощ в избора на цветове за стените, масата и столовете в общо помещение хол, кухня и трапезария (около 30 м2) и ще се радвам, ако споделиш твоето виждане.

Помещението е с изложение юг-запад, кухнята е черен мат с плот черен гранит и гръб бяло матирано стъкло, черен гранитогрес пред нея и естествен дъбов паркет в останалата част от помещението. Хладилникът ще бъде в нишата срещу кухнята, и той е черен. Голямото чудене е каква маса и столове (цвят и стил) да сложим между хладилника и кухнята и какъв цвят да е голямата стена зад дивана. Много харесвам модерните маси с един голям "крак" посредата, също и стъклени маси, но те се разтягат или поне не съм виждала разтегателна. Месеци наред живея с идеята за тъмно сива стена и червен П-образен диван, но сега се притесних да не стане много тъмно с тази черна кухня. А и стеничката за ТВ също планираме да е черна, да "погълне" ТВ. Дограмата до кухнята също ще бъде сменена в цвета на големите прозорци (цвят блатен дъб), вратите са в почти същия цвят (цвят дъб Трисио). Зациклих сериозно на тема цветове и не мога да продължа Sad

Това е холокухнята в много работен вариант:

https://photos.app.goo.gl/5DGJMFZoVN8NQinm2

Благодаря предварително!

# 758
  • Бургас, София
  • Мнения: 216
peneva_a, благодаря много за предложенията. Ще ги разгледаме с приятеля ми. Относно табуретки не сме обмисляли да имаме. По-скоро креслото ще е като акцент и също уж щше е моето местенце в хола, но усещам как ще има борба за сядане там. Приятелят ми все повече се впечатлява от идеята за такава голяма удобна мебел Laughing

# 759
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Green_Eyed, много сте избързали с монтажа на кухнята според мен, твърде ранен етап, без лачинат, строителни отпадъци.

Съчувствам ти, предполагам майсторите по шпакловката и др. строителни дейности са закъснели, а кухнята готова..

# 760
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 330
Doris, болна тема ми е това Sad Щяхме да се нанасяме за миналата Коледа, съответно давахме зор за кухнята, беше готова на 01.12.2016. Но строителят ни забави с предаването на апартаментите и не те получиха нещата. Кухнята нямаше как да стои месеци наред при мебелиста и я монтираха. Само гранитогресът под и пред нея е сложен.

# 761
  • Мнения: 1 787
Green_Eyed, снощи си разглеждах каталога на Икеа и като видях тази снимка, веднага се сетих за твоята кухня. Simple Smile Нещо такова като цветове на столовете и масата как би ти се понравило?

Скрит текст:

# 762
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 330
О, Madeleine, благодаря, че си се сетила за моя проблем Simple Smile
Много ми харесват така на снимката, но се притеснявам, че ще стане много тъмна кухненската част.
Мисля и за маса с бели/черни крака и плот в цвета на паркета.
Ти си много добра в цветовите комбинации, какво мислиш за голямата празна стена, на която ще бъде диванът?

# 763
  • София
  • Мнения: 9 920
В София къде могат да се разгледат спални от масив?

# 764
  • Мнения: 9 656
Според мен на черната кухня много ще отива стъклена маса с някакви дървени столчета, нещо като на снимката от Икеа, само че със стъклена маса. Черната кухня е много хубава, но и доста натоварваща, така че смятам, че масата със столчетата трябва да олекотяват интериора, за което мисля, че стъклото е много подходящо. Дървената маса с цвета на паркета също ми се струва ОК, може би с бели столчета, щом гърба на кухнята е бял или ето този тип
 http://m.ikea.bg/images/500x500/80349671/tobias-stol-prozrachno- … romiran-0.jpg?v=1
Може би като цветен акцент в цялата работа бих сложила цветно осветително тяло над масата. Определено с такава кухня бих се придържала към минималистичния стил в останалата част.

Общи условия

Активация на акаунт